مانور کشنده های حامل سنگ آهن در انقلاب ۶۷ تایی بافق

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
جمعه - ۲۹ دی ۱۳۹۱

با وجود آنکه کنارگذر شمالی بافق در مسیر جاده معروف به باقر آباد پس از چندین بار سفت و سخت شدن امور و وعده و وعیدهای مسئولین مرتبط هنوز که هنوز است به بهره بردای کامل نرسیده و تسهیلات جاده ای از قبیل جایگاه سوخت و سایر امکانات موردنیاز رانندگان جاده ای، در آن استقرار نیافته است؛ تریلرها و کشنده های حامل سنگ آهن که بالاجبار و گاهاً بصورت گروهی از مسیر بلوار انقلاب و آهن می گذرند جان عابران و سواران وسایل نقلیه سبک را تهدید می نماید. این تهدید زمانی بیشتر به چشم می آید که نگاهی به آمار کشته شدگان تصادفات اخیر؛ تنها در بلوار ۶۷ تایی انقلاب داشته باشید که هر فرعی آن نقطه ایست بالقوه حادثه خیز.
علیرغم برنامه های ضربه ای و نه ضربتی و جمع کننده راهنمایی و رانندگی و سایر ارگانهای مرتبط با این قضیه ، این رانندگان وسایل نقلیه سنگین هستند که بعضا با برنامه ریزی نامناسب شرکت های مرتبط با سنگ آهن و هماهنگی با سایر رانندگان هم مسلک ، در ساعاتی از شبانه روز بخصوص در پایان ساعت اداری و ساعات ابتدایی و پایانی شب، بصورت گروهی اقدام به تردد در مسیر بلوار آهن و انقلاب می نمایند. نمونه بارز این ترافیک را در جایگاه های سوخت این دو مسیر پیدا کنید.
با نگاهی گذار به جمیع جهات، الزام فوری و شایسته این است که جهت جلوگیری از پیشامد های ناگوار دیگر مانند حادثه صبح پنجشبه در مقابل جایگاه سوخت سروش؛ مسئولین مرتبط اعم از راه و شهرسازی، سنگ آهن و شهرداری و همچنین نمایندگی نفت و گاز بافق؛ ضمن سرعت بخشیدن عاجلانه از طریق استقرار تسهیلات، تامین روشنایی کنارگذر و نصب علائم راهنمایی و رانندگی و تسریع در جهت تخصیص اعتبار و گشایش بخشهای کاملی از این کنارگذر شمالی؛ نیروی سختکوش و خدمتگزار راهنمایی و رانندگی نیز با کنترل محسوس و نامحسوس و گشت و گذار بیشتر در این مسیر؛ جریمه های سنگینی را برای آن دسته از رانندگان این کشنده های حامل در نظر بگیرد که احیانا از شاگردراننده هایی کمک می گیرند که هنوز به سن دریافت گواهینامه مرتبط نرسیده اند.
هرچند این ترافیک و حرکت کاروانی به سرعت وارد جاده اصلی بافق – یزد شده و تهدیدی برای جان مسافران این جاده است نمی بایست غافل شد که وضعیت کنار گذر آیت ا… میرغنی زاده و بلوار امام جعفر صادق (ع) در تمام طول مسیر نیز ، به شدت از این وضعیت نابسامان در رنج است و باعث کلافگی و سردرگمی رانندگان باانضباظی می شود که قصد سفر به شهرهایی چون زرند،کرمان و رفسنجان را دارند و ناگزیر می بایست از این مسیر و خیابان شیخ محمدتقی بافقی و پیرمراد و بلوار امام علی (ع) بگذرند.
احمد برزگری بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
rassol این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۷:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
جناب اقای برزگری نوشته هاتون را خلاصه و سبکتر بنویسید هیچ مسئولی یا شهروندی حوصله خوندن اینهمه نوشته را نداره.

سید سعید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
گاهی انسان شک میکنه، عزیزانی که در پشت میز نشستند، اصلا مدرک دارند یا نه؟ این مسایلی که عنوان میشه از حد اقل های استاندارد های جاده ای هستش، اما مسوولین دنبال چی هستند، خدا داند!!!!!
انشالله که یه روز دیگه این نقص ها در جاده ها نباشه