? = ۲*۲ ( دو دو تا چنتا میشه )

دسته: صنعت و معدن , مقالات
یک دیدگاه
چهارشنبه - 14 جولای 2021

نزدیک به نیم قرن از بهره برداری چغارت می گذرد. به پول امروز میلیاردها میلیارد تومن از این معدن خدادی چغارت استخراج شده و به بیرون از بافق انتقال داده شده و فقط در جهت توسعه و اشتغال یک کارخانه فراوری آن هم به دلیل اینکه بعضی از سنگهای استخراج شده از معدن ،قابل استفاده نبود، ساخته شد و یک کارخانه گندله ، و یک کارخانه اگلومراسیون که می توان گفت الفاتحه مع صلوات.
ببیند دوستان قیمت گندله در حال حاضر حدود ۲۵ درصد شمش فولاد خوزستان فروش می رود اگر همین گندله تبدیل به اهن اسفنجی شود قیمت ان  بالای ۵۰ درصد شمش فولاد خوزستان می شود یعنی بیش از دو برابر و اگر تبدیل به شمش یا ورق و یا دیگر محصولات فولادی شود قیمت ان چندین برابر می شود.
براستی یعد از نیم قرن بهره برداری از معدن ، مدیران شرکت به فکر ان نبودند ؟ اگر بگویید خبر از قیمت ها نداشتند پس باید گفت مدیری که از این مسائل پیش پا افتاده خبر نداره پس اصلا بیخود مدیر شده ، اگر بگویید مدیر نبوده و سواد و تجریه کار نداشته فقط بخاطر حزبی و یا اینکه در ستاد انتخابات فلان بوده پس چرا مسئولیت بلند پایه شهر و استان و مرکز نشینان در جلسه تودیع معارفه مدیران می گویند صد حیف که ان رفت و صد شکر که این امد و در وصف حال مدیر قبلی و فعلی چنان توصیف می کنند که نایب امام … رفت و نایب دیگری امد.
مگر نه این است که ما را به چوب شبانی فریفته اند ؟
هر روز به بهانه ای ، یک روز به بهانه اب ، یک روز به بهانه برق ، یک روز به بهانه گاز ، یک روز به بهانه محیط زیست و… از تکمیل چرخه فولاد در بافق امتناع کردند همیشه پتک مافیای فولاد را بالای سر مردم نگه داشتند و دلیل کم کاری خود را مافیای فولاد مطرح کردند.

اصلا مافیای فولادی وجود ندارد. اصلا خود همین مدیران مافیای فولاد هستند چون از میز و پستشان می ترسند ، مثل قدیم که مردم را از آل می ترساندند و یا مثل دانش اموز بی نظم تهرون که همیشه دلیل دیر امدنش را ترافیک مطرح می کنه ، شاید هم خونه شون پشت مدرسه باشه میگه اقا اجازه، تو ترافیک گیرکردم.
براستی چرا چفارت مانند گل گهر سیرجان و چادرملو و سنگان و… رشد نکرده و فقط مثل گاو شیرده دوشیده شده و در حال دوشیده شدن هست و خواهد بود ؟
براستی اولویت یک سنگ آهن برای بقاء ، با وجود اینکه منابع اولیه محدود می باشد چیست ؟

با تشکر مجید خدابخشی موری آبادی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمدرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 15 جولای 2021 - 9:40 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای مهندس حرف شما متین..چه بگویم که هر چی سر ما می آید مقصر اصلیش مسئولین خود ما هستند … وقتی آقای نماینده وشورای شهر وظایف اصلی خود را ول میکنند و دنبال پست تراشی برای افراد دور و بر خود که اصلا تجربه یا تخصصی در زمینه اون پستها ندارن می باشند همین میشود که یک عمر خام فروشی کردیم و گندله باید به جای دیگر بفروشیم…..