مسؤلین بافق بیدار باشند، منظور رئیس هیئت عامل ایمیدرو آنومالی های بافق است

دسته: عمومی
بدون دیدگاه
جمعه - ۲۲ بهمن ۱۴۰۰

رئیس هیئت عامل ایمیدرو:

پیگیر اختصاص سنگ‌آهن به ذوب‌آهن هستیم

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: برقراری مجدد مصوبه هیّت وزیران مبنی بر اختصاص یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن سنگ آهن به شرکت ذوب‌آهن را پیگیر هستیم که به زودی انجام می‌شود.

وجیه الله جعفری، در حاشیه سومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران، اظهار کرد: نوع ماده اولیه مورد نیاز تولید در ذوبآهن اصفهان اختصاصی است و برخی از معادن کشور آن را دارا هستند.

وی افزود: سال گذشته تلاش کردیم با ذوب‌آهن یک بسته تامین مواد اولیه آماده کنیم که هنوز هم پیگیر آن هستیم تا بتوانیم برای تامین مواد اولیه این کارخانه مادر صنعتی برنامه‌ریزی عملیاتی داشته باشیم.
به گزارش ایسنا، رئیس هیئت عامل ایمیدرو اضافه کرد: تنظیم قراردادهای بلندمدت برای تامین پایدار مواد اولیه از معادنی که با این کارخانه همخوان هستند و همچنین اکتشافات جدید را در دستور کار داریم.

وی تصریح کرد: معدن ققنوس به سازمان صمت استان و معاونت امور معدنی برمی‌گردد، اما ایمیدرو هم به‌عنوان سازمان توسعه‌ای هر کمک و حمایتی که بتواند برای تامین پایدار مواد اولیه ذوب‌آهن و جلوگیری از تعطیلی معدن داشته باشد، انجام می‌دهد.
جعفری خاطرنشان کرد: تلاش داریم در بخش‌هایی که محدوده‌های معدنی فعال وجود دارد از طریق پهنه‌ها، پروانه اکتشاف، قرارداد خرید تضمینی بین واحدهای خصوصی و … عمل کنیم، چراکه تنها به یک روش نباید اکتفا کرد که این موضوع هم نیازمند هماهنگی است.

وی اظهار کرد: برقراری مجدد مصوبه هیئت وزیران مبنی بر اختصاص یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن سنگ آهن به این شرکت را پیگیر هستیم که به زودی انجام می‌شود.

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱۱
برچسب ها: