سخنان دخیل عباس زارع زاده در مجمع طلاب بافقی مقیم قم

دسته: عمومی
۸ دیدگاه
شنبه - ۲۱ بهمن ۱۳۹۱

در پی دعوت مجمع طلاب بافقی مقیم شهر مقدس قم از نماینده محترم مردم شهرستان بافق در مجلس شورای اسلامی،  حجه الاسلام و المسلمین زارع زاده در جمع طلاب حاضر و به سوالات آنان پاسخ داد.
وی در ابتدای بیانات خود با اشاره به شهرستان بافق بیان داشت وقتی مردم در یک شهر، زنده و بانشاط و متحرک باشند آن شهر مورد هجوم قرار نمی گیرد ولی متاسفانه مردم شهرستان بافق در خنثی سازی همدیگر قدم برداشته و همدیگر را نفی می کرده به خودشان اعتماد ندارند..

444

من اسم بافق را شهر زخم خورده گذاشته ام
ایشان در ادامه افزود :من اسم بافق را شهر زخم خورده نهادم چرا که نه تنها سهم بافق را نمی دهند که حتی آن را زخمی هم کرده و خون آن را نیز مکیده اند. به عنوان مثال می توان به بسیاری از بیماری های ریوی و کلیوی و سرطانی اشاره کرد که در منطقه وجود دارد و همه آنها در اثر وجود معادن در اطراف شهرستان است و این در حالی است که تمام سرمایه معدنی از شهر خارج و در مکان های دیگر مصرف می شود.

بافق نیاز شدید به تغییر فرهنگ دارد
نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی اذعان داشت شهرستان بافق نیاز شدید به تغییر فرهنگ دارد و همه مردم باید در ایجاد یک جریان فکری فرهنگی و متخصص همدیگر را حمایت و پشتیبانی کنند تا جلوی غارت گری ها در بافق گرفته شود.

متولی طرح فولاد شجاعت در اقدام کار را ندارد
وی در پاسخ به سوالات طلاب در زمینه های طرح فولاد، گاز رسانی به شهرستان و طولانی شدن طرح دوبانده شدن جاده یزد بافق بیان داشت: متاسفانه متولی و مسئولان طرح فولاد بافق شجاعت اقدام در کار را نداشته و با وجود سفارشات وزیر مربوطه، اقدامات لازم را انجام نمی دهند اما بنده با مسئولین مربوط صحبت کرده و قرار شد در آینده نزدیک 1000 میلیارد تومان در بافق سرمایه گذاری شود.

تا زمستان آینده گاز بافق به بهره برداری می رسد

در مورد گاز رسانی به شهرستان نیز از مسئولین قول گرفته ام تا زمستان سال آینده مساله گاز حل شده و در بافق به بهره برداری برسد .

بزرگراه یزد بافق در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد به بهره برداری می رسد
وی ادامه داد: جاده یزد بافق نیز جزء طرح های مهر ماندگار قرار گرفته و مقرر شد تا پایان دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد به بهره برداری برسد. و سرمایه گذاری در دو شهرستان بافق و بهاباد منوط به جاده بافق و گاز رسانی به این شهرستان است که اگر این دو مساله حل شود سرمایه گذاری در این منطقه سریعتر انجام می گیرد.

بخشی از گمرک بافق به یزد منتقل می شود
ایشان در مورد انتقال گمرک از بافق به یزد نیز گفت: گمرک باید ترابری بالا داشته و تمام کالای منطقه را پشتیبانی کند در حالی که در شهرستان بافق کالای خاصی جز سنگ آهن وجود ندارد و نمی تواند چیزی را ترانزیت کند و با توجه به اینکه بافق جاده تزانزیستی هم ندارد لذا انتقال گمرک به یزد بیشتر می تواند مورد استفاده قرار گیرد البته تمام گمرک منتقل نشده و بخشی از آن در بافق تاسیس خواهد شد.

همزیستی مسالمت آمیز در ادارات بافق وجود ندارد
حجه الاسلام زارع زاده در مورد استفاده نکردن از نیروهای بومی در ادارات شهرستان بیان داشت : متاسفانه همزیستی مسالمت آمیز در ادارات بافق نسبت به همشهری خود وجود ندارد و مردم بافق پشتیبان و مدافع همدیگر نیستند و از همدیگر سعایت کرده و پایه های مدیریتی او را متزلزل می کنند بنابراین ناچارند افراد غیر بومی را در ادارات بگمارند.

امروز کمرنگ ترین قشر حاضر در جامعه روحانیت است
ایشان در پاسخ به این سوال که چه کنیم شهرستان طلاخیز بافق از فقر بیرون رفته و بتواند جایگاه خود را در استان به دست بیاورد، افزود: یک روزی انقلاب را روحانیت مدیریت کرده و این انقلاب منهای روحانیت معنا نداشت و مردم جانفدای روحانیت بودند ولی در حال حاضر کمرنگ ترین و حاشیه ترین قشر ها در جامعه روحانیت هستند و به نظر من همین مساله موجب شده تا فرهنگ انقلابی مردم و روحیه انقلابی آنها به رکود کشیده شده باشد که در شهرستان بافق بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد.

روحانیون شهرهای استان باید بی عدالتی حوزه انتخابیه را پی گیری کنند
وی افزود روحانیت هر منطقه باید در شهرستان خود حضور فعال داشته و موانع را از سر راه خود بردارد و در توسعه فرهنگ در منطقه خود تلاش کند و با پشتوانه مردم در دفاع از حقوق حقه خود پیشقدم شود زیرا فقط مسئولین نیستند که متولی فرهنگ جامعه و تغییر و تحول در منطقه هستند بلکه همه طلاب در هر بخش مسئول وضعیت فرهنگی منطقه بوده که باید تحول فکری و فرهنگی را در آنجا ایجاد کنند به عنوان مثال، روحانیت شهرستان های ابرقو، بافق، بهاباد خاتم و مهریز باید دست به دست هم داده و با حمایت همدیگر در مورد تقسیم حوزه انتخابیه همکاری کامل را داشته باشند و با پیگیری های خود و خواستن از دولت، این بی عدالتی در تقسیم نماینده را برطرف کنند که یک شهرستان با یک نماینده و پنج شهرستان دیگر هم با یک نماینده تعریف نشود.

اگر فاز دوم هدفمندی یارانه ها اجرا شود یک انفجار اقتصادی در کشور رخ می دهد
حجه الاسلام زارع زاده در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل داخلی کشور پرداخت و عرضه داشت: اگر فاز دوم هدفمندی یارانه ها اجرا شود یک انفجار اقتصادی در کشور رخ می دهد چرا که در وهله اول، نقدینگی کشور مدیریت نشد و فاصله زیادی با تولید گرفت زیرا بخش تولید به صفر رسید و مصرف کننده سهم خودش را گرفت بنابراین نقدینگی کم شد و دولت ناچار شد کمبود نقدینگی را از مردم بگیرد چرا که پول و طلا در دست مردم است و دولت نسبت به این دو خلع سلاح گردید و ناچار شد دستش را به طرف مردم دراز کند این در حالی است که سیاست جهانی به نفع ما و کشور ماست اما سیاست داخلی ما شدیداً به ضرر ما تمام می شود اما اگر روسای سه قوه آرامش خود را حفظ کنند و مشکلی به مشکلات مردم اضافه نکنند همه مسائل کشور به راحتی حل خواهد شد.

قطعا حضور مردم در راهپیممایی 22 بهمن امسال مدیریت دیگری را به منصه ظهور خواهد رساند
ایشان با نزدیک شدن به سالروز پیروزی جمهوری اسلامی ایران افزود: مردم کشور ایران مردمی بسیار نجیب و فهیم هستند و اگر با کمی دقت بنگریم خواهیم فهمید که مدیران کشور را مردم مدیریت می کنند و قطعا حضور آنان در راهپیممایی 22 بهمن امسال مدیریت دیگری را به منصه ظهور خواهد رساند مشروط بر اینکه مسئولین ما این پتانسیل را درک کرده و جایگاه مردم را بفهمند و بدانند مردم ایران از جمله کسانی هستند که به همین سادگی صحنه را به نفع هیچ کس خالی نخواهند کرد و اراده الهی نیز پشت این اراده مردم است همانگونه که حضرت امام راحل (رحمه الله تعالی)فرمود: این نظام یک سیل خروشان است که اراده خدا پشت آن است و هرکس بخواهد در مقابل آن جبهه گیری کند در برابر این سیل خروشان محو و نابود خواهد شد و هرکس بخواهد به این نظام دهان کجی کند خداوند دهانش را خرد می کند.
ایشان با اشاره به برگزاری همزمان دو انتخاب حساس شوراها و ریاست جمهوری در خرداد ماه سال 92 بیان داشت: دولت و مردم باید به همدیگر کمک کنند تا آرامش و ثبات جامعه حفظ شده و بتوانیم به راحتی انتخابات را پشت سر گذاریم چرا که انتخابات آینده بیشتر مورد نگاه دشمنان و بیگانگان است و امیدواریم آرزوی دشمنان را نقش بر آب کنیم.

پرداخت کمک هزینه به مردم ربطی به دولت ندارد
وی در پاسخ به سوال یکی از حاضران در مورد کمک هزینه دولت به مردم افزود: این بودجه هیچ ربطی به دولت ندارد بلکه از حوزه اختیارات مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی)است که دستور خاص ایشان بوده تا در اوضاع نابسامان تورم در جامعه به مردم کمک شده باشد اما کیفیت تقسیم آن را به دولت واگذار کرده اند.

ارسال خبر :قم/سید عباس حسینی باقرآبادی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
مير سليماني شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقاي زارع زاده
گمرگ بايد در چهاراه راه مواصلاتي راه اهن كه بيشترين و راحتترين سهم را در جابجايي كالاهاي پر حجم دارد باشد كه كالا ها به سهولت در انجا بارگيري و به مقاصد مختلف ترانزيت شود. شهر زادگاه شما (مهريز)هيچ راهي جز عبور راه بندر- تهران از كنارش ندارد پس چرا گمرك رابه شهر خود برديد؟فرداي قيامت چه جوابي در اين لباس مقدس داريد به مردم بدهيد؟مگر تجار نفهمند كه از بندر عباس كالايي را به لب جاده مهريز بياورند واز انجا تخليه به مقصد بافق بارگيري كنند ودوباره انرا در بافق تخليه وبه مقصد مثلا مشهد بارگيري كنند؟فكر مي كنيد مردم نمي فهمند؟

ناشناس شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ضمنا شهر پر آوازه و با فرهنگ ودانشمند پرور بافق زخم خورده نيست بلكه زخم را بر پيشاني تبعيضگران وارد كرده وگرده خايينين را دريده است.بافق زخم انداز است نه زخم خورده.مهريز وتفت خاتم وميبد وطبس زخم خورده اند كه هيچ ندارند و كسي هم چيزي بهشان نداده ولي بافق بلند مرتبه ودرخشان و تابان در راس هرم استان يزد درخشيده وخواهد درخشيد واگر تكه اي از سفره اش را كنده وبردند به مدد مردم با فرهنگ و انديشمندش باز خواهد گرداتد ولي آثار ورد پاي آن دست اندازيها همانند گمرگ وفولاد وپالايشگاه در جبين تاريخ براي قضاوت آيندگان باقي خواهد ماند .

رضا شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۳:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اين سخنان آقاي زارع زاده توهين به مردم شريف بافق است . چه كسي بايد جلوي اين توهين ها را بگيرد؟؟؟؟

عباس شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۴:۰۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام ذخیل این چند ماه عملا کار مفید و قابل ذکری برای ما انجام نداده است بنابراین در تمام گفته هایش اختلاف بین ما و عدم همکاری بین ما و…را بهانه می کند این چهار سال نیز دوستان با این حرفها میگذرد و هیچ اتفاقی نمی افتد این خط و این نشان

مهدی شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ - ۶:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای دخیل عباس این جمله دکتر فروزانیان جراح قلب وهمشهری جنابعالی در روزی که جهت حمایت از شما برای گرفتن رای مردم به بافق آمده بود هنوز از یاد نبردیم(مردم بافرهنگ بافق می دانند برای پیشرفتشان به کی رای بدهند)حالا می گویی مردم بافق احتیاج به فرهنگ دارند

قاسم یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۱ - ۱:۲۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای قاسم زاده جلو این بداخلاقی ها را بگیرید . لااقل شما از رفتار و زحمات دکتر اطلاع دارید : متاسفم که این چیزها در سایت شما میاد بالا . دوستان مهریز گله مندند؟ مثلا این آقایی که اسمشو عباس گذاشته: لااقل معرفت حضرت عباس را داشته باش . (سلام دخیل) خیلی زشته!! توهین به روحانی و نماینده مجلس . آدم با باباش اینجور حرف نمیزنه.ضمنا بحث فرهنگ مردم بحث بی فرهنگی نیست و شما خوب می دونید. انتظار بیشتری از بافق فردا داریم . با تشکر

دلسوز دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ای کاش دوستان عزیزی که نظر می دهند یک مرتبه تمام متن را بخوانند و آنوقت اگر نطری داشتند بنویسند ولی متاسفانه از نوشته های آنان معلوم است که فقط تیتر ها و عناوین این سخنرانی را نگاه کرده و بدون اینکه به متن نگاهی کنند عجولانه دست به قلم بردند.
به نطر من اینگونه نظر دادن بی انصافی است هم نسبت به تلاش ها و دلسوزی های حاج آقا زارع زاده و هم نسبت به سایت بافق فردا و دست اندرکاران عزیز آن.

مصطفي سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باعرض سلام وخسته نباشيدخدمت اقاي دكتردخيل عباس زارعزاده.ميخوام خدمت مردم شريف بافقي برسونم اقاي دكترهمه تلاشش روداره ميكنه تاجايگاه ازدست رفته بافق رودوباره احياكنه اين عين نامرديه كه شماازايشون گلايه داشته باشيدوزودعليه حرفاشون جبهه ميگيريدتازه مگه نماينده هاي قبلي چه كارمثبتي برابافق كرده اندمگرابنكه ابركوه روابادكردندورفتندخواهش ميكنم بااين حرفاتون اجرزحمات اقاي دكتردخيل ناديده گرفته بشه.