بدون کمک مردم کاری از پیش نمی بریم

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
شنبه - ۱۶ دی ۱۳۹۱

در قسمت قبل سخنان علیرضا یاراحمدی به عنوان دبیر کانون توسعه ارزشهای شهرستان بافق که در پنجمین جلسه این کانون با حضور فرماندار و نماینده مردم بافق مطرح شده بود را برای خوانندگان عزیز نگاشتیم و اینک ادامه مباحث مطرح شده در جلسه:

اسما فرماندار اما رسما و شرعا خدمتگزار مردم بافق هستم

IMG_9650

مهدی دهقان خاوری فرماندار بافق ضمن معرفی تفصیلی خود گوشه ای از رزومه کاری اش را اینگونه بیان کرد:

بنده از 16 سالگی و قبل از دیپلم وارد دولت شدم،نیروی رسمی آموزش و پرورش هستم و افتخارم این است که مربی تربیتی بوده ام،در دوره ای مسؤل روابط عمومی و مشاور اداره کل آموزش و پرورش استان و همچنین نماینده تام الاختیار آموزش و پرورش در صدا و سیمای یزد خدمت کردم.

از سال 68 در حالی که 18 سال بیشتر نداشتم مسؤل هماهنگی شبکه رادیو شدم و در سال 85 جانشین مدیر کل فرهنگی آن نهاد.

در اولین دفتر بنیاد نخبگان که در استان یزد شروع بکار کرد در سمت معاونت ایفای وظیفه کردم و از اول دیماه 90 تا پنجم دیماه 91 معاونت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان را عهده دار بوده ام.

خاوری افزود هم اکنون مشاور فرهنگی نماینده ولی فقیه در استان هستم و معاون مدیر عامل تعاونی مسکن فرهنگیان یزد.چهار اختراع دارم که 3 عدد از آنها ثبت شده و یکی از آنها تایید بنیاد ملی نخبگان را دارد.

دو سالی هست در بحث نانو وارد شده و 3 جلد کتاب در این زمینه آماده چاپ دارم.

IMG_9652

بافق را با امامزاده عبدالله و مردم نجیب،صمیمی و مهربان آن می شناسم

وی خاطرنشان کرد: امروز هم اسما فرماندار اما رسما و شرعا خدمتگزار مردم بافق هستم.

خاوری پس از معرفی خود گفت: بافق را به واسطه دو چیز می شناسم:یکی وجود فرزند بلافصل امام موسی کاظم (ع)یعنی امامزاده عبدالله که به خاطر ارادت ویژه به ایشان بارها به قصد زیارت به بافق آمده ام چرا که ایشان قبل از الحاق طبس به استان یزد تنها امام زاده استان بوده است و واسطه دوم آشنایی ام خود مردمان نجیب،صمیمی و مهربان بافق.

فرماندار بافق از گزارشگری و خبرنگاری خود در سالهای 84 تا 86 از خانواده معظم شهدای بافق سخن به میان آورد و سپس از روشهای مدیریت گفت.

مشروعیت فرماندار از وزارت کشور است اما مقبولیتش را مردم تعیین می کنند

IMG_9655

فرماندار تازه منصوب شده بافق مدیریت را به دو مدیریت روزمره  و مدیریت برنامه دار تقسیم کرده و افزود:در مدیریت روزمره فرماندار در محل کار می نشیند، نامه ها را پاسخ می دهد و از اینکه ادارات به فعالیت معمولی خود مشغولند و او هفتگی دیدار مردمی دارد دلخوش است و همینگونه کار ادامه پیدا می کند تا زمان مدیریت به پایان برسد

اما در مدیریت دوم شخص فرماندار هرچند مشروعیتش را از وزارت کشور می گیرد اما دنبال مقبولیت است و این زمانی بدست می آید که مردم را داشته باشد و این مهم شدنی نیست مگر با تعریف برنامه ،ترسیم نقشه راه و رسیدن به هدف مثمر ثمر برای مردم.

بدون کمک مردم کاری از پیش نمی بریم

خاوری از نیاز خود به همفکری و همکاری همه مردم بافق خصوصا بزرگان باتجربه اداری ،فرهیختگان و نخبگان شهر خبر داد تا بتواند در راستای افق 1404 گام بردارد.و گفت بدون کمک مردم کاری از پیش نمی بریم لذا «ما» باهم کار خواهیم کرد

تشکیل اتاق فکر از بافقی های مقیم و غیر مقیم در شهرستان یکی از برنامه های 3 ماه نخست فرمانداری خاوری بود که در این جلسه مطرح شد.

IMG_9658

به خاطر وجود نماینده پاکار،همراه و پدرگونه بافق شاکر خداوند متعال هستم

بالاترین مقام اجرایی شهرستان وجود نماینده ای مردمی ،پاکار،همراه و پدرگونه را از نقاط بسیار مثبت شهر بافق برشمرد و گفت به خاطر این نعمت خدای متعال را شاکرم.

باید مطالبات مردم را به صفر برسانیم

وی در ادامه صحبتهای خود گفت: ما باید کاری کنیم تا مطالبات مردم را به صفر برسانیم چرا که آنها ازما چیز اضافه ای نمی خواهند و کارهای ما عمل به وظیفه است.

 کسب رضای الهی در خدمت و دعوت از مردم برای بیان دیدگاههای خود و ارائه راهکارهای مناسب به فرماندار آخرین حرفهای مهدی خاوری به عنوان دومین سخنران جلسه بصیرتی کانون توسعه ارزشها بود.

ادامه دارد


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۴۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد بابازاده این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تشکیل این جلسه برای بافق چه فایده ای دارد ؟ چه مصوباتی داشته ؟ آیا محرمانه بوده یا صوری ؟
دخیل باید بداند که شعار های انتخابیش کف روی آب بوده است .

علی اصغر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

خواهشمنداست از برپاکنندگان این جلسه بپرسید آیا بهتر نیست که همه ی تلاش خود را روی همان جلسه هم اندیشی توسعه بافق بگذارند چون خبرها حاکی از این است که جلسات قارچ گونه دیگری نیز در همین راستا در حال رویش هستند . شما را به خدا اگر می توانید بدون شعار کاری برای بافق بکنید .

مسئول کانون توسعه ارزش های بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۱ - ۴:۳۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
جلسه مذکور از جمله جلسات درون سازمانی کانون توسعه ارزش ها بوده است که متشکل از بسیجیان قدیم و جدید بافق است این کانون در سال 1388 بر اساس انتخانات صورت گرفته هیات موسسش انتخاب و در سال 1389 هیات مدیره اش در مجمع عمومی انتخاب و از وزارت کشور مجوز فعالیت گرفته است.
این جلسه هیچ مصوبه ای نداشته محرمانه هم نبوده ولی صوری نبوده است چون قرار است بعضی از برنامه های کانون بعد از این جلسه فعال گردد.
در خصوص شعار های نماینده محترم ما پاسخ گو نیستیم بلکه ایشان در بافق دفتر دارند و می توانید سئوال کنید.
اما جلسه “هم اندیشی توسعه بافق” در سال 1390 بر اساس نگاه برخی از دلسوزان شهر تشکیل شده است و تا کنون به ثبت نرسیده است.
قابل ذکر است از سال های 1378 تا کنون در شهرستان تشکل های زیادی ایجاد و منحل شده اند و همگی درد شهر داشته و دغدغه اشان مردم بوده است که از همین فضا استفاده می کنم تا برای تمام کسانیکه دلشان برای این مرز و بوم می تپد دعا کنم که عاقبت به خیر باشند و خداوند زندگی با معرفت به ایشان عطا کند.
و در آخر: الهم و من ارادنا بسوء فارده و من کادنا فکده و…