هشدار؛…توده جبهه ناپایدار در بافق

دسته: سیاسی , مقالات
۲ دیدگاه
پنج شنبه - ۲۶ اسفند ۱۴۰۰

 

این روزها بافق در چنبره نفوذ توده ناپایدار جبهه بادهای ویرانگر گرفتار شده و غبار چسبناک مشمئز کننده بدلی به اسم هوای نوروزی، دقیقا زمانی که جو شهرستان در حال بهاری شدن است، حال همه را بد کرده است.

بادی نسبتا شدید از این جبهه ناپایدار، کاهش محسوس حس اعتماد به خبرهای هواشناسی را به ارمغان آورده و ثمره ای جز افزایش بدبینی به پیش بینی های جوی نداشته است.

کارشناس نماهای خبر هواشناسی شهرستان، حال این روزهای بافق را وارونه گزارش می دهند و با ارسال پالس های «هوا خوب» است، پای یغمابران توده های پر باران را تا عمق ۲۸۰ متری زمین باز می کنند.

کانون های غیرمجاز باد، غبار بی ارزشی به اسم توسعه ابرهای باران زا در فضا می پراکنند و با تولید پیاپی لجن در حال کثیف کاری در معابر، خیابانها و کوچه ها هستند.

پریشان گویی های مستمر در تشریح وضعیت جوی، نشان از نفوذ جریانات مسموم در ذهن سخنگوی هواشناسی دارد و خیزش گرد و خاک در روزهای پایانی هر هفته باعث کاهش دید افقی شهروندان شده است.

رگبار پراکنده،کاهش محسوس دما و سرعت ورزش باد، احتمال خسارت به گلخانه ها، مزارع و باغات را چند برابر کرده و شکسته شدن شاخه های درختان، اختلال در عبور و مرور خودروها، لغزندگی و یخزدگی سطح جاده ها، وقوع رواناب در برخی محلات، واژگونی تابلوهای تبلیغاتی و سقوط دکل ها و داربست های فلزی، سقوط اجسام از ارتفاع و ساختمانها و محدودیت در انجام فعالیتهای عمرانی و ساختمان سازی در کل شهرستان وجود دارد.

به شهروندان عزیز پیشنهاد می شود برای در امان ماندن از آسیب این طوفان ویرانگر گوش به زنگ اخبار دست اول هواشناسی از سایت های معتبر باشند و گوش، فکر و ذهن خود را برای در امان ماندن از حساسیت های فصلی این روزهای غبارآلود به دست جاعلان اخبار نسپارند.

محمد علی قاسم زاده بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۴۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ترکوندی حاج قاسم

محمد علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درود بر آقای قاسم‌زاده که همیشه مطالب درست و حقیقی را به مخاطبان ارائه می دهید