اعلام برنامه های هفته بهزیستی در بافق

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۲۳ تیر ۱۴۰۰
اعلام برنامه های هفته بهزیستی در بافق

به مناسبت چهل و یکمین سال تاسیس سازمان بهزیستی و آغاز هفته بهزیستی خانم کریمیان در نشستی با اصحاب رسانه به معرفی مرکز زندگی مثبت و برنامه‌های گرامیداشت این هفته پرداخت.

به مناسبت چهل و یکمین سال تاسیس سازمان بهزیستی و آغاز هفته بهزیستی خانم کریمیان در نشستی با اصحاب رسانه به معرفی مرکز زندگی مثبت و برنامه‌های گرامیداشت این هفته پرداخت.

وی گفت: به دلیل به دلیل شیوع ویروس کرونا هفته برنامه های هفته بهزیستی همانند سال‌های قبل ولی در سطح محدود برگزار می شود که میتوان به معرفی واحدهای مختلف سازمان بهزیستی و تشریح عملکرد آنها در رسانه ها و همچنین برگزاری نمایشگاه دستاوردهای معلولین و ارائه خدمات رایگان به مددجویان بهزیستی در مراکز فیزیوتراپی و بازدید از منازل مددجویان شهری و روستایی با همراهی مسئولین اشاره کرد.

قرار است: ۷۰ سبد غذایی بین مددجویان بهزیستی توزیع شود و همچنین برگزاری مسابقه پیامکی با همکاری جامعه معلولین مسابقه نقاشی تحت عنوان حمایت از معلولین و مراسم کلنگ زنی ساختمان ۴ واحدی با کمک مجمع خیرین که برای زوج های نیازمند به صورت ادواری مورد استفاده قرار می گیرد و کارگاه آموزش گلیم بافی از مهمترین برنامه های دیگر گرامیداشت هفته بهزیستی در شهرستان بافق می باشد.

کریمیان در ادامه به معرفی مرکز مثبت زندگی و ارائه خدمات بهزیستی پرداخت و اظهار داشت: بیش از هزار معلول و مددجوی بهزیستی در شهرستان بافق داریم و مراکز خدمات بهزیستی به منظور تسریع در کمک رسانی ارائه خدمات بهتر و منظم‌تر به معلولین به مددجویان مرکز مثبت زندگی را ایجاد نموده است که در این مرکز تمام پرونده ها بصورت الکترونیکی و آنلاین می باشد.

رئیس سازمان بهزیستی بافق با اشاره به شعار امسال که بر مبنای بهزیستی در گام دوم هوشمند سازی محل محوری و سلامت اجتماعی در خانواده تنظیم شده است گفت: عملکرد مرکز زندگی مثبت به صورت محلی می باشد و برای هر ۴۵۰ پرونده یک مرکز مثبت زندگی در محلات ایجاد می شود و در حال حاضر در شهرستان بافق با توجه به نیاز موجود یک مرکز مثبت زندگی ایجاد شده است و با افزایش تعداد پرونده ها تعداد مراکز مثبت زندگی نیز افزایش خواهد یافت.

کریمیان با بیان اینکه بسیاری از خدمات ۲۲ گانه بهزیستی توسط این مرکز به جامعه هدف ارائه خواهد شد در عملکرد مرکز مثبت زندگی گفت ایجاد پرونده برای مددجویان و بازدید از منازل مددجویان برای شناسایی بهتر نیازمندی آنها که بصورت دوبار در سال صورت می گیرد و جذب مشارکت‌های مردمی و همچنین انجام پیشگیری از آسیب های اجتماعی، غربالگری در زمینه بینایی و شنوایی سنجی کودکان و تمدید پروانه فعالیت مراکز غیر دولتی بهزیستی از جمله برنامه هایی است که در مرکز مثبت زندگی انجام میشود.

وی افزود: پویش اجتماعی تهیه جهیزیه برای مددجویان نیز توسط مجمع خیرین بافق راه افتاده است که در صورت تکمیل اقلام مورد نیاز، به زودی به تعدادی از مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام تحویل داده میشود و مجمع خیرین بافق در این زمینه و موضوعات دیگر مانند برگزاری نمایشگاه توانمندی معلولین بیشترین زحمات را متقبل می شود که می بایست از همکاری صمیمانه آنها تقدیر و تشکر نمایم.

کریمیان در پایان از همراهی و مساعدت بیدریغ مسئولین و موسسات و مراکز غیر دولتی که دارای مجوز بهزیستی و در امر خدمت رسانی به جامعه هدف یاریگر بهزیستی می باشند مطرح نمود و از مجمع خیرین بافق قدردانی ویژه کرد.

IMG-20210714-WA0045

IMG-20210714-WA0046

IMG-20210714-WA0047

IMG-20210714-WA0048

IMG-20210714-WA0049


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹۲
برچسب ها: