سه طرح بزرگ صنعتی اردكان با اعتبارهزار میلیارد تومان افتتاح خواهد شد

دسته: اقتصادی
۴ دیدگاه
پنج شنبه - ۲۶ بهمن ۱۳۹۱

یزد- با حضور ریاست جمهوری ، شنبه 28 بهمن ماه ، سه طرح بزرگ صنعتی در اردكان با اعتبار هزار میلیارد تومان افتتاح رسمی خواهد شد.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا، شهرستان اردكان كه با همت مسئولان و ساخت واحدهای بزرگ تولیدی نظیر مجتمع چادرملو، فولاد، كاشی، خودروسازی، گندله، مولیبدن، شیشه، اكسیداورانیوم، سرامیك های صنعتی، صنایع تبدیلی كشاورزی و غیره و مهیا كردن زیرساخت های توسعه، به قطب اقتصادی استان یزد و یكی از شهرهای مهم صنعتی كشور تبدیل شده است، این روزها آماده افتتاح سه طرح بزرگ صنعتی با اعتباری حدود هزار میلیارد تومان شده است كه در نوبه خود در كشور بی نظیر است.
طرح بزرگ آهن و فولاد ارفع اردكان با ظرفیت تولید 800 هزار تن ‘آهن اسفنجی’ و 800 هزار تن ‘شمش فولادی’با سرمایه گذاری مجموع ریالی و ارزی 600 میلیارد تومان و اشتغال مستقیم بیش از 1000نفر و غیرمستقیم 20000نفر در زمینی به وسعت 86هكتار و در مجاورت گندله سازی اردكان یكی از این طرح هاست كه توانسته با ساخت همزمان دو واحد احیای مستقیم و فولادسازی در یك مجموعه ، حلقه مفقوده تولید فولاد یعنی تولید همزمان آهن اسفنجی و فولاد را رفع كند .
این مجتمع بزرگ مدتی است وارد فاز تولید شده و در انتظار افتتاح رسمی است .
همچنین شركت معدنی و صنعتی چادرملوی اردكان نیز كه به عنوان نخستین واحد معدنی تولیدكننده گندله در كشور است به تازگی خط پنجم فرآوری خود را با ظرفیت سالانه یك میلیون و هفتصد هزار تن كنستانتره آهن و اعتبار بیش از 125 میلیارد تومان راه اندازی كرده است .
كارخانه فرآوری مجتمع معدنی و صنعتی سنگ آهن چادرملو ابتدا در سال 1377 با سه خط تولید راه اندازی و بهره برداری آن آغاز شده، سپس خط چهارم تولید كارخانه ساخته شده است و در حال حاضر مجتمع با پنج خط تولید با ظرفیت سالانه 5/8 میلیون تن كنسانتره سنگ اهن با اشتغال بیش از سه هزار نفر در دست بهره برداری و تولید است .
كارخانه شیشه اردكان نیز با تولید روزانه 800 تن انواع محصولات شیشه و اشتغال مستقیم بیش از ‌هزار نفر و غیرمستقیم ده هزار نفر و با اعتبار 170 میلیارد تومان یكی دیگر از این طرح هاست.
این كارخانه با دارا بودن بزرگترین كوره تولید شیشه در خاورمیانه و ارائه سبد كاملی از انواع محصولات شیشه تخت، یكی از كامل ترین مجتمع های تولید شیشه محسوب می شود.ك/3


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
ناصر پنج شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ان شا الله با همت مسئولین برای شهر ما هم آنتن دیجیتال نصب میشه و ما می تونیم حسابی فیلم ببینیم و تو خیالمون طرح افتتاح کنیم

فیروزابادی جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۵:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت به همت مسئولان اردکان خصوصانماینده دلسوزشان وصدافرین به سرمایه گذاربزرگترین شیشه خاورمیانه جناب اقای عزیزیان (لازم به ذکراست که عزیزیان ازجانبازان دوران دفاع مقدس واردکانی میباشد)

مهدی جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۵:۵۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقا ناصر اینقدر مایوس نباش همه ضربه هایی که ما می خوریم از خودمان است که باید اصلاح بشویم تا بتوانیم پیشرفت کنیم

داداش ناصر جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۹:۱۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

داداش ناصر طرحهای ما در سال 1404افتتاح میشه ناراحت نباش