وزیر صنعت دولتی ماندن شرکت سنگ آهن بافق را بررسی کرد

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
یکشنبه - ۳ دی ۱۳۹۱
وزیر صنعت دولتی ماندن شرکت سنگ آهن بافق را بررسی کرد

خبرگزاری فارس: نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی گفت: در دیدار وزیر صنعت، معدن و تجارت خواسته‌های مردم بافق مبنی بر دولتی ماندن شرکت سنگ آهن بافق بررسی شد.

دخیل‌عباس زارع‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از قول وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد رسیدگی به خواسته‌های اهالی مردم بافق مبنی بر دولتی ماندن شرکت سنگ آهن بافق خبر داد.

وی افزود: در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت یکی از مشکلاتی که مطرح و پیگیری شد، عدم خصوصی شدن شرکت سنگ آهن بافق با توجه به درخواست اهالی این شهرستان بود که وزیر دستور رسیدگی به این امر را داد.

زارع‌ز‌اده در این زمینه اظهار داشت: تجارت گذشته نشان داده است که خصوصی‌سازی به این نحو، تنها باعث از بین رفتن سرمایه‌های کشور، معطل ماندن پروژه‌ها، بیکاری و نارضایتی شدید مردم می‌شود.

نماینده پنج شهرستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چندین طرح معدنی و فولادی از سالیان قبل در بافق آغاز شد اما به سرانجام نرسید و چشمان بیش از سه هزار جوان بیکار در انتظار عدالت در منطقه بود.

 

وی ادامه داد: به طور قطع با خصوصی شدن شرکت، اعتراضات و چالش‌هایی را خواهیم داشت.

 

زارع‌زاده عنوان کرد: شرکت سنگ آهن به صورت یک شرکت نمونه دولتی معدن‌کاری روباز، دولتی باقی مانده و به عنوان یکی از قطب‌های معدن‌کاری نقش برنامه‌ریزی، تولید و خدمات عملیاتی معدن‌کاری به همراه خدمات آموزشی پژوهشی و مشاوره مهندسی را ایفا می‌کند.

وی عنوان کرد: همچنین با توجه به اهداف اصل 44 و رسیدن به عدالت اجتماعی تا قبل از خصوصی شدن شرکت باید مصوبه‌ای مبنی بر اجرای کامل کارخانجات در دست اقدام نظیر آگلومراسیون، گندله پنج میلیون تنی، واحدهای فولادی به‌ویژه فولاد طرح هشت‌گانه حداکثر تا پایان سال آینده صادر و ابلاغ شود و همان‌گونه که دولت از اختیارات خود برای رفع مشکل مالی اوقاف قم و صندوق بازنشستگی لشکری و کشوری 21 درصد سهام شرکت را واگذار کرده، حداقل 10 درصد سهام آن را برای رفع محرومیت‌های بافق واگذار کند.

زارع‌زاده استمرار دو درصد فروش سنگ آهن که از مصوبات سفر دور اول ریاست جمهور به شهرستان بافق است را نیز از دیگر اولویت‌های مطرح شده با وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
الف-برزگری بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ - ۸:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با تقدیر از زحمات نماینده مردمی شهرمان
امید اینکه دولتیان نیز نگاهی جدید به مسائل و مشکلات مناطق مختلف داشته باشند و آنچه را مجلسیان در نظر دارند از روی کاغذ به روی زمین پیاده کنند. حق پشتیبانتان باد.

علي محمد رنجبر بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۱ - ۷:۵۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
من هم به نوبه خود اين پيگيري ارا كه اميدوارم تا حصول نتيجه استمرار داشته باشد را ارج مينهم و از جناب آفاي دكتر دخيل عباس هم تشكر ويژه دارم.