طعم شیرین یک پیگیری

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
دوشنبه - ۶ دی ۱۴۰۰

پس از چندین ماه پیگیری بالاخره دیروز صبح با توجه به اعلام وقت دیدار عمومی استاندار با مردم در روز یکشنبه به نیت بیان مشکلات روستاهای شادکام و قطرم راهی یزد شدیم.

در ابتدای ورود به دلیل ازدحام جمعیت و مردمی که در روزهای یکشنبه به استانداری مراجعه می کنند با مشقت زیاد وارد شده و راهی تالار کوثر شدیم تا بتوانیم دکتر فاطمی، استاندار یزد را ببینیم.

اینجا بود که متوجه شدیم آقای استاندار به دلیل کسالت و دریافت مرحله دوم یا سوم واکسن کرونا نتوانسته است به ملاقات مردمی برسند و معاونین و مشاورین ایشان در حال پاسخگویی به سوالات و مشکلات مردمی هستند.

انتظار ما این بود و دوست داشتیم تا شخص استاندار را ببینیم و با او دقایقی به گفتگو بنشینیم تا شاید مشکلات چندین و چند ساله دو روستا که مشترکا با نامه نگاری ها و پیگیری های مکرر به سرانجام نرسیده بود را مطرح کنیم و از ایشان برای رفع مشکلات استمداد بجوییم.

وقتی از آمدن استاندار و دیدن او ناامید شدیم به سمت دفتر مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد رفتیم تا بلکه حرفهای دل مان و محرومیت روستاها را با وی در میان بگذاریم.

پس از آنکه دقایقی کوتاه به انتظار دیدار مدیر کل نشستیم ارباب رجوع بیرون آمد رئیس دفتر ایشان اجازه ورود داد و وارد شدیم.

در هنگام ورود مدیر جوان با تبسم و خوشرویی و با برخورد خوش به استقبال ما آمد که صدایش خیلی آشنا به نظر می‌رسید.

آنقدر این استقبال گرم و گیرا بود که انگار سالهای سال او را می شناسیم و وقتی در صندلی روبروی ما قرار گرفت با گرمی گفت اینجا بنشینم تا بتوانم همه شما بزرگواران را ببینم و صبحت هایتان را بشنوم.
بگذریم از اینکه بدون وقت قبلی به سراغ مدیرکل روستایی رفته بودیم و وی برای بازدید میبایست به شهرستان تفت می رفت.

اما در کمال تواضع و فروتنی نشست‌ و مشکلات چندین ساله، محرومیت های منطقه را بازگو کردیم و او هم با صمیمیتی خاص و با آگاهی کامل در موضوع و مباحث مطرح شده به رئیس دفترش گفت تا نامه ی ما را به دفتر استاندار برساند.

این دیدار آنقدر در فضای گرم و صمیمی اتفاق افتاد که به یاد جلسه قبلی با مدیر کل اسبق دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری افتادیم.

زمانی که برای رفع مشکل کمبود آب به دفتر او مراجعه کردیم در حالی که کشوی میزش را بیرون کشیده بود گفت: پولی ندارد که به ما بدهد و اینکه می توانیم برای رفع مشکل خود آب معدنی خریداری کنیم تا مردم دغدغه کمبود آب شرب را نداشته باشند.

واقعا چقدر فرق است بین مدیری آگاه و توانمند با مدیران دیگر…

اعتباری که حالا مدیرکل امور روستایی در استانداری یزد می باشد واقعا نان پدر و شیر مادر حلالش باشد چرا که در واقع به خوبی آموخته بود که چگونه باید با روستاییان باید برخورد کند.

آنقدر رفتارش مودب، آرام و با سعه صدر بود که به ایشان گفتیم مشکل ما چه حل بشود یا حل نشود خاطره خوش و خوب امروز را هیچوقت فراموش نخواهیم کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۸ دی ۱۴۰۰ - ۸:۲۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با حلوا حلوا گفتن که دهن آدم شیرین نمی شود
هرچند رفتار انسانی و تکریم ارباب و رجوع لازم و خود هنر است . ولی تکریم باعث حل مشکل نم شود .بعدش ایشان وقت زحمت کشیدند نامه تان را گرفتن و فرستادن به دفتر استاندار . اینکار را نگهبان استانداری نیز می توانست انجام دهد . ضمنا اتفاقا قطعا استاندار معزز نامه را به ایشان ارجاء خواهد داد چون موضوع حیطه کاری ایشان است پس اگر شفاء بده بود چرا اقدام نکرد .متاسفانه بجای راهکشایی و حل مشکل فقط یک سری مانورهایی انجام میشود که بسیار گول زننده و انحراف از هدف اصلی می باشد .

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱:۵۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا که رفتار خوب و زبون بازی رو اکثر مدیران بلدن مهم اقدام صورت گرفته هست ما مردم دیگه ساده دلان سابق نیستیم که اینجور جوابی بهمون تحویل بدن حالا اگه تو کشو میزشون هم پولی نداشتن
قسم شون راسته اما تو خزانه دولتشون و خزانه های بانکیشون رو کی دیده آخه اگه شما ها نمیتونین یه دردی رو چاره کنید به چه دردی میخورین زبون بازیتون رو هم نخواستیم