سنگ آهن بافق به عنوان سازمان برتر جایزه کارسالم برگزیده شد

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
سه شنبه - ۱۷ بهمن ۱۳۹۱

چهارمین همایش علمی جشنواره کارسالم با عنوان محیط های کار حمایت کننده و ارتقا دهنده سلامت و ایمنی همزمان با نشست تخصصی کارشناسان مسئول بهداشت حرفه ای دانشگاه های علوم پزشکی کشور با حضور تعدادی از مدیران و متخصصان حوزه سلامت و ایمنی و اساتید برجسته دانشگاهی به صورت علمی و کاربردی در روزهای ۱۵ و ۱۶ بهمن۹۱ در مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد.

 

در مراسم اختتامیه این جشنواره آیین تقدیر از سازمان های برتر جایزه کارسالم برگزار و شرکت سنگ آهن نیز به عنوان شرکت حامی کار سالم لوح تقدیر گرفت.

در میان برندگان جایزه کار سالم ۹۱ علاوه بر سنگ آهن مرکزی، شرکتهای سیمان سپاهان، فاضلاب تهران، یزد تایر، سنگ آهن میشدوان، آب و فاضلاب استان اصفهان و صنایع پتروشیمی کرمانشاه نیز به چشم می خورد.

حبیب حسن زاده ، به عنوان نماینده مدیرعامل شرکت در این مراسم، طی سخنانی ، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات شرکت سنگ آهن در زمینه بهداشت و سلامت کاری کارکنان اظهار داشت: از آنجاییکه مدیریت عامل شرکت پیش از این، مدیر یک مجموعه فرهنگی آموزشی بوده، لذا سیاست اداره شرکت سنگ آهن نیز بر این پایه بنیان نهاده شده و ایجاد یک محیط سالم کاری همراه با آموزش، از مهمترین مولفه های مدیریتی در این نهاد است.

وی ادامه داد : شرکت سنگ آهن با اقداماتی نظیر :

ـ گسترش و اشاعه ورزش در کارکنان و خانواده ها به منظور دستیابی به سطح سلامت بالاتر آنها نظیر پیاده روی خانوادگی و کوهنوردی

ـ تجلیل از فرزندان ممتاز کارکنان به منظور تشویق خانواده ها در ایجاد یک محیط سالم در خانه و بالابردن روحیه کار

ـ ترتیب دادن سفرهای زیارتی ـ سیاحتی برای کارکنان در فصول مختلف جهت ایجاد روحیه نشاط و سلامت

ـ برگزاری مسابقات مختلف اعم از بهداشتی، ایمنی، مذهبی و مناسبتی در شرکت و اهدای جوایز به منظور تشویق کارکنان به فراگیری بیشتر علوم

ـ برگزاری جنگ های شادی در مناسبتهای گوناگون جهت حفظ و ارتقای روحیه نشاط

ـ راه اندازی سیستم پیامک ایمنی و برگزاری مسابقات ایمنی از طریق پیامک

ـ ارائه تسهیلات درمانی و بهداشتی مناسب برای کارکنان با تجهیزات و کادر پزشکی مجرب

… و بسیاری طرح های دیگر  توانسته است محیطی سالم و بدور از تنش های کاری و حوادث ناگوار، فراهم نموده و انگیزه کاری را که مهمترین رکن در افزایش بهره وری است در پرسنل خود حفظ و ارتقا دهد.


منبع:مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
رضا سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۲:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بابا آخه یکی به من بگه ما هر سال مگر شاهد فوت یکی از دوستان وواشنایان در سنگ آهن نیستیم چطور ایمنی بالاست که چنین مشکلاتی پیش می آید . ایمنی فقط برای آقایان که دفترنشین و لوح بگیر هستند می باشد والا کارگر که اهمیتی نداره….

دوست سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۵:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مبارکه!!!!!!
ولی یکی بپرسه اهداء کننده جایزه از چه کانال رسمی مجور اهداء را دارد؟کی وچکونه شما را ممیزی نموده!!!! ، کدام کانال رسمی مستندات شما را رصد وبرسی کرده !!! )
((!!!!!!!!