تاثیر انتخاب ما در انتصاب مسئولین

دسته: مقالات
۴ دیدگاه
پنج شنبه - ۱۹ بهمن ۱۳۹۱

معمولا کسانی که می خواهند برای افراد یک جامعه کاری را انجام دهند بسته به نوع نگاه و سلایق خود آنها برنامه ریزی و تصمیم گیری می کنند .حتی وقتی یک سخنران می خواهد برای جمعی صحبت مب کند بسته به آگاهی و دانش شنوندگان متن سخنرانی اش را تنظیم می کند و این مهم در موارد مختلف قابل بسط و مثال است.
از مسائل مهم پیش روی شهر و کشور ما انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر می باشد. انتخابات ریاست جمهوری همراه با حاشیه هایی که هر روز بیشتر شده و متاسفانه ملت قربانیان اصلی این حواشی می باشند، و دیگری انتخابات شورای شهر که مورد بحث این مقاله است.
چرا انتخابات شورای شهر برای ما اهمیت دارد، یا اصلا تا چه حد مهم است؟
با کمی دقت می توان دریافت که به جز اعضای شورای شهر که توسط مردم انتخاب می گردند بقیه مسئولین توسط مراجع بالاتر منصوب می شوند، حال چه معیارهایی برای انتصاب آنان در نظر گرفته می شود.بدون شک یکی از معیارها سلایق مردم آن شهر است و این سلیقه ها را می توان در انتخاب خود این مردم که در مورد اعضای شورای شهر که انتخاب آنها هستند به منصه ظهور می رسد دریافت کرد.
وقتی مردم شهر افرادی را بر می گزینند که از نظر سن، سطح تحصیلات ، وجهه اجتماعی و غیره در کلاس خاصی قرار می گیرند، مطمئنا فرماندار و دیگر مسئولین آن شهر هم افرادی با همان مشخصات می باشند.
به عنوان مثال یکی از ایراداتی که مردم شهر بافق نسبت به فرمانداران دوره های قبل داشتند، این بود که چرا افرادی که در سن بازنشستگی بوده را برای این سمت منصوب کرده اند. ولی اصلا جای اشکال نبوده، مگر اعضای شورای شهر با همین ویژگی انتخاب نشده اند.
پس شاید بهتر باشد مردم درانتخاب اعضای شورای شهر بدور از احساسات و با در نظر گرفتن جنبه های مختلف نام افرادرا در برگه رای خود بنویسند و همچنین پیشنهاد می شود افرادی که قصد کاندیدا شدن دارند بادیدن توانایی درخود پا به میدان بگذارند و چه خوب می شد کسانی که مدت مسئولیت اجرایی آنها به اتمام رسیده به عنوان مشاور به مردم شهر خدمت رسانی نمایند نه اینکه حتما بخواهند خودشان به عنوان یک عضو شورای اسلامی شهر که در تصمیمات و پی گیرهای مسائل مختلف شهر می تواند بسیار موثر باشد،وارد میدان شوند.

حمید رضا فخارزاده


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
فلاح شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۸:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با شما موافقم
از بین دلسوزان جوان شهرمان باید 8 نفر بیایند و ما جوانان نیز از ایشان حمایت می کنیم
دیگر بس از تفکر محافظه کاری و کمکاری و مراعات

مجتبی دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بنده نیز با نظرات شما موافقم
مردم باید بدور از احساسات و فامیل گرایی فقط افراد کارامد را شناسایی و انتخاب کنند

سعید چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۹:۴۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

هنوز کو تا انتخابات بابا بچسب به گاز و دیجیتال و فاضلاب شهری و….

ولی دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۴۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به امید بافقی آباد
و این میسر نمیشود مگر اینکه مسئولین دلسوزانه و کارامد کارکنند

امید وارم رای ما به افراد باسواد و دلسوز باشد اگر اقای دکتر فخار زاده وارد میدان شوند با تمام وجود از ایشان حمایت خواهیم کرد