خطری در کمین عابرین کنجکاو حوادث

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
پنج شنبه - ۱۲ بهمن ۱۳۹۱

بسیاری از افراد با دیدن یک صحنه حادثه برای کنجکاوی بیشتر در خصوص ابعاد مختلف این موضوع به محل نزدیک می شوند و برخی موارد نیز به بررسی و بیان علل حادثه می پردازند اما این اشخاص نمی دانند که چه مشکلات و مسایلی می تواند گریبانگیرشان شود یا ناخواسته بوجود بیاورند

 گرچه به فنون نوشتن تسلط کافی ندارم ولیکن لازم دیدم به عنوان یک فرد فعال در زمینه شغلی امدادی چند نکته ای، را در این خصوص یادآوری نمایم:

 نکته اول؛ این افراد به خطر بزرگی که تهدیدشان می کند آگاه نیستند و یا و دقت نمی کنند، عمده افراد  توجه نمی کنند که ممکن است چند دقیقه بعد یکی از مصدومین حادثه باشند، بطور مثال؛ چه تضمینی وجود دارد که یک خودروی واژگون شده به یکباره مشتعل نشود و شعله های آتش اشخاص در محیط حادثه را در کام خود اسیر نکند؟ یا حریق یک منزل یا کارگاه صنعتی با یک انفجار نابهنگام افراد در محدوده را دچار آسیب دیدگی ننماید؟ یا در حالی که مشغول تماشا و کنجکاوی در خصوص تصادف خودرویی هستند از سوی یک خودروی عبوری دچار تصادف و صدمه دیدگی نشوید؟

نکته دوم؛ حضور اینگونه افراد در محل حادثه علاوه بر مخاطراتی که می تواند برای خودشان  داشته باشد، برخی مواقع باعث جلوگیری از امدادرسانی به موقع به مصدومان می شود، این افراد با رهاکردن وسایل نقلیه خود در مسیرها که معمولا با عجله و شتابزده هم صورت می گیرد، باعث کندی رفت و آمد شده و تردد خودروهای امدادی چون؛ آتش نشانی و آمبولانس ها را با مشکل روبرو می کند.

نکته سوم؛  برخی افراد پا را از این فراتر گذاشته و بدون اطلاع و علم به روش های امدادی و کمک های اولیه اقدام به انجام فعالیت هایی برای کمک رسانی می کنند و یا پا را فراتر گذاشته و در کار امدادگران نیز مداخله می کنند و بعضی موارد منجر به لطمه هایی جبران ناپذیر نیز می شوند.

 باتوجه به برخی مطالب ذکر شده و بسیاری دیگر نکته ها، توجه خوانندگان گرامی را  به این نکته جلب میکنم که تجمع بی مورد در نزدیکی حوادث و تصادف ها خدای ناکرده  می تواند باعث هدر رفتن لحظه های طلایی نجات جان یک مصدوم شود.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۶
برچسب ها:
دیدگاه ها
میهمان این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۴:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

لطفا نام نویسنده هم ذکر شود
با تشکر

ماشالله این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۵:۴۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ایول به نکته بسیار جالبی اشاره نمودی داداش نمیدونم چی عاید بعضی از افراد میشه که تا حادثه ای اتفاق میفته دوس دارن خودشونو بهر طریق سر صحنه حاضر کنند یه مشکلی رو هم من اشاره کنم با تجمع این افراد کار امدادرسانی به حادثه دیده هم با مشکل روبرو میشه چون این قبیل افراد خودشونو متخصص در همه زمینه ای میدونن ونمیگذارن امدادگران آموزش دیده هم کارشونو به نحو احسن انجام بدن به امید روزی که فرهنگ دربین افراد جامعه اونقدر زیاد شه که هرکسی نتونه خودشو صاحب نظر بدونه