بافق با دیگر شهرهای هم حوزه ای دردهای مشترک دارد

دسته: سیاسی
۲ دیدگاه
پنج شنبه - ۱۱ اسفند ۱۳۹۰

محمدرضا صباغیان کاندیدای مجلس نهم در حوزه انتخابیه ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بافق فردا گفت:

درد مشترک شهرهای حوزه انتخابیه

درسفرهایی که به شهرستانهای حوزه انتخابیه داشتم متوجه شدم آن شهرها بافق دارای دردهای مشترک بوده و افراد احساس همدردی با نظرات، مسایل و دیدگاهایی که مطرح شددارند.وی ادامه داد: در جلساتی که داشته ام پیرو مسایل و مشکلات منطقه و کشور در سطح ملی و برنامه هایی که برای حل و رفع این مشکلات داریم صحبت شد و هرنماینده ای که انتخاب شود و بلکه هرمسئولی وظیفه دارد به مشکلات رسیدگی کند.

عمل به تکلیفِ امر به معروف و نهی از منکر باعث شد نامزد شوم

صباغیان در خصوص هدف از حضور در صحنه انتخابات گفت: در اعتقادات و دین ما اسلام تاکید شده مردم در مسایل اجتماعی حساسیت و دخالت داشته باشند و مسئله امر به معروف، مفهوم وسیعی دارد و نشان میدهد ما نبایدنسبت به جامعه بی تفاوت باشیم و اگر مشکلی و دردی بود همه باید برای حل آن بسیج شویم، بنده یک سری مشکلاتی را در جامعه مان دیدم، علی رغم اینکه ما امتیازات خوبی به خاطرانقلاب اسلامی در ایران داریم ولی یک سری مشکلاتی هم هست که نمی توانیم چشم پوشی کنیم.

محافظه کاری،تملق و دروغ بنیانهای جامعه را سست می کند

وی گفت: یکی از آن مشکلات که مثل موریانه بنیانهای جامعه را ضعیف میکندبحثی است به عنوان محافظه کاری، تملق و بعضا دروغ، احساس کردم بایدبیایم و مسایل و مشکلات مردم را بطور صریح با مسئولین مطرح کنم، یقینا اگر ما مشکلات را بگوییم بطور قطع در حل و فصل تسریع می شود، ولی اگر که سکوت کنیم و در محافل خصوصی مطرح کنیم نه تنها حل نمی شود بلکه در درازمدت تهدیدی برای نظام اسلامی است.

محور کارم در دوران شهرداری کار کارشناسی و عمل به قانون بوده است

محمد رضاصباغیان در پاسخ به سوال ارزیابی دوره مدیریتی خود، گفت: محور دوران مدیریتی من قانون و کار کارشناسی بود، قانون بزرگترین حامی افراد ضعیف است و هر کشوری که در آن ضوابط جای روابط را گرفته، موفق شده و رشد و توسعه داشته است. وی اضافه کرد: خود من نمی توانم برای خودم قضاوت کنم منتهی چندسال پیش درانتخابات ریاست جمهوری که دکتر برخورداری به بافق آماده بود بیان کرد؛من فعالیت شهرداران بافق را مطالعه کردم و صباغیان شهردار موفقی بوده است. صباغیان گفت: در برنامه هایم سعی نمودم زیرساخت های شهر را درست کنم که به سمت پیشرفت و توسعه حرکت کند. وی همچنین به صحبت دو تن از شهرداران گذشته بافق درجلسات اخیردر تائید عملکردش اشاره نمود و تصریح کرد: البته ممکن است در گذشته ضعف هایی داشته ام ولی محور کارم قانون و کار کارشناسی بود.

خصوصی کردن سنگ آهن  بازی کردن با آینده بافق است

صباغیان در زمینه نظرش در زمینه خصوصی سازی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق گفت: سیاست خصوصی سازی در کشور دنبال می شود و سنگ آهن هم دارد وارد این مرحله می شود. وی ادامه داد: ابتدا باید زیرساختها را آماده کنند، ده سال پیش هم دیدیم چه شد، یکدفعه خصوصی کردن و بدون کارخانه و ایجاد امکانات باعث میشود 4 هزار کارگر تبدیل شود به هزار کارگر و اگرقرار باشد 50 سال دیگر سنگ آهن بافق تمام شود ده سال دیگرتمام می شود، شرکت خصوصی می خواهد با کمترین کارگر بیشترین بهره برداری را بکند.وی اضافه کرد: بدون مقدمه خصوصی سازی کردن با آینده بافق بازی کردن است، باید کارخانه هایی ایجاد شود و نیروها جذب شوند و  بعد می توانند خصوصی کنند، والا با این شرایط همانطور که ده سال پیش با شکست مواجه شد الان هم بدون مقدمه خصوصی سازی کنند بدون شک با مشکل مواجه می شوند.

با توجه به آماده نبودن زیرساختها خصوصی کردن فولاد بافق غلط است

وی در زمینه خصوصی سازی کارخانه فولاد بافق اظهارکرد: کارخانه فولاد گفته شد که خصوصی نمی شود، مردم اعتراض و راهپیمایی کردند و در جمع مردم در مسجدجامع اعلام شد که خصوصی نمی شود، به مردم متاسفانه واقعیت ها گفته نمی شود و یک دفعه خصوصی شد.
وی ادامه داد: چون بافق منطقه ای است محروم، زیرساخت، گاز و امکانات  ندارد طبیعی است وقتی خصوصی شود دیگر سرمایه گذار نمی آید کار کند دولت باید بعنوان متولی امر کمک کند و شهرهای محروم را استثنا قائل شود و خودش سرمایه گذاری کند، بافق را نباید با اردکان مقایسه کنند که تمام زیرساخت ها فراهم است و سرمایه گذار برای سرمایه گذاری میاید.

وی افزود: دولت همانطور که سنگ آهن و منابع معدنی ما را می برد باید سرمایه گذاری کند.

اهل شعار نیستم و برای احقاق حق تمام شهرها تلاش می کنم

وی در زمینه برنامه برای سایر شهرها گفت: با دیگر شهرها دردهای مشترکی داریم و برای هر منطقه با توجه به توانایی هایی که دارد باید کار کنیم من اهل شعار نیستم و این اعتقادم هست هرچه را بدانم حق شهری هست خواهم گرفت و برای احقاق حقشان تلاش میکنم و برای هر شهر و منطقه ای که نیاز به سرمایه گذاری و امکاناتی دارد خواهم کوشید.

اگر نماینده بودم کار به اینجاها نمی کشید

صباغیان  در جواب به اینکه اگر در حوادث اردیبهشت نماینده بودید چه می کردید گفت: اگر من نماینده بودم کار به اینجاها نمی کشید، چون ابتدا به حقوق کارگران رسیدگی می کردم، اگر کارگران و مردم حرفشان حق بود می ایستادم و اگر حرفشان غیرمنطقی بود توجیهشان می کردم و اگر کارگرانی، مردمی و  قشری، حرف حقی و درد و مشکلی داشته باشند خودم را موظف می بینم حرکت کنم برای رفع مشکل و همانطور که بعنوان یک شهروند در بین جمع مردم حضور پیدا کردم اگر نماینده بودم در جمع مردم حضور پیدا می کردم و می گفتم اگر برخوردی لازم است با من مسئول شود نه اینکه با مردم برخورد شود.

مسؤلین و بزرگترهای هر شهر باید در گرفتن حق جلودار مردم باشند

وی ادامه داد: چون کسی که بزرگتر هرمنطقه و شهری شد باید جلودار باشد اگر مردم حق می گویند همراهشان باشد و اگر ناحق می گویند تذکر دهد و توجیهشان کند و نه اینکه متاسفانه ما شاهد باشیم مسئولین غایب باشند و اگر هم بیایند کسی حرفشان راقبول نداشته باشد که همین هم جای سوال است.

محمدرضاصباغیان درانتها گفت: دعای من این است که خدایاکسی که صالح تر است وسایلش را فراهم کن تا به مجلس راه پیدا کند و به مردم خدمت کند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
طابی بافقی پنج شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۰ - ۷:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مرحبا به این همت وغیرت
مردم بافق وبهابادباحضور سبزچند هزار نفری خود درمسجدجامع بافق وحمایت ازکاندیدای بومی خودحماسه ای دیگرهمچون حماسه اردیبهشت ماه افریدندوبه تمام فتنه افکنان که باتفرقه افکنی بین مردم این دوشهر وهمچنین محله ها برای خود حکومت میکردند وبرای مردم تصمیم میگرفتندنشان دادندکه فتنه گران دیگر دراین شهر جایی برای حکمرانی ندارند.حال چه اقای صباغیان رای بیاورند چه رای نیاورند اما قطعااگر مردم جمعه هم همینگونه حضور پرشوری داشته باشندکاندیدای محبوب خود را از امروز میتوانند بر کرسی مجلس شورای اسلامی ببینند

بافقی پنج شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۰ - ۱۱:۴۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت آقای صباغیان و باید به چنیین روحیه ای احسنت گفت و واقعا که شیر مادرت حلالت باشد
آقای صباغیان انشالله که مردم بافق یک نماینده بومی به مجلس میفرستند و آن نماینده جزء شما کسی نیست به امید پیروزی شما در این انتخاب بزرگ و تاریخی انشالله