مسؤلین بافق در اسفند ماه 84 کجا بودند؟(باز خوانی یک خبر)

دسته: اقتصادی , عمومی
۶ دیدگاه
پنج شنبه - ۱۹ بهمن ۱۳۹۱

معدن چادرملو رکورد تولید را شکست
نوریان خبر از راه‌اندازی معدن چادرملو جدید در آینده داد

گروه صنعت و معدن – برای نخستین بار، تولید کنسانتره سنگ آهن در معدن چادرملو به ۲/۵میلیون تن رسید.

شرکت صنعتی و معدنی چادرملو، پیش از اتمام سال جاری توانست، از ظرفیت اسمی عبور و ۵میلیون و ۲۲۲هزار تن کنسانتره تولید کند.

مدیرعامل چادرملو با اعلام خبر فوق به خبرنگار ما گفت: این میزان تولید در شرایطی به دست آمد که ظرفیت اسمی خطوط تولید، ۱/۵میلیون تن در سال است.

محمود نوریان تصریح کرد: این ظرفیت برای ورود سنگ با عیار ۶۱درصد تعریف شده در حالی‌که متوسط عیار سنگ‌آهن این معدن به ۵۵درصد رسیده است.

وی ادامه داد: چنانچه قرار بود با همین عیار محصول تولید کنیم، تنها ۶/۴میلیون تن کنسانتره به دست می‌آمد. از همین‌رو با افزایش راندمان خطوط و بهینه‌سازی فرایند تولید، توانستیم در ۱۹ اسفند‌ماه امسال، شاهد شکسته شدن رکورد تولید در طول فعالیت این شرکت بشویم.

چادرملو جدید

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد که طراحی خطوط فعلی به‌گونه‌ای است که نمی‌‌توان، بیش از رقم فعلی، کنسانتره تولید کرد. بنابراین راه‌اندازی معدنی جدید می‌تواند، برنامه‌های افزایش تولید آینده را عملی کند.

نوریان در ادامه خبر از راه‌اندازی معدن بزرگی در حد و اندازه‌های چادرملو داد.

به گفته وی، آنومالی دی ۱۹ که در ۳۰ کیلومتری معدن فعلی قرار دارد به زودی به عنوان «چادرملو جدید» معرفی خواهد شد.

معدن چادرملو فعلی از ذخایر ۳۲۰میلیون تنی برخوردار بوده که هم‌اینک حجم ذخیره آن به ۲۸۰میلیون تن رسیده است. نوریان معتقد است، برداشت‌های فعلی، مبین آن است که این معدن تا ۳۰سال دیگر فعال خواهد بود. با این حال ایجاد خطوط جدید، نیازمند معدنی جدید برای چادرملو است. چادرملو در حال حاضر دارای۳ خط تولید کنسانتره است اما برای افزایش تولید، در حال اجرای عملیات خطوط۴ و۵ توسعه است.

وی گفت: برآورد‌ها نشان داده چادرملو جدید از ذخیره ۴۰۰میلیون تنی برخوردار است.

اکتشافات را انجام می‌دهیم

مدیرعامل معدنی و صنعتی چادرملو، به مذاکرات انجام شده با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اشاره کرد و افزود: چنانچه مسوولان آن شرکت موافقت کنند، اکتشافات تکمیلی معدن جدید را مجموعه چادرملو انجام خواهد داد.

وی در عین حال یادآور شد: بخشی از اقدامات آتی این معدن، به همکاری‌ مسوولان سازمان حفاظت محیط‌زیست مربوط می‌شود، بنابراین، امیدواریم با این سازمان نیز به تفاهم برسیم.

آنومالی دی ۱۹، در دهه‌های گذشته و همزمان با اکتشافات اولیه معادن سنگ‌آهن توسط کارشناسان روسی کشف شد، اما هم‌اینک با توجه به افزایش فعالیت این معدن، برنامه اکتشاف تکمیلی دی ۱۹، برای راه‌اندازی چادرملو ۲، روی میز مدیران این شرکت قرار گرفته است.

روزنامه دنیای اقتصاد، شماره ۹۱۹ به تاریخ ۲۴/۱۲/۸۴، صفحه ۴ (صنعت و معدن


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
شهید پنج شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۹:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

فرماندار محترم وامام جمعه محترم ومدیرعامل شرکت سنگ اهن حالادیگه کاری بکنید تامعدن انومالی بافق رانگرفتند شمادرنزد خدامسئول هستید ایاین حق ما خانواده شهیدان هست که شهر مراهرروز تکه تکه کنند اول چادرملو دوم چاه گز سوم روستاهای خوسف وبشکان وبیدان پنج وحال انومالی شمالی رابه خداحق مارابگیرید

شهروند بافقی جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۷:۳۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

الان مسئولان بافق کجا هستند .

محمد جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۸:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مسولان وجوانان بافق بیدار شوید

محمد رضا جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۹:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

چادرملوی قدیم هنوز مال بافق وبهاباد است اردکانی ها دست پیش گرفتند که پس نیافتند،انشاءالله باهمت مسئولان پس گرفته خواهد شد

محمد رضا شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۱:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام ؟نماینده محترم شهرستان بافق ؟؟ جناب آقای فرماندار ؟امام جمعه محترم . بخشدار بومی با احساسات مردم بازی نکنید. شما را به خدا قسم به مردم بگویید مشکل کار کجاست .

بافقي زاده شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۸:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

پس از چهل سال تلاش صادقانه کارگران و تلاشگران بافقی در معادن آهن بافق و تولید سنگ آهن و خدمت به ایران تا چند سال آینده معدن چغارت تمام می شود و فرزندان بافقی با توجه به تمام شدن سفره های آبی خود باید به به شهرستانهای بهاباد – اردکان و یزد یا شهرهای دیگر بروند . آفرین بر همت مسئولین گذشته و اکنون بافق !