زمان عرضه سهام بلوکی ذوب آهن مشخص شد

دسته: اقتصادی
یک دیدگاه
دوشنبه - ۱۳ آذر ۱۳۹۱

 

مدیر عامل فرابورس ایران از عرضه بلوک 17 درصدی ذوب آهن در روز یکشنبه 19 آذر خبر داد.

به گزارش خبرنگار بورس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر هامونی-مدیر عامل فرابورس- با اعلام این خبر گفت: یک میلیارد و 337 میلیون و 628 هزار و 952 سهم معادل 17 درصد از سهام ذوب آهن اصفهان، متعلق به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران یکشنبه 19 آذرماه جاری از طریق بازار دوم فرابورس عرضه می­‌شود.

مدیر عامل فرابورس ایران در ادامه گفت: قیمت پایه هر سهم ذوب آهن به قیمت روز قبل از عرضه در بازار دوم فرابورس به اضافه 20 درصد و به شرط آنکه از 3 هزار و 400 ریال کمتر نباشد، تعیین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه عرضه به صورت یکجا و نقد و یا نقد و اقساط است گفت: حداقل پیش پرداخت نقدی 30 درصد و مابقی به صورت اقساط است که دوره باز پرداخت اقساط آن 4 ساله اعلام شده است.نرخ سود فروش اقساطی 15 درصد و مهلت پرداخت حصه نقدی و ارائه فرم خارج از پایاپای حداکثر 20 روز کاری از تاریخ انجام معامله است.

هامونی در ادامه تصریح کرد: کارگزاران خریدار در صورتی مجاز به ورود سفارش خرید به سامانه معاملاتی هستند که 3 درصد از ارزش به شرطی که از 136 میلیارد و 438 میلیون و 153 هزار و 104 ریال کمتر نباشد از مشتری دریافت و به عنوان سپرده حضور در رقابت به حساب شرکت سپرده­گذاری واریز و یا به این شرکت تحویل داده و تاییدیه شرکت مربوطه را به فرابورس ایران ارائه کنند.

وی در پایان تاکید کرد : متقاضیان خرید بلوک باید حداقل 6 روز کاری قبل از عرضه نسبت به تکمیل و ارائه مستندات لازم از طریق کارگزاری خود اقدام کنند.

به گزارش ایسنا،در حالی زمان واگذاری بلوک ذوب آهن مشخص شده است که در این راستا جلسه معارفه این شرکت ساعت 14 فردا در شرکت کارگزاری بانک ملی برگزار می شود.

انتهای پیام

 …………………………………..

به نقل از سایت ذوب آهن اصفهان(www.esfahansteel.com)

در جلسه معارفه ذوب آهن برای عرضه بلوک 17 درصدی سهام عنوان شد:

ذوب آهن به سود آوري مناسبی رسيده است

جلسه معارفه ذوب آهن برای عرضه بلوک 17درصدی سهام ( كه قرار است در تاريخ 19 آذر ماه سال جاري عرضه شود)، با حضور رئیس و معاون سازمان خصوصی‌سازی ،دكتر براتي مديرعامل ، معاونين مالي اقتصادي ، برنامه ريزي وتوسعه وچند تن از مدیران شرکت در محل شركت كار گزاري بانك ملي 7 آذرماه برگزار شد و طی آن آخرین وضعیت این شرکت تشریح و به سؤالات و ابهامات پاسخ داده شد.

 به گزارش خبرنگار ما از تهران،در پی لغو عرضه 53 درصد سهام ذوب آهن آن هم در سومین روز رقابت دو گروه در 12 مهر و تصمیم هیئت واگذاری مبنی بر عرضه 17 درصد ،  زمان قطعی ارائه این بلوک در بازار سوم فرابورس 19 آذر تعیین شد.

بعد از این اتفاق مسئولان سازمان خصوصی سازی ،ذوب آهن و کارگزاری بانک ملی ایران ( کارگزار عرضه بلوک 17 درصدی ) تصمیم به برگزاری جلسه معارفه ایی گرفتند تا آخرین وضعیت این شرکت مشمول اصل 44 تشریح و به سئوالات و ابهامات موجود پاسخ داده شود.

براساس این گزارش در این جلسه که برای اولین بار در مورد عرضه بلوکی شرکت‌های بورسی و فرا بورسی بود رئیس سازمان خصوصی‌سازی به همراه معاون واگذاری شرکت‌ها و همچنین مدیرعامل و معاونین ذوب آهن اصفهان و بيش از 160 نفر از مسئولين و نمايندگان كارگزاري ها و خريداران بازار  سهام در محل کارگزاری بانک ملی ایران حاضر بودند که در نوع خود جالب توجه بود.چون تاکنون سابقه نداشت قبل از عرضه بلوکی سهام شرکت‌های مشمول اصل 44 چنین جلسه‌ای برگزار و در آن مدیران ارشدسازمان خصوصی‌سازی و شرکت مشمول واگذاری حضور داشته باشند.

درابتداي این جلسه محمود افضلی معاون سازمان خصوصی‌سازی بعد از ارایه توضیحاتی در مورد دلیل و اهداف برگزاری این جلسه به جزئیات عرضه 17 درصد از سهام ذوب آهن و قیمت پایه هر سهم این بلوک به قیمت يك روز قبل تابلوی فرابورس بعلاوه 20 درصد به شرطی که از 340 تومان کمتر نباشد، اشاره کرد  وگقت: اين عرضه به صورت 30 درصد نقد و مابقي طي اقساط چهارساله( با سود فروش اقساطي معادل 15 درصد) انجام مي شود.

 اين مقام مسئول ،سهام ذوب آهن را باارزش دانست وضمن مقايسه اين شركت با انرژي هسته اي واهميت و حساسيت اين صنايع مهم و استراتژیکي گفت :دولت پشتيبان صنايع مهم و استراتژيك است زيرا هزينه هاي سنگيني را در اين زمينه نموده است.و در نتيجه بازدهي  اينگونه صنايع هم مطلوب خواهد بود. كه با تحقق طرحهاي توسعه ، سود آوري آن بيشتر خواهد بود.

دكتر افضلي، پيشكسوتي و توانمندي هاي ذوب آهن اصفهان در رشد و شكوفايي صنعت فولاد كشور را ياد آور شد و تصريح نمود :  درحال حاضر شرايط ذوب آهن مطلوب و به  مرحله سود آوري خوبي رسيده است.

به گفته وی بعد از عرضه اولیه در بهمن سال گذشته سهام این شرکت درفرابورس با کشف قیمت 140 تومانی هر سهم، بهای هر سهم آن به 290 تومان رسیده که نشان دهنده پویایی این صنعت و شرکت است.

در ادامه این جلسه مدیران ارشد ذوب آهن آخرین وضعیت مالی و عملیاتی شرکت را تشریح نمودند.در این بخش ضمن ارائه توضیحاتی در مورد فرآیند تولید محصولات در شرکت و بررسی مزیت‌های نسبی و همچنین اهم اقدامات و دستاوردهای شرکت، آخرین وضعیت پروژه‌های در دست اجرا و آثار اجرایی آنها در سود و هزینه‌های شرکت توسط مهندس رباني مدير مهندسي صنايع  اعلام شد و در ادامه آخرین وضعیت مالی ذوب آهن به همراه آینده سود آوری آن توسط يوسفيان مدیر ارشد مالی و همچنين وضعيت و اقدامات صورت گرفته در خط توليد و ظرفيت هاي مورد نظر توسط مهندس لبافچي معاون مديريت امورفني بهره برداري و آخرين وضعيت پروژه هاي توسعه وبرنامه هاي آينده براي رسيدن به اهداف 1404 توسط مهندس نصر مديرارشد مهندسي شركت تشریح و درپايان به سؤالات حاضرین پاسخ داده شد. عمده سؤالات سهامداران حاضر در این جلسه معارفه مربوط به آثار نوسان نرخ ارز، واردات و صادرات محصولات، طرح هاي توسعه و اثرات مثبت آن ، صندوق بازنشستگی فولاد، ، نیروی انسانی و آینده مالی ، این شرکت مربوط بود.

شايان ذكر است سازمان خصوصی سازی در تاريخ 19 آذرماه  آماده فروش17 درصد سهام، معادل یک میلیارد و337 میلیون و 628 هزار و 952 سهم ذوب آهن مي باشد.

قیمت پایه هر سهم این بلوک به قیمت تابلوی فرابورس بعلاوه 20 درصد به شرطی که از 340 تومان کمتر نباشد، تعیین شده که به صورت 30 درصد نقد و باقی اقساط 4 ساله عرضه خواهد شد.ارزش پایه این بلوک هم بیش از 454 میلیارد تومان و مبلغ سپرده هم بیش از 13.6 میلیارد تومان است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۱ - ۵:۳۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کی میشه این اصفهانیها دست از سر بافق بردارند.