وقتی همت سلسله جنبان می شود

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
جمعه - ۱۵ دی ۱۳۹۱

محمدحسین زاده متولد۱۳۴۵با معلولیت حدود ۷۰درصدکه متخصص تعمیر انواع ساعت که درمغازه ای زیر بازارچه امامزاده عبدالله امرار معاش می کنددر گفتگوبا بافق فردا وضعیت زندگی خود را چنین تشریح کرد:

12

علت اصلی مریضی ام ازدواج فامیلی بود

بنده ازسال ۱۳۶۰بیماریم شروع شدبه طوری که وقتی راه می رفتم پایم زیر می شکست وزمین می خوردم. پدر مرحومم بنده را برای درمان به نزدمتخصص ترین دکترهای مغز واعصاب یزد وتهران بردکه بالاخره دربیمارستان دکتر علی شریعتی بستری شدم بعد از چند ازمایش و نمونه برداری از پای راستم، شورای پزشکی علت بیماری را عضلانی تشخیص دادکه امکان بهبودی آن کم بود .
علت اصلی مریضی ازدواج فامیلی بود،در حال حاضر نسبت به قبل خیلی بدتر شدم .بطوری که با کمک همسر وبچه هایم باید از زمین بلند یابا گرفتن دست بر دیوار راه بروم که در این حالت امکان زمین خوردنم مخصو صا در زمستان افزایش ودر نتیجه راه رفتن برایم طاقت فرسا ست.

اجاره مغازه ام بالاست با همه این اوصاف امید و یاری خداوند متعال را سرلوحه کارخود قرار دادم
در سال ۱۳۶۵ازدواج کردم که حاصل آن یک فرزند پسر وسه فرزند دختراست، پسرم با ۲۳سال سن دارد ودختر اولم ازدواج کرده ویک فرزند دارد.دختر دومم سال سوم دبیرستان نمونه و دختر کوچکم کلاس اول ابتدایی است .
وی راجع به سابقه کاری خود گفت:از سال ۱۳۶۰وارد شغل ساعت سازی شدم که نزد آقای بمانی، ازاقوام نزدیک، شاگردی می کردم وبعدازاینکه در این حرفه مهارت کافی اندوختم، مستقلا”مغازه ای اجاره کردم تااز این راه امرار معاش کنم که متاسفانه این شغل کفاف را زندگیم نمی کند به سختی با کمک پسرم روزگار می گذرانیم واز نظر بنزین مشکل داریم، اجاره مغازه ام بالاست با همه این اوصاف امید و یاری خداوند متعال را سرلوحه کارخود قرار دادم.

موفقیت اصلی زندگیم را مدیون همسرم هستم
حسین زاده در باره رمزموفقیت خودگفت : اول خدای مهربان که یاریم کرد.دوم پدر ومادرم سوم همسرم.اوایل زندگی منزلی نداشتم پدربنده با خرید قطعه زمینی و ساخت دو اتاق که بعداز آن با کمک همسرم از راه قالی بافی خانه را تکمیل کردیم .باید بگویم موفقیت اصلی زندگیم را مدیون همسرم هستم که دلسوزانه زحمت می کشد ودر این راه هم زن خانه است وهم مرد خانه واز نظر خرید وتربیت فرزندانم وجهاز کردن دخترم، همه رامدیون او هستم است و همچنین برخود لازم می دانم از برادران و خواهرانم مخصوصا برادر بزرگترم تشکر کنم چراکه در ایام مریضی غمخوارم بودند وهر کاری که از دستشان برمی آمد دریغ نمی کردند.

ساعت های فعلی از جنس چینی یکبار مصرف است و صرف تعمیر نمی کند

وی در ارتباط با حساسیت تعمیرات حرفه ساعت سازی گفت : حرفه تعمیرات ساعت سازی بیشتر نرم افزاری بوده یعنی با وسایل ریز سرو کار داریم ونیاز به صبر وحوصله همراه با وقت زیاد دارد شایدیک ساعت برای تعمیراحتیاج به پنج بار بازو بسته کردن داشته باشد.در این شغل باچرخ دنده های ریزی سرو کار داریم که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود وباید با ذره بین نگاه کرد تا خراب نباشد. ساعت دیواری وجیبی وقتی قابل تعمیرندکه از جنس مرغوب و اصلی باشد.ولی متاسفانه ساعت های فعلی از جنس چینی یکبار مصرف است و صرف تعمیر نمی کند تا آنجایی که بعضی مشتری ها الان نزدیک به پنج سال است که ساعتهای به امانت گداشته خود را تحویل نگرفته اند .ساعت های مچی جدید مرغوب مثل سوستار ،رولن نر ،اومگا،اوماکس،ولاروس ساعت های قدیمی مثل سیکو پنج قابل تعمیرند چرخ دنده این ساعت ها از فولاد ساخته شده که جای چرخ دنده هم از سنگ یاقوت است.
این تعمیر کار ساعت به کسانی که قصد خرید ساعت دارند، توصیه کرد: سعی کنید ساعت خوب بخرید ودنبال جنس ارزان نباشید زیرا ساعت های یکبار مصرفی که در بازارریخته است فقط از لحاظ رنگ ولعاب قشنگ بوده اما داخل ساعت از جنس مرغوبی استفاده نکردند.

جوانها یی که سالمند ضمن شکر خداوند به خاطربدن سالم،سعی درجهت کسب رزق وروزی حلال داشته باشند
حسین زاده خطاب جوانانی که از نعمت سلامتی برخوردارند،گفت: جوانها یی که سالمند ضمن شکر خداوند به خاطربدن سالم،سعی درجهت کسب رزق وروزی حلال داشته باشند،زیاد سخت نگیرند زیراخدا فرمود از تو حرکت از من برکت .بنده با صبر وحوصله زیادبر معلولیتم علیرغم مشکلات طاقت فرسافایق آمدم وامیدوارم کسانی که معلولیت رنج می برند باآن کنار بیایندزیرا چاره ای دیگر ندارند چه بسا خداچیزی ازآنان گرفته در عوض چیز دیگری عطا کرده. شاید همین صبر زیادبوده که بنده را در حرفه ساعت سازی جوری بار آورده تا یک ساعت رابعد از۵بار باز وبسته کردن،به نحو احسن تعمیر کنم.
وی درصحبت های پایانی خود افزود:
بنده بدجوری هوای زیارت کربلا کرده بودم و همیشه دعا می کردم در کنار مرقد امام حسین(ع) وحضرت ابوالفضل(ع) باشم تا اینکه درشب ۲۷رمضان ۱۳۸۸ خیرانی به جهت احوال پرسی منزلم آمدند و این عزیزان نیزبا پرداخت کمک هزینه زیارتی بنده،همسروپسرم را به سفر زیارتی بردم.
از این طریق می خواهم از اقای شهردار،دکتر خوشگذران ریاست بهزیستی و همکارانشان وهمچنین اقای عباس زاده وهم چراغی های مفا زه ام که مواظب بنده بودند تشکروقدر دانی کنم وبرایشان سربلندی وسلامتی ارزومندم


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
وحشی بافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به امید پیروزی برای این همشهری خوب و کوشا بهتر است مسئولین بزرگوار عنایتی به این عزیز بنمایند

رفیق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۱ - ۳:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آفری و مرحبا بر این همشهری تلاشگر قابل توجه جوانهایی که آمال و آرزوی آنها کار کردن در سنگ آهن است اگر 4 نفر مثل اقای حسین زاده با همت و تلاشگر در شهرمان داشتیم حکایت بافق چیز دیگری بود

مهدی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۱ - ۸:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

خداوند گفته از تو حرکت از من برکت، مرحبا به این عزیز باهمت

Metti این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام من اين خانواده را به طور كامل و روشن مي شناسم اقاي محمد حسين زاده مردي متدين و بسيار زحمتكش مي باشد به اميد شفاي آن عزيزو شاهد پيشرفت خانواده عزيزشان .