دهیاران منطقه برنامه محوری و نگاه علمی به آینده را سرلوحه کاری قرار دهند

دسته: عمومی
یک دیدگاه
یکشنبه - ۱۰ دی ۱۳۹۱

نشست فرماندار بافق با دهیاران دهستان سبزدشت بافق

فرماندار بافق : دهیاران منطقه برنامه محوری و نگاه علمی به آینده را سرلوحه کاری قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بافق ، بنا به دعوت دهیاران دهستان سبزدست نشستی با حضور فرماندار بافق و دهیاران و اعضای شورای اسلامی دهستان سبزدشت بافق در محل فرمانداری بافق برگزار شد که فرماندار ضمن تبریک یوم الله نهم دی خطاب به دهیاران گفت: ولایت مداری اهالی دهستان سبزدشت مثال زدنی و در استان استثنایی است .

وی با اشاره به تعداد شهدای این دهستان افزود: کثرت شهدای این منطقه نسبت به جمعیت این دهستان نادر است و این نشان از انقلابی بودن و خوبی مردم دهستان سبزدشت می باشد.

“مهدی خاوری” با اشاره به کسب روزی حلال و داشتن اخلاق خوب تصریح کرد: یکی از رموز موفقیت و سربلندی اهالی دهستان سبزدشت کسب روزی حلال و اخلاق مداری است که تداوم و پیروزی را برای آنان در پی دارد.

خاوری توجه به اقتصاد محوري در روستاها را از شاخصه هاي اصلي براي عمران و آبادي روستاها مطرح كرد و گفت : روستاها بايد بر اساس مزيت نسبي خود برنامه ريزي و تدبير نموده و بر اساس آن در ارتقاء اقتصاد ، اشتغالزایی و آبادانی روستاها قدم بردارند .

فرماندار بافق به ضرورت داشتن برنامه و هدف اشاره كرده و گفت : فرمانداري و بخشداري از هر اقدامي كه باعث شتاب ويژه و توان مضاعف دهياران و در نتيجه قطع وابستگي آنها به شهر ها شود حمايت نموده و ضروري است فكر و طرز تفكر دهياران بر اساس استفاده بهينه از امكانات موجود در جهت پاسخگويي منطقي به نياز هاي اهالي باشد .

وی از دهیاران خواست تا برنامه محوری و نگاه علمی به آینده را سرلوحه امور و فعالیتهای خود قرار دهند تا شاهد شکوفایی روستاهای منطقه از لحاظ اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی باشیم.

مهدی خاوری خاطر نشان کرد : برای احیاء فکر و برنامه بودجه و اعتبار می دهیم و طبق برنامه هزینه کرده و برای این کار تمام دستگاههای ذیربط را دخیل خواهیم کرد.

فرماندار بافق تشكيل شرکت تعاوني دهياران را گامي مثبت در شناسايي و معرفي توانمندي هاي روستاها و همكاري و تعامل بهتر شوراها و دهياران با مردم و مسئولين دانست و گفت: شرکت تعاونی دهیاری مي تواند با ارائه راهكارها و برنامه های مناسب سرمنشاء فعاليت‌هاي بسيار خوبي در راستاي عمران و آباداني روستاها باشد.

در ابتدای این نشست بخشدار مرکزی بافق ضمن تبریک انتصاب فرماندار جدید و اشاره به موقعیت بخش مرکزی بافق گفت: شهرستان بافق دارای سه دهستان سبزدشت ، کوشک و مبارکه می باشد که جمعیتی بالغ بر 8 هزار نفر در این بخش ساکن هستند.

“محمد علی صمیمی” با اشاره به فعالیتهای این بخش اظهار داشت : طی 4 سال گذشته اولین اقدام دهیاران این منطقه تشکیل شرکت تعاونی دهیاری با حضور 13 دهیاری بود که در حال حاضر تمام 13 دهیاری سهام دار این شرکت تعاونی هستند.

وی یکی از خواسته ای مردم اهالی این منطقه را احداث جاده گزوئیه و اشتغال پایدار در منطقه خواند و گفت : احداث کشتارگاه صنعتی طیور و کارخانه تهیه و تولید خوراک دام و طیور از برنامه های آینده این شرکت تعاونی در بخش اقتصاد و اشتغال می باشد.

در پایان این نشست برخی از دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای دهستان سبزدشت به بیان نظرات و مشکلات این بخش پرداختند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۱ - ۶:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای دهقان خاوری خیلی شیوا سخن می راند امیدواریم که حرف وعملش یکی باشد