سربلندی برای حوزه انتخابیه مهریز

دسته: مقالات
۵ دیدگاه
دوشنبه - 17 خرداد 1400

اگر نام ابوالقاسم وافی را جستجو کنید، اکثر مطالب، می گویند ایشان در دوره اول و دوم مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم یزد در مجلس بوده اند. اگر اهل دقت نظر باشید و بیشتر و دقیق تر بجوئید، به این نوشته در موتورهای جستحوگر می رسید که ایشان نماینده حوزه تفت، در مجلس هستند.
بله. کمترین اشاره ای به این نیست که ایشان، هشت سال نماینده مردم بافق هم در مجلس شورای اسلامی بوده اند. البته آن سالها تقسیمات کشوری اینگونه بود. استان یزد، فقط سه حوزه داشت. یزد، اردکان و تفت. بافق هم به همراه مهریز در حوزه انتخابیه تفت، جا می گرفت.
اما هر چه بود، بافق در آن میان جایگاهی نداشت و هیچ بافقی در میان نامزدها یافت نمی شد. جمعیت کم شهرستان، مایه بی توجهی، به این شهر می شد.
پس از وافی، دکتر فرزاد آمد، سال ۱۳۶۷. از جناح چپ. در آخرین سال جنگ. و طبیعی بود که امر انتخابات تحت تاثیر جنگ تحمیلی باشد.
جنگ تمام شد. حوزه های انتخابیه تغییراتی کرد. بافق هم از حوزه تفت جدا شد. اما باز هم نماینده ایی، سهم بافق نشد. محمد تقی محصل همدانی از شهر مهریز، دو دوره نماینده بافق شد.
دوره اصلاحات آمد، ۱۳۷۸.  سید محمد کاظم مرتضوی از جناح چپ، نماینده بافق شد. غرور بافقی ها، حسابی جریحه دار شده بود.
مجلس هفتم هم آمد. ۱۳۸۲. باز هم محمد تقی محصل همدانی راهی مجلس شد.
مجلس هشتم رسید و نوبت به کاظم فرهمند. باز هم بافق، بی نصیب ماند. دیگر همه ناراضی شده بودند. با این چینش حوزه انتخابیه، امکان حضور یک بافقی در مجلس، بسیار اندک می نمود.
مجلس نهم از راه آمد. ۱۳۹۰. دخیل عباس زارع زاده نماینده ما شد. دیگر اگر به بافق، کارد میزدی، خونش در نمی آمد. بیش از سی و چند سال از عمر مجلس شورای اسلامی می گذشت. همه نمایندگان این مجالس از تفت و مهریز و ابرکوه بودند و بافق فقط با حسرت نظاره گر بود.
من به یاد فعالان اجتماعی می آورم که در همه آن سالها، چه اندازه دچار انفعال شده بودند. من آنروزها را به یاد کسانی می آورم که الان در سایت ها و نوشته هایشان، شروع به بدگمانی و بدگویی از نماینده بافقی کرده اند. من آنروزها را به عمد یادآور شدم تا بگویم چقدر زود، هوسی تازه در سر آورده اند.
و بالاخره آنکه باید بیاید، پا جلو گذاشت. بحث من شخص خاص نماینده نیست. بحث من هویتی است که از این راه، ایجاد شد. سدی است که شکسته شد. سد فکری. سالها باور نمی کردیم که از بافق نماینده ای در مجلس داشته باشیم. اما این موانع با آمدن محمدرضا صباغیان، که باز خودش محصول یک دوره طولانی از تلاش ممتد و خوشنامی در افکار عمومی بود، رفع شد.
حالا از سال ۱۳۹۴، یک نفر بافقی، نماینده ای پنج شهر مهم اما محروم استان یزد در مجلس شورای اسلامی است. خوشبختانه کارنامه ایشان، در مقایسه با سایر نمایندگان استان و حتی کشور، نشان می دهد که مردمداری، ارتباط با همه اقشار در حوزه انتخابیه و سخت کوشی و شجاعت در ابراز عقیده، موجب سربلندی بافقی ها و افتخار حوزه انتخابیه مهریز شده است.
احمد برزگری بافقی
عضو انجمن اهل قلم شهرستان بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 17 خرداد 1400 - 10:10 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باشه

رنجبر بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 17 خرداد 1400 - 10:14 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و درود
فقط یه سوال
الان که شما از دانشگاه آزاد تشریف بردین دفتر نماینده محترم ، وضعیت حقوقتون چه تغییری کرده؟؟ شما هم مثل یکی از اعضای دفتر ایشون وارد یکی از معادن و حقوق عالی بگیران اون معادن شدین؟؟؟؟

پنجعلی معمولی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 17 خرداد 1400 - 12:07 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

برادر من! فکر نون باش ، که خرما آبه!!!

رهنما این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 17 خرداد 1400 - 3:26 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خدمت احمدآقای برزگری
ایکاش بجای عنوان اهل قلم مینوشتین روابط عمومی دفتر نماینده

سید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه 17 خرداد 1400 - 7:49 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر شما بابت این یادآوری
بله متاسفانه قلیلی از روی عرض و حسادت و‌برخی با نگاه کوته نظرانه محله گرایی اینگونه بر نماینده بومی که سالها آرزویشان بود می‌تازند و کثیری ناآگاهانه به آن دامن میزنند و این خود دلیلی بر اثبات ادعای غریب پرستی همشهریان عزیرمان است
به امید روزهای بسیار زیبای پیش رو

You cannot copy content of this page