پیشتازی چادرملو در معدن سنگ آهن آریز و دست خالی بافق

دسته: صنعت و معدن
یک دیدگاه
چهارشنبه - ۲۰ بهمن ۱۴۰۰

در سایه بی خبری و حواشی تغییرات مدیریتی در شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق، سامانه شفاف سازی کچاد از سرمایه گذاری چادرملو در معدن ۱۹Dبزرگترین معدن سنگ آهن استان یزد پرده برداشت.
در این طرح که شرکت سنگ آهن چادرملو در سامانه کدال به ثبت رسانیده است بهره برداری از معدن ۱۹D ، گندله سازی شماره ۲ ، کنسانتره سنگ آهن و احداث کارخانه های دیگر منظور شده است.
گفتنی است معدن سنگ آهن آریز که با نام آنومالی ۱۹D معرفی شده است با برگزاری کنسرسیوم بالمناصفه و بصورت ۵۰ به ۵۰ میان شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق و شرکت صنعتی معدنی چادرملو تقسیم شد و در حال حاضر نیز مراحل اکتشافی و خاکبرداری آن در حال انجام است.
و اما سوال اینست: با توجه به مباحث مطرح شده از سوی حمیدیان سرپرست جدید شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق در زمینه سرمایه گذاری های اقتصادی و مقرون به صرفه برای این شرکت برنامه و اهداف سنگ آهن مرکزی بافق در آریز چیست؟ مردم بافق چه زمانی می توانند در سامانه شفاف سازی عملکرد شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق را مانند چادرملو ببینند؟

f4c4cf31-da8f-4c23-bccf-998a5bf4d075


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۰۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۸:۳۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود الته این نتیجه تو بورس بودن . حساب و کتاب داشتن که به باید به سهامدار جواب بدی ، باید دنبال منابع جدید درآمدی و پایدار باشی ، صرفه جویی در هرهزینه ای مد نظر باشد الته مسئولیت اجتماعی بجای خود ، شفافیت در کار ، افق دید مدیران وسیع ، حاشیه سازی برای مدیران ممنوع و یا در حداقل ممکن باشد ، با چنگ و دندان در تامین خوراک کوشا بوده حتی اگر در معدنی و ذخیره پشت کوه قاف باشد خواه استرلیا باشد خواه بیخ گوش چغارت پیر باشد ، تیم مدیریتی قوی و متخصص و آینده نگری و توجه به زیر ساخت های تامین آب ، برق و حمل و نقل با اجرای طرح های انتقال آب ، احداث چندین نیروگاه و راه آهن و داشتن این حجم از طرح در شرایط رکود و تورم و تحریم کمرشکن شرکت های معدنی و فولادی را اجرا کند و این مشکل مربوط به این مدیر و آن مدیر نیست و یک درد و غصه ۵۰ساله هست و همه میدانیم رانت و مافیائی بوده و هست که نمیخواهد جغارت همیشه از چادرملو و بسیاری از معادن اطراف عقب بماند