ناقوس های مسیحیت برای ملت های مظلوم دنیا هم نواخته شود.

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
بدون دیدگاه
جمعه - ۱ دی ۱۳۹۱
امام جمعه بافق:
ناقوس های مسیحیت برای ملت های مظلوم دنیا هم نواخته شود.
 امام جمعه بافق گفت: پیروان حضرت مسیح ، ناقوس های کلیسا را تنها برای عبادت به صدا در نیاورند ، فریاد ملت های مظلوم را نیز به گوش جهانیان برسانند.
 
 حجت الاسلام سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته بافق با گرامیداشت سالروز ولادت با سعادت امام هفتم حضرت امام موسی کاظم (ع) اظهار داشت : دوران زندگانی این امام همام که با فرازو نشیب های بسیاری همراه بود گنجینه ای معنوی برای همه انسان ها ست .
وی با بیان فراز هایی از فرمایشات این امام معصوم (ع) در مورد حق گویی تصریح کرد: با مطالعه در احادیث  این امام همام در می یابیم که ایشان در زمینه گفتن حق  سخنان ارزند های دارند و همواره بر گفتن حرف حق تاکید داشتند گرجه باعث زیان و ضرر باشد ولی نتیجه آن نجات است .
امام جمعه بافق در ادامه سخنان خود با گرامیداشت  سالروز رحلت آیت الله مرعشی نجفی بیان داشت : خدمات ارزنده و بزرگ این روحانی عظیم الشان به حوزه علمیه و طلاب همواره قابل تقدیر و توجه است .
سلیمانی به یادگار ازرشمند این مرجع تقلید جهان اسلام  اشاره کرد و افزود: کتابخانه بزرگی از این روحانی به یادگار گذاشته شده است امروز بالاترین و بهترین نسخ خطی در آن موجود است و همه طلاب و روحانیون می توانند از آن استفاده کنند.
امام جمعه بافق در بخش دیگری از سخنان خود به میلاد حضرت مسیح(ع) اشاره کرد و گفت : تولد حضرت مسیح(ع)  باعث شد صلح و دوستی برای پیروان آن حضرت به ارمغان آورده شود که متاسفانه در جامعه امروز مسیحیت این صلح و مهربانی فراموش شده است .
وی بابیان  مشلات و مسائل مربوط به کشورهای مسیحی و پیروان حضرت مسیح (ع) خاطر نشان کرد: ناقوس کلسیای مسحیت فقط برای عبادت به صدا در نیاید و مسیحیان با پیروی از پیامبرشان به ملت های مظلوم و ستمدیده جهان نیز توجه داشته باشند.
سلیمانی در ادامه سخنان خود به بحران سوریه و توطئه آشکار آمریکا و اسرائیل در این کشور اشاره کرد و گفت: ناامنی و برادر کشی در این کشور برای این است که استکبار می خواهد حلقه مقاومت را از میان بردارد.
امام جمعه بافق افزود: کشتار جوانان و ایجاد جنگ داخلی در این کشور همگی با حمایت کشورهای استعمارگر به ویژه آمریکا و اسرائیل است .
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با حل بحران سوریه تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بر اساس آموزه های دینی و اعتقادی خود آمادگی کامل برای حل بحران سوریه را دارد به شرط اینکه از ورود غیر مجاز سلاح به این کشور جلوگیری شود.
سلیمانی به دخالت های کشورهای استکبارگر غربی در شعله ور شدن بحران در سوریه اشاره کرد و بیان داشت : کشورهای سلطه گر می خواهند با اختلاف بین جبهه مقاومت را که بیش از سه دهه از موجودیت آن می گذرد بین مسلمانان تفرقه بیاندازند و این وحدت و مقاومت را از پیش و روی خود بردارند.
امام جمعه بافق در خطبه اول نماز جمعه این هفته بافق ضمن  توصیه نمازگزاران به تقوای الهی در ادامه سلسله بحث های خود در مورد عوامل استحکام بنیان خانواده و زندگی در اسلام گفت: اگر به دستورات اسلام در زمینه تقویت پایه های زندگی توجه کنیم دیگر در خانواده ها از بروز چالش هایی که باعث اختلاف و مشکلات شده است ، اتفاق نمی افتد.
سلیمانی با بیان برخی از عوامل استحکام خانواده بیان داشت : عفاف و حجاب ، کنترل چشم ، آداب رفتار و گفتار زن و مرد، ورود و خروج به زندگی از مهمترین عواملی است که باعث ایجاد انس و الفت در خانواده می شود.
وی همچنین با تاکید بر عامل کنترل چشم در زندگی  خاطر نشان کرد: کنترل چشم عالمی مهمی است که میتواند پایه های یک خانواده را متزلزل کند و نگاه بیجا عامل اصلی ایجاد چالش های زندگی است .
 
گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله غفاری در زندان های رژیم پهلوی در سال 53 و تشکیل نهضت سواد آموزی و ریشه کنی بی سوادی در کشور و … از مهمترین مسائلی بود که امام جمعه بافق در خطبه های نماز جمعه این هفته به آن اشاره کرد.
بافق/ عبداللهی

پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۱
برچسب ها: