شهرستان بافق زخم خورده ترین و مظلوم ترین منطقه استان یزد است

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
۲ دیدگاه
جمعه - ۲۹ دی ۱۳۹۱

دخیل عباس زارع زاده: شهرستان بافق زخم خورده ترین و مظلوم ترین منطقه استان یزد است

به گزارش مهریز ما، حجت الاسلام والمسلمین دخیل عباس زارع زاده در دیدار با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت: در بین مناطق مختلف استا ن یزد، شهرستان بافق از همه، زخم خورده تر و مظلوم تر است. وی  بافق را جزو معدود مناطقی دانست که در عین حالی که از ثروت های عظیم خدادادی بهره مند است هنوز از محرومیت رنج می برد و تأکید نمود تمامی مسئولین استان می بایست برای رفع این محرومیت ها و مشکلات در این منطقه بکوشند.

نماینده مردم بافق، مهریز، ابرکوه، بهاباد و خاتم در مجلس شورای اسلامی با توجه به عزم مصمم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر برگزاری کنگره بزرگ وحشی بافقی در فروردین ماه سال آینده در بافق گفت: وحشی بافقی از مفاخر بزرگ نه تنها بافق و استان یزد که ایران اسلامی است و ارج نهادن به این شاعر بزرگ و نامی کشور، از وظایف خطیری است که می بایست انجام پذیرد.

وی برگزاری این کنگره را به نحوی مطلوب و با شکوه با حضور مسئولین و صاحبنظران طراز اول و مطرح کشوری با حضور اساتید برزرگ ادبیات ایران در شهرستان محروم بافق در کنار تمامی ظرفیت های دیگر این شهرستان بسیار با ارزش دانسته و قول مساعد داد تا در هر زمینه ای به برگزاری این همایش کمک و مساعدت نماید.

وی همچنین بر برنامه ریزی مناسب و مداوم برای پاسداشت علما، مفاخر و بزرگان استان در تمامی زمینه ها تأکید نمود.

در این دیدار بهرام عبدالحسینی ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در سال جاری، یکی از سیاست های مهم این اداره کل را اهمیت دادن به شهرستان ها و مناطق مختلف استان ذکر نمود و گفت: در تمامی شهرستان های حوزه انتخابیه حجت الاسلام دخیل عباس زارع زاده، البته با مساعدت های مسئولین محترم و عموم مردم تا سه ماه آینده برنامه ها و فعالیت های خوبی در عرصه فرهنگ و هنر انجام خواهد شد.

وی به برگزاری همایش منطقه ای چاووشی خوانی در مهریز و سوگواره عاشورائی حدیث نینوا در بهاباد بصورت منطقه ای با کمیت و کیفیت بسیار خوب اشاره کرد و ضمن تقدیر و تشکر از تمامی مسئولین این شهرستان ها و مردم شریف این مناطق افزود: انشاءالله به حول و قوه الهی در بهمن ماه جشنواره آواها و نواهای محلی را نیز بصورت منطقه ای در ابرکوه و جشنواره شعر کار و تلاش را در شهرستان خاتم در اسفندماه برگزار می نمائیم.

وی یکی از مهم ترین برنامه های این اداره کل را برگزاری کنگره کشوری وحشی بافقی در فروردین ماه ۱۳۹۲ در شهرستان بافق دانست و گفت: تا بحال از سوی مسئولین و واحد های صنعتی بافق در این خصوص مساعدت های بسیار خوبی صورت گرفته و برای اولین بار یک کنگره خوب و با کیفیت برای این شاعر شهیر و نامی کشور برگزار خواهد شد.

در ادامه این دیدار آقای دکتر غلامرضا محمدی مدیر مسئول مؤسسه فرهنگی هنری عطیه آسمانی به عنوان مؤسسه مجری این کنگره عظیم به ارائه گزارشی در خصوص فعالیت های صورت گرفته در این رابطه پرداخته و گفت: تا کنون بیش از یکصد مقاله از جای جای ایران اسلامی به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است.

وی از چاپ بیش از ده عنوان کتاب در حاشیه برگزاری این کنگره به عنوان ماندگار ترین آثار این همایش بزرگ یاد کرد و گفت: سعی ما بر آنست تا با کیفیت بخشیدن هر چه تمام تر به تمامی جوانب برگزاری این کنگره، وحشی بافقی و نیز شهرستان بافق را هر چه بیشتر به عموم مردم شریف ایران اسلامی بشناسانیم.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۱ - ۹:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای دخیل در تکمیل صحبت های شما بافق رخم خورده ترین ومظلوم ترین شهر کشور نیز می باشد

بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۱:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حرف حرف حرف