احتمال تغییر زمان کنگره وحشی بافقی

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
سه شنبه - ۳ بهمن ۱۳۹۱
دبیر اجرایی همایش بزرگداشت وحشی بافقی مطرح کرد؛
احتمال تغییر زمان کنگره وحشی بافقی
دبیر اجرایی همایش بزرگداشت وحشی بافقی گفت: کنگره وحشی بافقی قرار است در فروردین ماه سال 92 برگزار شود و احتمال تغییر زمان آن وجود دارد.
غلامرضا محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: بزرگداشت وحشی بافقی، نکوداشت فرهنگ، عرفان و اندیشه است و این همایش آرزویی دست نیافتنی بود که بعد از انقلاب اسلامی همواره مطرح بود و آرمانی در ذهن و اندیشه مردم بافق شده بود که این آرمان با برگزاری این کنگره کشوری محقق خواهد شد.
وی با تاکید بر تجلیل از شاعر عارف و بزرگ و صاحب سبکی چون وحشی بافقی بیان داشت: این همایش کشوری با فراهم شدن برنامه ها و تمهیدات لازم در فروردین ماه سال جاری برگزار خواهد شد و با تشکیل دبیرخانه اجرایی همایش هیئت علمی منسجمی با همکاری کارشناسان که همگی در مقطع دکتری هستند، فعالیت دبیرخانه شروع و برنامه‌ریزی شد.
محمدی خاطرنشان کرد: این دبیرخانه در ابتدا فراخوانی تدوین و به تمامی مراکز علمی و دانشگاهی ارسال کرد.
دبیر همایش کشوری بزرگداشت وحشی بافقی افزود: مهم‌ترین هدفی که این کنگره دنبال می کند، معرفی کامل وحشی بافقی به عنوان یکی از مفاخر ایران و استان، معرفی بخشی از میراث غنی ادب فارسی، بیان ابعاد ناشناخته زندگی وحشی و بررسی کامل زندگی، مزار همچنین سبک شعری این شاعر بلند آوازه است.
محمدی همچنین عنوان کرد: از بزرگان شعر و هنر و اساتید بزرگ ادبیات کشور به این همایش دعوت خواهند شد و در حاشیه همایش مهمانان به دیار وحشی بافقی سفر خواهند کرد.
دبیر اجرایی این همایش یادآور شد: این کنگره در خور نام یزد و وحشی بافقی برگزار می‌شود و یادگار خوبی در اذهان بر جای خواهد گذاشت.
وی ادامه داد: علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از این کنگره به سایت این کنگره به آدرس www.vahshibafghi.com مراجعه کنند.

وحشی بافقی شاعر بلند آوازه قرن دهم است که دستاوردهای ماندگاری همچون آتش جانسوز، بادیه عشق، شرح پریشانی و غزلیات زیبایی را از خود بر جای گذاشته است


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
مير سليماني بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب دكتر محمدي
از اينكه به بعد عرفاني شخصيت وحشي بافقي اهتمام داريد سپاسگذاري مي كنم .