پیگیری احداث نیروگاه خورشیدی در بافق

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
پنج شنبه - ۱۶ آذر ۱۳۹۱
در سفر به تهران صورت گرفت :
پیگیری احداث نیروگاه خورشیدی در بافق

سرپرست فرمانداری ، نماینده مجلس و رئیس شورای شهرستان بافق با وزیر نیرو در خصوص احداث نیروگاه خورشیدی بافق دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، در سلسله پیگیری های جهت جذب سرمایه گذار و اجرای طرحهای صنعتی  از جمله احداث نیروگاه خورشیدی شهرستان بافق ، سرپرست فرمانداری ، رئیس شورای شهرستان و نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی با وزیر نیرو در تهران دیدار کردند.

سرپرست فرمانداری بافق در این دیدار خطاب به مقام عالی وزارت نیرو در خصوص ظرفیتهای بالقوه شهرستان بافق گفت : شهرستان بافق در جنوب شرقی استان یزد و در فاصله 120 کیلومتری این استان قرار دارد و به دلیل وجود معادن غنی از آهن ، سرب و روی و دیگر عناصر نادر و نیز ظرفیتهای اقتصادی ویژه من جمله استقرار پنچ راه ریلی کشور در این شهرستان می طلبد زیر ساختهای لازم جهت جذب سرمایه گذار فراهم شود.

“علیرضا صمدی ” با اشاره به اینکه شهرستان بافق در دل کویر قرار دارد تصریح کرد : شهرستان بافق در سال دارای بیشترین روز های آفتابی و بیشترین سطح تابش خورشیدی بر اساس مطالعات صورت گرفته را دارد که پتانسیلهای خوبی برای تولید برق خورشیدی و مکانی مناسب برای احداث نیروگاههای خورشیدی می باشد.

در ادامه این دیدار نماینده مجلس با ارزیابی مفید و اقتصادی این طرح گفت : در راستای سخنان مقام معظم رهبری همچنین عزم دولت در سهیم ساختم بخش خصوص در تولید انرژی الکتریکی این طرح عمرانی علاوه بر افزایش راندمان صنعت برق در کشور و فراهم کردن زیر ساخت جهت جذب سرمایه گذار در سایر بخشها، ایجاد اشتغال برای جوانان جویای کار منطقه خواهد شد .

در پایان از مقام عالی وزارت نیرو درخواست شد مجوز احداث نیروگاه خورشیدی دربافق را صادر نماید که وزیر نیرو با اعلام رضایت از این طرح مفید اقتصادی طی نامه به مديرعامل شركت توانير دستور قرارداد خرید تضمینی با سرمایه گذار را صادر کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
soheil پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

این درسته البته به همراه پیگیری مستمر

محمد رضا شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۱ - ۸:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اینقدر گفتن و عمل نکردند که عادت کردیم

حسن یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۱ - ۸:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بابا خورشیدم چه میره. گاز را بچسب .اینقدر اینور انور ندوید

حسن غصه خور دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۳۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
این یک اقدام مبارک است
البته به شرط آنکه به سرنوشت گاز،جاده و کارخانه فولاد دچار نشود.
کاملا یکطرح علمی و کارشناسانه است
و قطعا برای شهرو منطقه نیز مفید خواهد بود
ی ا ح ق