داغ گاز بردل مردم بافق باقی‌است

دسته: عمومی
۸ دیدگاه
شنبه - ۱۱ آذر ۱۳۹۱

همشهری آنلاین نوشت:
14آبان‌ماه سال گذشته، گزارشی با موضوع وضعیت گازرسانی به شهرستان بافق در روزنامه همشهری به چاپ رسید.

اما پروژه گازرسانی به این شهرستان هنوز تکمیل نشده است. پروژه انتقال گاز به بافق در سفر اول هیأت دولت به استان یزد مورد تصویب قرار گرفت. آنچه هم‌اکنون پس از گذشت یک‌سال‌و‌اندی از انتشار گزارش گازرسانی به بافق مشخص شده این است که تنها لوله‌کشی معابر اصلی شهر انجام شده و هنوز شهروندان این منطقه کویری،‌ گاز مورد نیاز خود را از طریق کپسول مایع تأمین می‌کنند.

مشکلات دوچندان‌شده

سخنگوی شورای شهر بافق در این‌باره می‌گوید: شهروندان بافقی زمستان امسال را نیز باید بدون گاز شهری بگذرانند. سیدکاظم عباس‌زاده تصریح می‌کند: سال گذشته اقداماتی از سوی مسئولان امر درخصوص گازرسانی به شهر بافق انجام شد اما همین مسئله مشکلات را برای شهروندان دوچندان کرده است. وی می‌افزاید: اداره گاز برای نصب لوله‌های گاز شهری در خیابان انقلاب، خیابان مهدی، کمربندی شهر و میدان ولیعصر کنده‌کاری کرده اما این معابر آسفالت نشده و هم‌اکنون مشکلاتی در تردد شهروندان به‌وجود آمده است. وی می‌گوید: تنها معابر اصلی شهر کنده شده و هنوز اقدامی در کوچه‌ها صورت نگرفته است. به گفته عضو شورای شهر بافق این پروژه از سال85 مورد بررسی قرار داشته و در سفرهای اول و دوم رئیس‌جمهور به استان یزد نیز مورد توجه قرارگرفته اما تاکنون به بهره‌برداری نرسیده است.

فقدان اعتبارات لازم

عباس‌زاده یادآور می‌شود: حفر کانال لوله انتقال گاز از شهر مهریز تا پل هوایی بافق انجام شده اما تاکنون یک وجب لوله داخل کانال قرار نگرفته است. وی درپاسخ به سؤال خبرنگار ما درباره اینکه چرا لوله‌گذاری صورت نگرفته است؟ می‌گوید: مسئولان اداره گاز نبود لوله و اعتبارات را در این خصوص مطرح می‌کنند، درصورتی که لوله را حداقل می‌توانند به شکل قرضی از استان‌های همجوار تهیه کنند. سخنگوی شورای شهر بافق می‌افزاید: طبق آخرین پیگیری‌های ما نماینده مردم شهرستان بافق در مجلس شورای اسلامی عنوان کرده است که تلاش می‌کند با وزیر مربوطه در تهران صحبت‌هایی در زمینه گازرسانی به بافق انجام دهد. وی مـی‌گــویـــد: کامیون‌های توزیع کپسول گاز مایع طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده در محلات این شهر حضور پیدا می‌کنند و شهروندان باید در زمان‌های معینی اقدام به تهیه گاز مصرفی خود کنند. شهردار شهر بافق نیز با ابراز نارضایتی از مسئولان اداره گاز شهرستان بافق می‌گوید: نقشه حفاری‌های معابر شهری که از سوی نهادهای گوناگون انجام‌شده به شهرداری ارسال می‌شود و نهایتا کمیسیون حفاری مجوز این حفاری را می‌دهد‌ اما اداره گاز پس از تهیه مجوز حفاری و اقدامات عمرانی دیگر اقدام به آسفالت‌کاری تعدادی از معابر این شهر نکرده که باعث مشکلات رفت‌وآمد شهروندان در معابر شهری شده است. حسن تفکری می‌افزاید: درصورتی که اداره گاز به تعهداتش مبنی بر آسفالت‌کاری حفاری‌های کمربندی شهر، میدان ولیعصر و… عمل نکند، دیگر مجوز یک سانتی‌متر حفاری را هم به آنها نمی‌دهیم.

محمد خادمی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
سید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۱ - ۳:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خیلی طبیعی است با این مسوولین خدمت گذار استان

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۱ - ۵:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

گاز برای چی می خواهید وقتی که استاندار برای این پروژه تا حالا 3بار کلنگ زنی کرده تا برای این پروژه دل همه قرص باشد

حسن غصه خور این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۱ - ۸:۴۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
این نامهربانی که از سوی متنفذان ریشه دار در لایه های تصمیم گیری سیستم اداری کشور به شکل یک هجمه، در حال تحمیل به مردم شریف،زحمتکش و شهید پرور بافق است چند وجه دارد:

1- انتقال حس ناجوانمردانه انتقام به مردم بافق به خاطر ایستادگی بر مطالبات بحق خودشان مبنی بر درخواست مسئولان بومی و انقلابی

2-جلوگیری از ایجاد بستر توسعه همه جانبه در این بخش از کشور

3-جلوگیری از تکمیل چرخه تولید فولاد ارزان قیمت که صرفا میتواند در بافق کلید بخورد

در اینجا همه نخبگان شهر را به تمرکز توانایی ها بر این موضوع دعوت میکنم و از همه متخصصان،روشنفکران و هنرمندان و نویسندگان توانمد درخواست دارم وارد این عرصه شده و ضمن مقابله منطقی و موثر با این رویه در جهت آبادانی شهرشان بکوشند که امروز بافق مظلوم از همیشه تنهاتر و به کمک شما نیازمندتر است
یا حق

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۱ - ۹:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

همين كه پي گير هستيد خوب است

رضا بافقی نسب این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

لطفا به زمان وشخص بیان کننده نظر بیندازید و قضاوت کنید اگر این جمله درمورد شهر مظلوم!!!!!!!!!!!!! اردکان بیان شده بود تا حالا چنددفعه گازرسانی انجام گرفته بود:
فلاح زاده:طرح گازرساني بافق بايد به سرعت اجرايي شود

فلاح زاده:طرح گازرساني بافق بايد به سرعت اجرايي شود
يزد – خبرگزاري مهر: استاندار يزد خواستار اجراي سريع طرح گازرساني به بافق شد.

محمدرضا فلاح زاده در گفتگو با خبرنگار مهر در يزد با اشاره به كندي عمليات گازرساني به اين شهرستان اظهار داشت: بارها با مسئولان گاز استان يزد مذاكراتي در خصوص سرعت بخشيدن به اين طرح حياتي صورت گرفته اما مسئولان اين شركت اعلام كرده اند كه مطالعات طرح انجام شده است.

وي افزود: مطالعات به تنهايي كافي نيست و تا زماني كه عمليات گاز كشي انجام نشود، از نظر ما كاري صورت نگرفته است.

فلاح زاده عنوان كرد: در صورتي كه مسئولان شركت گاز استان، عمليات گازكشي به بافق كه از مصوبات سفر رياست جمهوري است را اجرايي نكنند، اين طرح از سوي نهاد رياست جمهوري پيگيري خواهد شد.

استاندار يزد يادآور شد: گاز براي شهرستان صنعتي چون بافق حياتي است و نه تنها به عنوان يك سوخت بلكه براي كارخانه اي نظير كارخانه در دست احداث فولاد بافق، يكي از مواد اوليه محسوب مي شود.

اين مسئول بيان داشت: تعدادي از طرحهاي صنعتي بافق از جمله پروژه ياد شده به علت عدم وجود گاز راكد مانده اند و سازمان توسعه صنايع براي راه اندازي كارخانه فولاد بافق، ضمانت اجرايي معتبري از استانداري به منظور گازكشي درخواست كرده است.
يکشنبه 1 دي 1387
کدخبر:http://vazeh.com/n-3156147.html

محمود این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۹:۳۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر مسئولین خجالت نمی کشندکه دم از عدالت می زنند وعکس آن را انجام می دهند ما آنها را به خدا وا می گذاریم

حسین علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۲:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

از بافق فردا خواهشمندیم سابقه کلنگ زنی ودرکل اجرای پروژه گازرسانی به شهرستان بافق را به صورت بازنویس خبری کار کنید

اصغر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۱ - ۸:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

گازکه نکشیده اند هیچ،
خیابانها و کوچه ها را کنده کاری کردند و هیچ ارگانی مسئولیت آسفالتشو قبولدار نمیشه. آیا میدانید 2حلقه لاستیک پراید تنها 300هزار تومان است؟