آخرین اخبار از بهاباد

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
یکشنبه - ۲۴ دی ۱۳۹۱

 

آب باز می شود؛
طی جلسات متعدد نمایندگان بهاباد با مسئولین استان، مقرر شد به شرط احقاق حقوق بهاباد، آب به میزان 168 لیتر برثانیه به سمت چادرملو بازشود.

یکی از نمایندگان مردمی پیگیری موضوع چادرملو بعد از اقامه نمازجمعه گزارشی از اقدامات و جلسات گروه ۹ نفره پیگری مسئله چادرملو را برای مردم ارائه نمود.

علی هوشمند گفت: طی جلساتی که در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در محل استانداری یزد با حضور جمعی از مسئولین استان و استاندار یزد برگزار شد ما خواسته های مردم بهاباد که در بیست سال گذشته نادیده گرفته شده بود را مطرح کردیم .

وی افزود: در این جلسات همگی اتفاق نظر داشتند که باید حق کشی هایی که تاکنون در مورد بهاباد شده ، تلافی شود .

هوشمند اظهار داشت برای خواسته های مطرح شده زمانبندی گذاشتیم اما خواسته ها به شرطی محقق می شود که ما پیگیر باشیم. در این جلسه عنوان شد که اگر ظرف دوماه خواسته ها عملیاتی نشد این حق را داشته باشیم که مجددا آب را ببندیم .

نماینده مردم در موضوع چادرملو با اشاره به اینکه میزان آبی که به معدن داده خواهد شد ۱۶۸ لیتر است گفت: آقایان غنی پور و ایمانی به عنوان مامور کنترل میزان آب انتقالی به چادرملو شده اند و مقرر شد گزارش خود را به مردم و مسئولین ارائه نمایند.

هوشمند با اشاره به موضوع انتقال گاز به بهاباد اظهار داشت : ده میلیارد تومان از طرف چادرملو به حساب شرکت گاز واریز می شود تا عملیات احداث خط لوله شروع شود.

وی افزود در مورد حق آبه نیز مقرر شد نرخ کارشناسی تعیین شود و علی الحساب مبلغ ۴ میلیارد به صندوقی واریز شود و با نظارت هیاتی از نمایندگان مردم و مسئولین در زمینه توسعه و پیشرفت بهاباد هزینه شود .

هوشمند گفت: موضوع احداث کارخانه گندله سازی شروع شده و به شدت پیگری خواهد شد. دفتر معدن چاه گز نیز به زودی در بهاباد افتتاح می شود و مقرر شده کلیه صنایع جوار معدنی نیز در بهاباد ایجاد شود .

وی به نقل از استاندار گفت ایشان قسم خورد که اینجانب نیروی نظامی برای مقابله با مردم بهاباد اعزام نکرده ام .

هوشمند  اظهار داشت مقرر شد موضوع تقسیمات کشوری نیز دنبال شود و گروه کارشناسی ضرر و زیان ناشی از انتقال آب به بخش کشاورزی محاسبه و پیگیری شود.

نماینده مردم در پیگیری موضوع چادرملو با تشکر از موضع مقتدرانه امام جمعه و همکاری مسئولین گفت : از جمع مردم بهاباد هم تشکر می کنم و درخواست می کنم دو ماه فرصت بدهند تا از این فرصتی که ایجاد شده نتیجه گیری شود و نگذارند راهی برای عواملی که می خواهند رخنه ایجاد کنند باز شود.

 

dsc00682
جمعه، ۲۲ دی ۱۳۹۱

از صبح هرجا که سر میزنی حرف،حرف جلسه دیروز و توافق نمایندگان با استان است.عده ای به طور کلی با باز کردن آب مخالفند و این توافق را مثل همه ی توافقات قبلی در سالهای گذشتهیک کلاه بزرگ برسر مردم میدانند  و عده ای دیگر خواستار اعتماد به نمایندگان هستند و آنها را افرادی متعهد و دلسوز می دانند که صلاح ما را بهتر از خودمان میدانند.جلوی مسجد انقلاب جمعی از جوانها جمع شده اند.خیلی هم داغ هستند.توافق نمایندگان و باز کردن عنقریب آب بدجوری خونشان را جوش آورده و اصلا آن را برنمی تابند.کم کم جمعیت زیاد و زیادتر می شود.یکی به علی هوشمند زنگ می زند که بیایید جلسه دیروز را برای جوانها تشریح کنید شاید آرام بگیرند.طولی نمی کشد سروکله حجه الاسلام اخوان ،علی هوشمند ،میرزا عباس ایمانی و شیخ محمد عبداللهیان پیدا می شود.من فقط نگران این هستم مبادا به نمایندگان حرف نامربوطی زده شود.

علی هوشمند بندهای صورتجلسه را یکی یکی توضیح میدهد.اواخر صحبت های علی هوشمند کم کم سروصداها اوج می گیرد.جوانهای دلسوز و البته احساساتی بعضی حرفها را می زنند که انصافا اگر من بودم عطای نمایندگی را به لقایش می بخشیدم اما صبر عجیبی دارد این هوشمند.واقعا پاسخ بیست و چند روز دوندگی بی وقفه و جلسه های پشت سرهم و طولانی این نیست.باخود فکر میکنم چقدر کسانی که نماینده نیستند راحتند. ادامه جلسه می افتد به نماز جمعه و همه رو به مسجدجامع حرکت می کنند.

تا میایم خانه دوربینم را خالی کنم خطبه های نمازجمعه را از دست میدهم.یکی از دوستان، بیرون مسجد میگوید که امام جمعه گفته است که اگر بی انضباطی کنید دیگر با شما نخواهم بود.

 

وارد میشوم. مسجد جامع بسیار شلوغ است .پس از نماز عصر ،علی هوشمند تقریبا همان حرفهای صبح را برای جمع حاضر تکرار می کند و از همه میخواهد ضمن حفظ وحدت بهانه ای به دست بدخواهان ندهند.

 

برخلاف پیش بینی من ،هیچ کس حرفی نمی زند .همه مسجد را ترک می کنند بیرون مسجد اما جوانها دوباره دورهم جمع شده اند.

شب عده ای از جوانها دوباره در مسجد انقلاب تجمع کرده اند. خبر رسیده که آب را باز کرده اند.پس از کلی بحث و جدل درنهایت متاسفانه برخلاف نظر نمایندگان و در عملی وحدت شکن تصمیم می گیرند به سر منبع آب رفته و جلوی بازشدن آب را بگیرند.جماعت حاضر پس از حضور در منبع ،کابلها را قطع کرده و دوباره در منبع را جوش می دهند اما این بار برخلاف مصلحت شهر و نظر دلسوزان.احساسم این است که همه تلاشهای این چند هفته دارد به هدر می رود.کاش کسانی که ۲۰ سال صبر کردند دوماه دیگر هم تحمل می کردند ودرصورت عمل نشدن به تعهدات، این کار را انجام می دادند.کاش …

پنج‌شنبه، ۲۱ دی ۱۳۹۱

دقایقی پیش(حدودساعت۲) جلسه بین نمایندگان مردم بهاباد و استاندار در مهمانسرای استانداری یزد با امضای یک صورتجلسه از سوی طرفین پایان یافت.

در این صورتجلسه قریب به اتفاق خواسته های مردم بهاباد از سوی استان پذیرفته شده و در مورد برخی خواسته ها هم استاندار قول شفاهی داده است .قرار است فردا در نماز جمعه نتیجه این جلسه از سوی امام جمعه به اطلاع عموم برسد


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۸
برچسب ها:
دیدگاه ها
ک. عسکری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام ما نیزنسبت به احقاق حق مردم شریف و مظلوم بهاباد و تمامی مخلوقات خدا در هرکجا از هر شهر وبلاد مصریم اما بحث معدن چاه گز مگر ظلمی مضاعف نمی آفریند

ابراهیم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱ - ۹:۰۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا اگر دوماه آب بسته شود چه می شود مگر تاش نگفته بود که آب راکه بسته اند ضرر وزیانی به چادرملو وارد نشده است!