روز وصل دوستداران یاد باد

دسته: عمومی
۸ دیدگاه
سه شنبه - ۲۴ بهمن ۱۳۹۱

شهرستان بافق، اواخرهفته گذشته میزبان  فرزندان تعدادی از سخت کوشان سال های دور شرکت سنگ آهن مرکزی بود، عزیزانی که سالهای سال در کنار ما زندگی کردند و دنیای از خاطره را برای بسیاری از مردمان این دیار بجا گذاشتند.

اکنون فرزندان این کارکنان برای تجدید خاطره ها و یاد ایام گذشته سفری 2 روزه به بافق داشتند و در شهرک مسکونی آهنشهر گرد هم آمدند و «بافق فردا» نیز  دقایقی در جمع صمیمی این دوستان حضور یافت.

 بازدید از مدرسه راهنمایی شهید بهشتی آهنشهر که به راستی ایام مدرسه از به یاد ماندنی ترین و خاطره انگیزترین مکان هایی است که در ذهن انسان می ماند و گشتی نیز در پارک تفریحی آهنشهر جایی که سرشار از خاطره های بازیهای کودکی و رفاقت های نوجوانی و جوانی است.

12

زیارت امامزاده عبدالله(ع)بافق از دیگر برنامه های این دوستان بود و به راستی که مگرمی شود در بافق باشی و به زیارت این بزرگوار مشرف نشوی، تجدید دیداری با برخی دوستان قدیمی که هنوز در این دیار معدن و آهن مانده اند و  بسیاری از برنامه های جنبی دیگر نیز بود که در مجال این نوشته نمی گنجد.

11

33

محموداشرفی(عبدالله)، بابک نقیب زاده(منوچهر) اصغرحلیمی(محمد)فرشید وبشیرعمرانی(عمران)فرامرزشمس(نصرت الله)مهدی ولی پور(محمد) رضاجعفرزاده(اسماعیل) کیومرث سحرخیز(پرویز)سیامک نقیب زاده(منوچهر)امیدفتوحی(احمد)فرخ گلویی(محمد)

در این دیدار و گفتگوی صمیمی، احوالی نیز از پدران سخت کوش گرفتیم، برخی سنین سالمندی را با دنیای از خاطره و تجربه می گذرانند و برایشان سلامتی آرزومندیم و بعضی نیز خورشید پر مهرشان خاموش گشته و به دیار باقی شتافتند، روحشان شاد و یادشان گرامی باد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
عسکر سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۴:۴۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شهرستان بافق، اواخرهفته گذشته میهمان فرزندان تعدادی ….!! بافق میهمان بود ؟ فرزندان میهمان ؟ بافق میزبان ؟ قاطی کردیم ! کدوم درسته؟!

    فرشید عمرانی شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

    سلام دوست عزیز ممنون میشم خودتونو معرفی کنید .دوستدار دوستان قدیمی (بقولی هر چیزی که جدیدش خوب باشه دوست کهنه اش با ارزش تره )

دوست سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۱ - ۴:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای عمرانی : زمانی عضو تیم تنیس روی میز آموزشگاههای بافق بودی و در اون زمان برای قهرمانی تیم بافق پر زحمت کشیدی ! انتظار داشتیم بافق اومدی، احوالی هم از ما میگرفتی ،با معرفت !!

عزیز چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۹:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حالا این آقایون کی هستند ما که اطلاعی ازشون نداریم درست معرفیشون کنین چه کاره بودن الان کجا هستن

شمع بي زبان چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۲:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در گذر گاه زمان خيمه و شب بازي دهر
با همه تلخي و شيريني خود مي گذرد
عشقها مي ميرند
رنگها رنگ دگر مي گيرند
و فقط خاطره هاست
كه چه شيرين و چه تلخ دست نا خورده به جا مي ماند (اخوان ثالث)

اولیایی پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۸:۵۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این عزیزان فرزندان پدرانی بودند که حدود 50 الی 60 سال پیش به بافق آمدند ،پدرانشان 30 سال در زمانی که تکنولوژی پیشرفته ای در چغارت وجود نداشت دوش به دوش زحمتکشان عزیز بافقی کار کردند واکنون تعداد زیادی از آن تلاشگران چهره در خاک نهاده که تعدادی از آن بزرگواران در بهشت حسین روستای مبارکه به امانت به خاک سپرده شده اند،
این عزیزان حد اقل دوران ابتدایی وبعضاً راهنمایی را در بافق گذارانیده وبهترین دوران زندگی خود را گذر در بافق میداند
در سال 88 همایش باشکوهی به کمک این عزیزان وفرزندان مقیم بافق برگزار واز معلمین بزرگوار بافقی وغیر بافقی که بین سالهای 1350 تا 1365 معلممان بودند از جمله بزرگواران وچشم وچراغمان آیت الهی ،صدر ،مرحوم کریمی، میرالهی ،رحیمی،تشکری ،و…..تجلیل شایسته ای بجای آوردند
خداوند روح پدران ومعلمین تلاشکر بافق را قرین رحمت وبه پدران ومعلمین عزتمند در قید حیات عزت بیشتر وسلامتی عنایت فرماید
یا حق

مير سليماني شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۱ - ۲:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بنده خدمت تمامي اين عزيزان و يادگاران پيشين بافق بويژه آقايان اصغر حليمي عزيز وبابك نقيب زاده نازنين كه از دوستان دوره دبيرستان شهيد رجايي در مراسم صبحگاه بودند عرض سلام وخير مقدم دارم .حيف از آن زمان بگذشته كه جز حسرت وآه برايمان در اين زمانه دلگير وغبارآلود و مسموم ارمغاني ندارد.حيف از آن روزگار برقرار ودلنشين و خاطره انگيز كه عشقمان كتابهاي زير بغلمان بود و شادي كلاس و حياط دبيرستان واتوبوسي كه از آهن شهر مي آمد و حيف از آنهايي كه از آهنشهر مي امدند و در برهه ا ي از زمان ديگر نيامدند ….يزدان احمديه عزيز ومهران شيرانيان با صفا. حيف از زماني كه آقاي مدرسي كلاس نگارشمان را با گريه وبغض از غم از دست دادن شهيد احديه ترك كرد وحيف از زماني كه صندلي خالي شهيد شيرانيان در كنارم هرگز پر نشد واو ديگر نيامد…..
يادش بخير

مير سليماني - تصحيح دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۸:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

تصحيح با عرض پوزش:
بنده خدمت تمامی این عزیزان و یادگاران پیشین بافق بویژه آقایان اصغر حلیمی عزیز وبابک نقیب زاده نازنین که از دوستان دوره دبیرستان شهید رجایی در مراسم صبحگاه بودند عرض سلام وخیر مقدم دارم .حیف از آن زمان بگذشته که جز حسرت وآه برایمان در این زمانه دلگیر وغبارآلود و مسموم ارمغانی ندارد.حیف از آن روزگار برقرار ودلنشین و خاطره انگیز که عشقمان کتابهای زیر بغلمان بود و شادی کلاس و حیاط دبیرستان واتوبوسی که از آهن شهر می آمد و حیف از آنهایی که از آهنشهر می امدند و در برهه ا ی از زمان دیگر نیامدند …(یزدان احمدیه عزیز ومهران شیرانیان با صفا). حيف از زماني كه آقاي مدرسي معلم درس نگارش فارسي ، كلاس را با گريه وبغض ازغم از دست دادن شهيد احمديه ترك كرد و حيف از زماني كه صندلی خالی شهید شیرانیان در کنارم هرگز پر نشد واو دیگر نیامد…..
یادش بخیر