امین نویسی«فرهنگ، ادب و هنر»

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی , مقالات
یک دیدگاه
یکشنبه - ۱۶ خرداد ۱۴۰۰

چند ماهی است به پیشنهاد و درخواست دوست عزیزم آقای محمود تقی زاده که مسؤلیت انتشار هفته نامه «امین بافق» را به عهده گرفته، نوشتن یادداشتهای هفته این نشریه را آغاز کردم.

امروز فرصتی شد بازنشر تدریجی آن یادداشتها در «بافق فردا» را انجام دهم و اگر در زمینه آنچه منتشر شده اتفاق خاصی افتاده آن را نیز پی نوشت کنم.

اولین یادداشت از این سری یادداشت ها که اسمش را «امین نویسی» گذاشته ام از قرار زیر است:

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همت کرد و فرماندار شهرستان همراهی و با دعوت از تعدادی از اهالی، فرهنگ و ادب و هنر شهرستان بافق روز هنر انقلاب اسلامی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در حالی که هنوز وضعیت بافق از نظر کرونایی زرد بود، با تقدیر از برخی فعالان عرصه هنر در سال ۹۹ گرامی داشته شد.

جلسه ای کوتاه و مفید و امیدوار کننده، البته نه آنقدر کوتاه که آقای دکتر ارجمند فرصت نکند یک تنه حرف دل همه اهالی فرهنگ و هنر را نزند و حضار با شنیدن اشعار مثنوی و معنوی مولوی پس از هر جمله مستفیض نشوند، یا آقای طلایی مقدم برای تصویب آنچه رئیس اداره ارشاد به عنوان اهم فعالیتهای فرهنگی سال ۱۴۰۰ مطرح کرد وقت کم بیاورد و یا نتواند از قول و وعده های مادی _ معنوی از هنر و هنرمند به علت ضیق وقت چشم بپوشد.

اصلا بگذارید خیالتان را بابت طول جلسه راحت کنم اما درباره عرضش، عرضی ندارم. البته نه اینکه حرفی نداشته باشم، از قضا من و امثال من در این جلسه حرف برای گفتن داشتیم و همانجا گفتیم ، هم پیشنهاد دادیم هم گلایه کردیم و هم تشکر و تشکر و تشکر.امیدوارم که گوش شنوایی بوده و باشد.

مسؤلین،،؛ منظورم آقایان فرماندار، شهردار و رئیس اداره ارشاد هم، هم حرفها را شنیدند هم حرفهایی زدند و قول‌هایی دادند. از جمله اینکه آقای نوروززاده قول داد از طرف شهرداری به هر کدام از ۸ انجمن فعال فرهنگی_ ادبی _ هنری بافق مبلغ ۳۰ میلیون ریال وجه نقد رایج مملکت اهداء کند، البته بعد از نامه نگاری توسط آقای دکتر ارجمند و مهمتر از آن تصویب شورای اسلامی شهر، اینکه شورای جدید یا قدیمش؟ نمی دانم.

آقای طلایی مقدم هم که ید طولایی در دادن قول و وعده دارند، پرداخت مبلغ ۱ میلیارد ریال از محل عمران و آبادانی(شما بخوانید عوارض معادن بافق، که فعلا بیشتر شرکت سنگ آهن مرکزی پرداخت کرده و می کند تا دیگر معادن دولتی و خصوصی) در سال ۱۴۰۰ به این انحمن ها کمک کند.

البته آقای طلایی مقدم در این جلسه به ضرس قاطع گفتند: «حمایت من از مقوله فرهنگ و هنر نامحدود خواهد بود» حالا اینکه نامحدود یعنی دقیقا چقدر، تا اهالی فرهنگ و ادب و هنر نبینند، نداند، شما هم هر وقت این نامحدودی، حد و حدودش پیدا شد منتظر گزارشش باشید.
والسلام
محمد علی قاسم زاده بافقی

پ.ن: طلایی مقدم فرماندار بافق در اولین اقدام آن هم حدود یک ماه پس از گذشت این جلسه ، پرداخت یک میلیارد ریال وعده داده شده به انجمن های ادبی فرهنگی شهرستان از بودجه عمران و آبادانی را عملیاتی کرد تا هم نشان دهد بر خلاف گذشته بر انجام قول هایش مصمم است و هم سنگ بنای صحیحی در هزینه کرد بخشی از عوارض معادن در مقوله فرهنگ ، ادب و هنر را به گونه ای محکم گذاشت تا چراغ روشنی برای همگان در توسعه همه جانبه شهرستان باشد که جای تقدیر و تشکر دارد.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۸۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۸:۰۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای قاسم زاده البته اگر آقای فرماندار این پول و از عوارض روستا ها نداده باشه. می دونین که از عوارض ۲ درصد شهر یه درصدی هم به روستاها میرسه. که با پیگیری از بخشداری برین ببین چقدر خرج روستاها شده. یا به قول معروف از جیب خلیفه نبخشیده باشه.