نخستین تعمیر اساس لوکوموتیو GE در بافق انجام شد

دسته: اقتصادی
۵ دیدگاه
یکشنبه - ۲۸ آبان ۱۳۹۱

خبرگزاری فارس: در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی برای نخستین بار در استان یزد، تعمیر اساسی موتور لوکوموتیو GE در بافق به دست متخصصان این شهرستان انجام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، پیش از ظهر امروز مدیر کارخانجات تعمیرات لوکوموتیو بافق در حاشیه راه‌اندازی نخستین لوکوموتیو GE با موتور تعمیر شده که با حضور امام جمعه و جمعی از مسئولان محلی صورت گرفت با اشاره به اهمیت این کار اظهار داشت: نتیجه زحمات کارکنان کارخانجات تعمیرات لکوموتیو بافق در زمینه تعمیر این لوکوموتیو به قدرت 3 هزار اسب بخار انجام شده است.

محمدحسن شهبازی افزود: این تعمیر اساسی برای نخستین بار در بافق توسط این کارخانجات و پیمانکار شرکت فنی مهندسی بافق شهاب صورت گرفته است.

وی بیان کرد: هزینه تعمیر این اساسی این لوکوموتیو 500 میلیون برآورد شده است که 350 میلیون تومان آن خرید قطعه و تجهیزات است و بقیه آن تجهیز کارگاه و نفر ساعت بوده است.

مدیر کارخانجات تعمیرات لوکوموتیو گفت: با توجه به تهیه مستندات و مدارک لازم برای این کار بیش از شش ماه طول کشید که این لوکوموتیو آماده سیر شود و در مسیر قرار گیرد.

لوکوموتیو GEدر ناوگان باری راه آهن استفاده می‌شود که قدرت آن 3 هزار اسب بخار است که در حال حاضر 40 دستگاه آن در خط سیر است و 20 دستگاه آن نیاز به تعمیر دارد.

مزایای تعمیر لکوموتیو GEدر بافق شامل صرفه‌جویی در هزینه‌های ایاب و ذهاب  برای تعمیرات تا مرکز، بومی سازی تعمیرات، کاهش سوانح، اعتمادسازی متخصصان بومی، افزایش عمق تعمیرات مربوط به لوکوموتیو در شهرستان است..

تعمیرات اساسی لکوموتیو  تاکنون در کارخانجات تعمیرات شهرستان کرج انجام می‌شده است که با انجام این  تعمیر در بافق، گامی مهم برای تحقق شعار تولید ملی و حمایت کار و سرمایه ایرانی برداشته شد.

 

انتهای

ارش خبرگزا

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۱ - ۵:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تعمیرات اساس شهرستان بافق به نیمه اساس تبدیل شده کی در این ماجرا نقش داشته معلومه ….

رضا دهقانزاده بافقی( رخصت) این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۱ - ۷:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
ضمن خسته نباشید به جناب آقای شهبازی مدیرمحترم کارخانجات و همه کسانی که دراین کارمهم نقش داشته اند از مسئولین محلی توقع داریم که هرچه سریعتر مصوبه بر زمین مانده درخصوص ایجادکارخانه تعمیر اساسی لکوموتیودربافق را پیگیری نمایند تا به نتیجه برسد.
تابعد… رخصت

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۱ - ۲:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آفرین برهممتتان بازهم همت وپیگیری کنید تاموضوع تاسسیس کارخانه اساس که امید مردم بافق است اجرایی شود

soltan1400 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۱ - ۲:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای شهبازی خسته نباشید .ان شا الله با درایت جنابعالی وهمکاران مشکل حقوق و مزایای پرسنل شرکتی حل و فصل شود با پیگیری های جنابعالی نسبت به تبدیل وضعیت نیرو های شرکتی اقداماتی صورت پذیرد

GE این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۲ - ۷:۱۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر کارخانجات توی بافق نبود شما بافقی ها چیکار میکردین