روابط عمومی شهرداری بافق، دستاوردهای شهرداری در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران را تشریح کرد

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
سه شنبه - ۱۹ بهمن ۱۴۰۰

امسال در نمایشگاه بین‌المللی گردشگری تهران، شهرداری بافق بدور از حضور کلیشه ای همگانی،چند دستاورد مهم را رقم زد.
۱.در راستای ثبت ملی دستبافته های نخل، شهرداری بافق نسبت به نمایش، هدیه و فرهنگ سازی استفاده از این دستبافته ها اقدام کرد. هدیه دستبافته ها به شخصیتهای شرکت کننده در نمایشگاه و بازدید کننده از غرفه شهرداری بافق ارزش و اهمیت این دستبافته ها را بیشتر نمایان میکرد.

۲.شهردار بافق شخصا وتمام وقت در نمایشگاه حضور پیداکرد و در طول برگزاری نمایشگاه شخصیتهای علمی و فرهنگی را در کنار خود داشت. علاوه بر آن گروه حاضر از کارمندان و مدیران شهرداری، عوض میشدند تا علاوه بر انرژی بیشتر، تعداد بیشتری این فضای بین المللی را تجربه کنند.
نشست ها و ملاقات های متعدد با شخصیتهای مهم کشوری ، فعالان گردشگری و علمی و … نتیجه حضور مستمر بود

۳.شهرداری بافق در یک اقدام فرهنگی ،آیین رونمایی از یک کتاب ارزشمند علمی وتخصصی را ، که حاصل ده سال پژوهش جناب آقای ناصر مشهدیزاده دهاقانی بود، به اجرا در آورد. این کتاب باحمایت شهرداری بافق چاپ شده بود. باتوجه به ارزش کتاب وجایگاه علمی نویسنده، شخصیتهای ملی و علمی زیادی از چاپ آن استقبال کرده و در آیین رونمایی شرکت کردند.

۴.رویداد مهم دیگر که در نمایشگاه نظیر نداشت وحرکت نوین وارزشمندی بود، رونمایی از شبکه شهرهای همکار گردشگری ایران بود. این حرکت که باهماهنگی اداره کل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی گردشگری وصنایع دستی انجام گرفت، علیرغم زمان کم اطلاع رسانی، با استقبال ۳۰ شهرداری روبرو شد و آغاز یک حرکت مهم ملی بود. از این رویداد نیز مقامات عالی رتبه وزارتخانه های میراث فرهنگی وکشور استقبال وحمایت کردند. از آنجا که این رویداد به ابتکار شهرداری بافق انجام شد، موجب ارتقای بیشتر شهرداری بافق در عرصه ملی شد.

۵.ازدستاوردهای مهم دیگر شرکت شهرداری بافق در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران، توافق اولیه با صندوق کار آفرینی امید بود. در این توافق از مسئولان صندوق دعوت بعمل آمد تا در اولین فرصت ضمن بازدید از شهر بافق، نسبت به امضای توافقنامه همکاری اقدام شود. از آنجا که شهرداری بافق، پیگیر ثبت ملی دستبافته های حصیری است، حمایت مالی صندوق کارآفرینی امید می‌تواند به رونق بهتر وبیشتر این صنایع دستی وایجاد اشتغال وافزایش ضریب ماندگاری جمعیت در شهرستان منجرشود.

۶.از آنجا که شهرستان بافق دو غرفه از استان یزد را به خود اختصاص داده بود و در دو زمینه گردشگری شهری، و روستایی شرکت کرده بودند، مشارکت وهم افزایی و همکاری بین غرفه شهرداری بافق و غرفه بوم قلعه آریز قابل توجه بود.

۷.شهرداری بافق در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران نسبت به فرهنگ سازی یک حرکت ملی دیگر نیز اقدام کرد وآن شعار “هر شهر ایرانی، یک باغ ایرانی” بود. شهرداری بافق در نمایشگاه نسبت به تهیه و تکثیر و توزیع بروشور” باغ ایرانی بافق”اقدام کرد و امید واریم با سرعت ساخت باغ ایرانی بافق، بتوانیم در نمایشگاه بین المللی سال آینده از آن رونمایی کنیم.

۸.شهرداری بافق در کنار فعالیتهای متنوع خود در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران، بطور ضمنی نسبت به معرفی و فرهنگ سازی در زمینه گردشگری خرما نیز اقدام کرد. در نمایشگاه علاوه بر معرفی و هدیه دستبافته های حصیری، از تمام بازدید کنندگان از غرفه با خرما و شیرینی های محلی پذیرایی شد. علاوه بر آن با همکاری غرفه آریز، در طول چهار روز برگذاری نمایشگاه، علاوه بر نمایش در ختان خرما، بارها آیین تهیه پنیر خرما و پذیرایی از بازدید کنندگان با آن به اجرا در آمد. این اقدام شهرداری بافق برای بازدید کنندگان بسیار جذاب، نو و خلاقانه بود.

IMG-20220208-WA0314

IMG-20220208-WA0313

IMG-20220208-WA0312


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
قلی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای روابط عمومی کاش یه کم عکس خیابونهای پر چال وچوله بافق را نیزبه نمایش می گذاشتید تا بدونن شهرداری کارش شده گردشگری…..

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تابلو بالای شهرداری را عوض کنید و بنویسید میراث فرهنگی و گردشگری

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اینقدر به اسم فرهنگ توسط شهرداری کار غیر فرهنگی انجام شده که جای خجالت داره. تقصیری هم ندارید چون ملاک و معیار کار فرهنگی ندارین

علیرضا رضایی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این دستاورد شهرداری نشان دهنده عمق ضعف میراث فرهنگی و گردشگری در شهرستان بافق است ،،که بایستی شهرداری کار میراث فرهنگی را انجام دهد