وحدت بیافرین فرماندار

دسته: مقالات
۹ دیدگاه
سه شنبه - ۲۸ آذر ۱۳۹۱

 

«در پی شکایت فرمانداری بهاباد و جوابیه فرمانداری بافق از معارفه فرمانده پایگاه معدنی چاه گز»

با انتقاد از طرح های ناقص به انجام نرسیده:

وحدت بیافرینید فرمانداران

سلام بر بهاباد و بافق، سلام بر جلگه سبز و نخل قامتان سر به آسمان سائیده ، سلام بر معادنی از این دو شهر که ردی از سیلی اجرای بد سیاستهای اقتصادی 44 برچهره دارند، سلام بر مردمان ولایت مدار دیار شیخ محمد تقی بافقی و ملا عبدا… بهابادی که در صحنه های حساس نظام جمهوری اسلامیمان نقشی پر رنگ و بجا و حضوری غرورآفرین داشته اند و خواهند داشت.

بافق و بهاباد پس از تقسیم جغرافیایی هنوز حد و مرز خویش را به درستی نیافته است و برایشان تا این لحظه دقیقا متر و میزانی اعلام نکرده اند که فرمانداری هایشان بر سر موضوعی نه چندان با اهمیت راه کج کرده و باتهدید به گلایه و شکایت سر از محکمه و دادستانی در آورده اند.( نشانه این راه ترکستانی را در متن نامه های ایندو  و تمجید و تقبیح استفاده ابزاری از ارزشهای جامعه ببینید).

در آنسوی میدان آنقدر مسایل و گرفتاری های پیچ در پیچ، گریبان صنعت و کشاورزی این دو شهر را گرفته است و آنرا تا گردن دربند کاغذ بازیهای بورکراسی کرده است که دست روی هرکدام بگذارید عزمی راسخ و همدلی و پشتکاری صد چندان را می طلبد تا بتوان گردی از محرومیت از چهره این دو شهر زدود و صنعتی از صنایعش را به پیشرفت و رونق و شکوفایی کامل رساند.

گازرسانی را به بهانه تحریم لوله کن لم یکن گذاشته اند و حتی چند وقتیست که به گفته عضو شورای اسلامی شهر بافق متری را  لوله نگذاشته اند و کانالی را حفر نکرده اند. آب کشاورزی بهاباد را به بهانه توسعه و پیشرفت چادرملو به حلقوم صنعت ریخته اند و ما به ازای آن برایشان از آب زاینده رود – جز قول و قرار-  جزر و مدی و خروشی دیگر نیست.

فرمانداری بافق را علیرغم پیگیریهای مکرر امام جمعه معزز و محترم شهرمان بی رئیس گذاشته اند و گاه و بیگاه در شیپور خبر می دمند که فرماندار  این روز می آید و یا فردا حتما خواهد آمد.

 آنوقت در این بحبوبه و بادر نظر داشتن گوشه چشمی به طرح  های ناقص و بی و سر تهی که به انجام کامل نرسیده است، فرمانداری بهاباد در اقدامی نسنجیده و بر خلاف توصیه اخیر مقام عظمای ولایت دامنه اختلاف دیدگاهشان را با فرمانداری بافق تا سطح افکار عمومی گسترش میدهند تا شاید بتوانند از جیب چاه گز کیسه دیگری برای خرج و مخارج شهر بدوزند.

نگارنده سخت بر این عقیده پای می فشارد گره ای را که می شود با دست بازکرد چرا بادندان؟

براساس حرکات خرد جمعی بافق و بهاباد؛ همانگونه که سابق بر این نشان داده اند؛ حکم  ایجاب می کند که در مراحل ابتدایی کار مسئولین این دوشهر و مرکزنشینان استانی به دور میزی گردهم آیند و چاره ای بیندیشند و مرهمی بر زخم دل این مردمان گذارند. بدون شک در این مقطع حساس، هزینه ای را که مسئولین جهت توافق و اجماع نظر در رفع مشکلات این دو شهر از بیت المال صرف می کنند بسیار کمتر از آن خواهد بود که خدای ناخواسته افکار عمومی بخواهند آن را درکف خیابان پیگیری کنند.

مجدد تاکید می نماید نویسنده این حرف های نگفته و دردهای نهفته بر خلاف عقیده فرمانداری بهاباد راهکار اینگونه مسائل را نه در تحریک و تهییج افکارعمومی  و نه در استفاده ابزاری از موقعیت های ازرشی و مکانی می داند بلکه برعکس راهکار آن را علاج قبل از وقوع میداند و بس . به قول پزشکان پیشگیری مقدم بر درمانست.

بافق و بهاباد جدای از همه مشترکات همسایگی که باهم دارند اگر تنها و تنها در یک مورد اشتراک نظر داشته باشند کافیست که با همیت و تلاش و همدلی و وفاقی که در مردمان این سرزمین سراغ داریم  و به دور از فرافکنی مسئولین ؛ در گام اول در صدد به تصویب رسانیدن حوزه انتخابیه خویش در بهترین وجه ممکن برآیند تا بتوانند با تکیه بر علم نماینده مردمی اشان در مجلس شورای اسلامی از زیر بار بی عدالتی هایی که رخ داده است خارج شوند و پرچم توسعه صنعتی و اقتصادی و فرهنگی را در میادین شهرشان به اهتزاز درآورند.

و ختم کلام و روی سخن به آن بزرگورانی که مسئولند و می توانند کاری را به سرانجام مقصود رسانند اینست که بیش از این معطل نگذارید. به خود تکانی بدهید و غبار خمودی و سستی از چهره شهر بزدائید که بافق – پیش از همه و بیش ازهمه – این سه چیز را می خواهد.

1-      فرماندار و سکاندار شهرش را بیاورید.

2-      گاز ؛ و آب صنعتش را و تعیین حد و مرز نماینده شهرش را به امروز فردا نیاندازید. دیر می شود.

3-   صنایع جوار معدنی اش را و کارخانه هایش را به بهانه های این چنینی و آنچنانی جابجا نکنید. چراغشان را زودتر از این روشن کنید و آتش تنورشان را گرم نگه دارید.

بگذارید تا جوان بافقی در شهر اجداد و آبائیش ماندگار باشد و جوش و خروش داشته باشد.

                                                                                                                                     احمد برزگری بافقی

 


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۶:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای برزگری واقعا حرف و دغدغه خیلی از نخبگان شهرستان را زدید فقط تنها راه حل مقابله با توسعه طلبی اردکانیها و ودیگر شهرستان های استان اتحاد دو شهرستان است که تا این لحظه محقق نشده.

سعید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۷:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
حتما شنیدید که میگن از ماست که بر ماست
بر طبق یه اصل در مهندسی صنایع، 80 درصد از مشکلات هر فرد و یا جامعه ای، از درون آن می باشد، اگر مردم بافق و بهاباد با هم اتحاد داشته باشند، و به جای سود های گذرا و کوتاه شخصی، به سود ماندگار جمعی بنگرند، خیلی از این مشکلات حل خواهد شد همانگونه که خداوند در قرآن می فرمایند :دست خدا با جماعت است و در این نکته تاکیدی بر جماعت مسلمان یا مسیحی یا … فکر نمیکنم شده باشد، بلکه خدا جماعت است که به اراده خدا به مقصد می رسد.
من الله توفیق

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۸:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اتحاد بافق و بهاباد یک امری ضروری است . به نظر من اب بهاباد برای شهر بهاباد با توجه به اینکه شهر ی است که دارای کشاورزی خوبی است از عوارض و مزایای معدن چادر ملو ضروری تر است و حکم طلا را برای این شهر بویژه بخش کشاورزی آن – دادان آب برای معادن ی مثل چادرملو اشتباه بزرگی است آنها می توانند به جای کارخانه های جوار معدنی به فکر کارخانه های صنعتی – کشاورزی باشند و در این زمینه سرمایه گذاری کنند.

علی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۸:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با شکیل یک جلسه مشترک بین مسئولین دو شهر و در نهایت با اتحاد و نتیجه گیری از این جلسه و مطرح آن به مسیولین استان و پیگیری ان می توان به نتیجه رسید. به نظر من داشتن فرماندار یا نداشتن آن تاثیری در ابادانی و پیشرفت شهر ندارد تجربه ای که در سال های گذشته داشته ایم مردم باید خودشان دلشان برای شهرشان بسوزد

محمد مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

امیدواریم مسئولان دو شهرستان بانی خیر این همدلی شوند

عسکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۱ - ۹:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمن تشکر از نگاشته های متفکرانه شما ؛ وحدت همراه با حفظ ارزشها ؛

س - حسینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۱ - ۸:۵۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلامتان باد جناب مهندس برزگری
مطلب بسیاز زیباو جامع نگری نگاشتید. گلایه سرپرست فرمانداری بافق را و درخواست خانه تکانی در مطبوعات بافق شنیدم الحق و الانصاف نوشته وحدت بخش شما ضمن نگاهی مختصر به چالش ها و فرصت های این دوشهر نقش بسزایی در کنترل حادثه اخیر بهاباد داشته است. قلم رصدگرتان سبز و اندیشه تان پایدار و مستمر باد.

ک-حیدری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب برزگری سلام
مطلبتان بسیار روشنگرانه و وحدت آفرین است.امیدوارم با توان فکری که در شما سراغ داریم در ادامه مطلب نقشه راه آینده بافق شاهد انسجام و وحدت عملی بین مردمان این دو شهر و همدلی و وفاق بین مسئولین استان در خصوص رفع تبعیض های اقتصادی و صنعتی در این دیار دارالعباده باشیم. قلمتان سبز و اندیشه تان پویا وآینده نگرباد.

محمد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۱ - ۲:۳۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احمد ای ول داری ؟