استاندار یزد در كارگروه توسعه صادرات استان يزد بر ضرورت تسريع در ايجاد بندر خشك تاكيد كرد.

دسته: عمومی
یک دیدگاه
شنبه - ۱۸ آذر ۱۳۹۱

 

یزدفردا “جلسه كارگروه توسعه صادرات استان يزد،صبح روز شنبه به رياست استاندار يزد برگزار شد.

به گزارش یزدفردا “مديركل صنعت، معدن و تجارت استان يزددر جلسه كارگروه توسعه صادرات استان يزد از انتخاب 3 واحد بزرگ صنعتي استان به عنوان واحدهاي نمونه صادراتي در سطح كشور خبر داد.

“محمد مهدي زارع”  كمبود واگن را مشكل جدي صادركنندگان استان دانست و خواستار حل اين مشكل شد.

مديركل گمرك استان نيز با ارائه گزارشي از وضعيت صادرات استان يزد، از تكميل بالغ بر 14 هزار فقره اظهار نامه صادراتي در استان يزد، طي 8 ماهه نخست سال جاري  خبر داد و عمده اقلام صادراتي استان را كاشي و سراميك، قير،پسته،تابلو برق،كابل، شيشه هاي ساختماني و مكمل سوخت برشمرد.

“چاووشي زاده” افزود:  49 كشور مقصد اقلام صادراتي استان يزد بوده اند و عمده  صادرات استان يزد به كشورهاي پاكستان، عراق، هلند، سوريه، امارات وافغانستان صورت گرفته است.

“محمد رضا فلاح زاده “استانداریزد نیز  در اين جلسه  با اشاره به رشد وزني و ارزشي صادرات استان يزد، از تلاش توليد كنندگان و صادركنندگان استان تشكر و قدرداني كرد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود، با اشاره به اهميت بندرخشك در توسعه بخش اقتصادي و صنعتي استان، بر ضرورت تسريع در ايجاد بندر خشك تاكيد كرد.

عالي ترين مقام اجرائي استان  خواستار تهيه طرح آمايش  در محدوده يزد- مهريز و يزد- تفت شد.

معاون برنامه ريزي استاندار يزد نيز گفت: گزارش هايي كه از حوزه صادرات ارائه شده ، به رغم محدوديتهايي كه دشمنان فراهم كرده اند، مطلوب است.

“محمد رضا بابايي” اظهار اميدواري كرد: با نگاهي كه در مديران استان ساري و جاري است، ان شاالله شاهد برون رفت از مسائل خواهيم بود.

وي افزود: در نشست استاندار و مسئولان استان با صنعتگران كه امشب برگزار مي شود، در خصوص بسياري از مسائل مرتبط با حوزه صنعت همفكري مي شود.

در اين جلسه همچنين گزارشي از وضعيت ايجاد بندرخشك در استان يزد ارائه و پس از بحث و تبادل نظر پيرامون مسائل مطرح شده، تصميمات لازم اتخاذ شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۱ - ۶:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بسیار خوب
شاید در این جلسه هم ایشان بتوانند چند سرمایه گذار دیگه را هم متقاعدکنند و ببرند به ابرکوه
خدارا شکر که در این جلسه اسمی از بافق نیست.
امیدواریم همیشه دور بافق خط بکشید