فرهنگ مشارکت خیرین در ساخت مدارس باید احیا شود

دسته: عمومی
یک دیدگاه
سه شنبه - ۲۱ آذر ۱۳۹۱

سرپرست فرمانداری بافق :فرهنگ مشارکت خیرین در ساخت مدارس باید احیا شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق، “علیرضا صمدی” در یکصد و بیست و هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش که با حضور مدیران واضای این شورا در محل فرمانداری بافق برگزار شد، با اشاره به اهمیت فراهم شدن زیرساخت‌های آموزش در شهرستان بافق اظهار داشت: معتقدم هیچ هزینه ای در آموزش و پرورش وجود ندارد و هر چه بودجه صرف شود در واقع سرمایه‌گذاری برای آینده است.

وی خاطرنشان کرد: تلاش و همت همه مسئولان در این راستا تضمین آینده‌ای روشن برای کشور قلمداد می‌شود.

سرپرست فرمانداری بافق به بیان برخی از مشکلات آموزش و پرورش در سطح شهرستان پرداخت و افزود: حل و فصل این مشکلات بر عهده مسئولان است.

صمدی با تاکید بر ضرورت شناسایی نخبگان تصریح کرد: کشور از لحاظ سرمایه‌های فرهنگی در وضعیتی مناسب قرار دارد که باید این ظرفیت‌ها شناسایی شده و در راستای توسعه و پیشرفت جامعه هدایت شوند.

سرپرست فرمانداری بافق با بیان اینکه اگر امروز کشوری از لحاظ فرهنگی عقب مانده باشد، توسعه یافته نیست، افزود: بسیاری از استعدادها و ظرفیت‌ها به دلیل اینکه کسی به فکر آموزش و پرورش آنها نبوده، شکوفا نشده‌اند و این استعدادها در مسیر خود قرار نگرفته در نتیجه حاصلی برای جامعه ندارد.

وی با اشاره به موضوع خیری عنوان کرد: با دعوت از خیران و تعامل با این قشر باید برای انجام کارهای خیری فرهنگ سازی شده و مانند سایر فرهنگ‌های اصیل اسلامی نهادینه شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان بافق نیز در این جلسه با ارائه گزارش مصوری از فعالیت‌های ماه گذشته این اداره بیان داشت: مسئولان باید با تدبیر و برنامه‌ریزی سعی کنند دانش‌آموزان را به سمت و سوی فراگیری مهارت سوق دهند.

محمود خواجه‌ای افزود: خوشبختانه حضور دانش‌آموزان بافقی در هنرستان کار و دانش بافق از میانگین استانی بالاتر است.

ارائه گزارش عملکرد ماه گذشته آموزش و پرورش بافق، تصمیم‌گیری برای تجهیز برخی از امکانات کارگاهی هنرستان کار و تلاش، برنامه‌ریزی برای تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور شهرستان و بررسی موضوع ثبت‌نام فرزندان فرهنگیان در مدارس خاص از مهم‌ترین موضوعاتی بود که در جلسه شورای آموزش و پرورش بافق مطرح شد و اعضا درباره آن تبادل نظر کردند


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام خیرین به بیمارستان کمک کنند که برای بیماریهای جزئی به یزد مراجعه نکنیم