5 شهرستان محروم یزد در حسرت بهره‌مندی از شبکه دیجیتال

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
یکشنبه - ۱۲ آذر ۱۳۹۱

خبرگزاری فارس: مردم شهرستان‌های ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز بی‌صبرانه منتظر بهره‌مندی از شبکه دیجیتال در مناطق خود و چشم انتظار توزیع عادلانه امکانات در شهرستان‌های استان یزد هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از مهریز، چندی پیش شبکه دیجیتال به طور همزمان در شهرستان‌های طبس، اردکان، میبد و تفت با مجموع اعتبار 12 میلیارد ریال افتتاح شد در حالی که در بین این شهرستان‌ها نامی از هیچ یک از شهرستان‌های محروم و جنوبی استان دیده نمی‌شد.

مردم شهرستان‌های مهریز، بافق، ابرکوه، خاتم و بهاباد که همگی در یک حوزه انتخابیه قرار دارند و گسترده‌ترین و البته محروم‌ترین حوزه انتخابیه کشور به شمار می‌روند، بی‌صبرانه منتظر برخورداری از این امکان و استفاده از شبکه دیجیتال در مناطق خود و خواستار تقسیم عادلانه امکانات در استان هستند.

در موضوع هجمه فرهنگی عظیم دشمن که مقام معظم رهبری از سالیان پیش بارها و بارها با تعابیر مختلف نظیر تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی، ناتوی فرهنگی از آن نام برده‌اند و میلیاردها دلار صرف آن شده و همه می‌دانیم بنا نیست که از آن نیز دست بردارند، امکانات به ویژه امکانات رسانه‌ای مهم‌ترین نیاز جامعه است.

با این وجود چرا مسئولان در مقابل این هجمه پیچیده و همه‌جانبه، برنامه‌ریزی منسجم و حساب شده‌ای ندارند و این در حالی است که مردم مرکز استان نزدیک به دو سال پیش در اواخر سال 89 از نعمت شبکه دیجیتال بهره‌مند شدند.

به گفته برخی مسئولان، برای راه‌اندازی شبکه دیجیتال در شهرستان مهریز تنها به 100 میلیون تومان اعتبار نیاز است که این اعتبار امسال نیز در کمیته برنامه ریزی شهرستان مهریز برای بهره‌مندی مردم از شبکه دیجیتال اختصاص نیافته است.

این در حالی است که استاندار یزد در مراسم افتتاح شبکه دیجیتال چهار شهر استان یزد بر تلاش برای تامین اعتبار لازم به منظور راه‌اندازی فرستنده دیجیتال سایر شهرستان‌های استان تا پایان امسال تاکید کرده است.

به هر حال نه تنها فرستنده‌های دیجیتال بلکه سایر امکانات نظیر تخصیص آب انتقالی، استقرار صنایع، بودجه‌ها و … از جمله مواردی است که مردم انتظار دارند با عدالت در مورد آنها رفتار شود و مردم مناطقی نظیر ابرکوه، خاتم،‌بافق و بهاباد نیز مانند سایر نقاط استان از آن بهره‌مند شوند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۶:۲۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ابرکوه استاندار را دارد ومهریز دخیل را،این دو شهرستان دیگر از محرومیت عبور کرده اند .خواهشمندیم دیگر این دو شهرستان را قاطی مناطق محروم و عقب افتاده استان نیاوردی

دلسوز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۶:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

نماینده محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام
حوزه استحفاظی خود را تحویل بگیرین
چها تای اون شما نماینده اش هستین

حامد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

درست میشود ان شاا… موقع ظهور اقا

مصطفی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۱ - ۹:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما مردم بافق اگه پشت هم بودیم و افرادی دلسوز داشتیم شرح حالمون این نبود به قول حامد آقا درست میشه موقع ظهور اقا
به قول به مجموعه طنز دیجیتال می خوام چیکار