فضاي سبز بافق سود آور شد

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
پنج شنبه - ۹ آذر ۱۳۹۱

 


شهردار بافق گفت: فضاي سبز بافق با توليد بيش از 5 تن خرما سود آور شد.

“حسن تفكري” در گفتگو با خبرنگار ما، با بيان اينكه تا 3 الي چهار سال قبل از گونه هاي بي ثمر براي ايجاد فضاي سبز استفاده مي شد، افزود: هم اينك  با كاشت بيش از 400 اصله درخت خرماي مرغوب در فضاي سبز سطح شهربافق، افزون بر 5 تن خرما توليد و برداشت شده است.

شهردار بافق سود آوري حاصل از برداشت خرما را بالغ بر 140 ميليون ريال عنوان كرد و گفت : روند برداشت خرما از فضاي سبز اين شهر رو به افزايش است و با رشد و بلوغ نخلها، برداشت اين محصول تا 2يا 3 برابر قابل افزايش است.

وي خاطر نشان كرد: با در آمد ناشي از برداشت و فروش خرما، بخشي از هزينه هاي مرتبط با فضاي سبز شهرداري بافق پوشش داده خواهد شد.

تفكري واگذاري فضاي سبز و نگهداري از آن را به بخش خصوصي در قبال خرماي توليدي از برنامه هاي آينده شهرداري عنوان كرد و افزود: از آنجايي كه نخل هاي غرس شده از گونه هاي مرغوب بوده و خرماي با كيفيت توليد مي شود برخي از پيمان كاران در اين خصوص اعلام آمادگي كرده اند.

شهردار بافق از كاشت 2/1 هكتار درخت خرما در سال جاري نيز خبر داد و افزود:با بهره برداري از اين نخلها و بسته بندي و فروش خرما در سالهاي آتي برخي از هزينه ديگر شهرداري نيز از اين طريق تامين مي شود.

وي همچنين سرانه فضاي سبز شهر بافق را هم اينك بيش از 5 متر اعلام كرد و گفت:با برنامه ريزيهايي كه در ساخت آبشار بافق و كاشت گونه هاي درخت پر ثمرانجام شده است، سرانه فضاي سبز شهري از مرز 7 متر فراتر خواهد رفت.

تفكري كاشت درختان خرما،زيتون و توت را از گونه درختان سود آور در بافق برشمرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۱ - ۶:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خداوندمرحوم دهستانی بیامرزد که سرمنشا هر خیری من جمله برداشت خرما مرغوب در شهرستان بافق بود

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۱ - ۷:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای مهندس تفکری دستون درد نکنه کارتون خیلی درسته

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۱ - ۶:۱۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بعد از این همه سال بالاخره در خیابان درختانی را دیدم که سبز و سایه دار هستند .البته هنوز کوچک هستند ولی بالاخره این ها هم بزرگ می شن و فضای سبز را عوض می کنند