هرآنکس خدمت جانان به جان کرد /به گیتی نام خود را جاودان کرد

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
پنج شنبه - ۳ اسفند ۱۳۹۱

سلام علیکم ، در سایه الطاف خاصه ی الهی فرهنگیان شهرستان بافق ،از انجام وظیفه ی ثمر بخش و موثر برادر بسیجی جناب آقای “حاج علی اصغر رنجبر” در کسوت معاونت آموزشی ( آموزش و پرورش شهرستان بافق ) بهره مند بوده و از این بابت خداوند منان را شاکریم . اینک که تقدیر الهی توفیق خدمتگزاری در مسند معاونت فرمانداری را به ایشان ارزانی داشته ، بسی شایسته است به پاس تلاش ها و زحمات مستمرشان در راستای توسعه و پیشرفت همه جانبه ی فعالیت های آموزشی و پرورشی، نهایت سپاس وقدردانی خود را خدمت ایشان ابراز نماییم. فرهنگیان شهرستان بافق هیچ گاه خاطره ی تلاش های بی وقفه ، پیگیری و سخت کوشی ایشان با صعه صدر ودر ابعاد مختلف مدیریتی ، اجرایی،آموزشی و پژوهشی از یاد نمی برند و امیدواریم کماکان ارشادات دلسوزانه و برادرانه ایشان، شامل حالمان باشد. مطمئنا” شور شیرین خاطرات تلاشهای مشارالیه همواره در آموزش و پرورش که در جای جای آن ، اثر قدم های پشتکار و همتشان بر آن موج می زند ، به یادگار خواهد ماند و این باقیات صالحات چون چراغی فرا روی زندگی و آینده و فردای وی خواهد بود که : ” بقیة الله خیرٌ لکم . هرآنکس خدمت جانان به جان کرد /به گیتی نام خود را جاودان کرد.

جمعی از فرهنگیان بافق


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵
برچسب ها:
دیدگاه ها
مهدی پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۱ - ۷:۱۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام.
این آیه ” بقیة الله خیرٌ لکم” را متوجه نمی شوم چه ربطی به این مطلب دارد.
این آیه در مورد امام زمان عجل الله تعالی فرجه است که می گوید: بقیه الله برای شما بهتر است اگر ایمان بیاورید و از مومنین باشید.
از “جمعی از فرهنگیان” انتظار بیشتری داشتیم، صرف اینکه در این آیه کلمه “بقیه و خیر” وجود دارد مربوط به باقیات الصالحات نمی شود.
اگر زودتر اصلاح بشه بهتره… !!!

یک فرهنگی جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۱:۱۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام, خواهشمند است وقتی مطلبی , از جانب فرهنگیان در سایت می گذارید حداقل آن را ویرایش کنید.به نظر من, این متن دارای ایرادهای زیر است:
1-«صعه صدر» غلط است و صحیح آن «سعه صدر» است.
2-«سلام علیکم» گویا مخاطبش خوانندگان هستند در حالی که نامه خطاب به معاونت فرمانداری نوشته شده است.
3-«درسایه الطاف خاصه الهی فرهنگیان بافق,» جای ویرگول اشتباه است وصحیح آن « درسایه الطاف خاصه الهی,فرهنگیان بافق» است
4-عبارت«بهره مند بوده و خداوند را شاکریم »افعال باهم, هم خوانی نداردو صحیح تراست که بگوییم «بهره مند بوده وخداوند را شاکرند»یا«بهره مندیم وخداوند را شاکریم»
5-عبارت«شامل حالمان باشد» با جمله ماقبل تناسب ندارد و صحیح تر « شامل حالمان شود» است.
6-«اثرقدم های پشتکار موج می زند» به نظر نمی آید تشبیه درستی باشد چون اثر قدم هیچ وقت موج نمی زند بلکه ثابت است و حک می شود.
7- عبارت« شور شیرین خاطرات تلاشهای مشارالیه» آن قدر تتابع اضافات دارد که فصاحت کلام را مختل کرده است.
8-عبارت« فراروی فردای وی خواهد بود» ضمیر «وی»میزان محترمانه بودن متن را کاسته است و بهتر بود مانند عبارات قبل از «ایشان» استفاده می شد.
9-بنده هم معتقدم که آیه « بقیة الله خیر لکم » هیچ تناسبی با این متن ندارد و بر خلاف تصور نویسندگان, هیچ ارتباطی هم با « باقیات صالحات» ندارد.
10- عبارت « تاش های بی وقفه,پیگیری وسخت کوشی »اشتباه است چون «تلاش ها» جمع است و «پیگیری» مفرد است و صحیح آن «پیگیری ها» است.
11-درعبارت«آموزشی و پژوهشی از یاد نمی برند» «را» حذف شده وصحیح آن «آموزشی و پژوهشی را از یاد نمی برند» می باشد.
12- ضمنا اینجانب هم به عنوان یک فرهنگی, از زحمات معاونت سابق آموزش وپرورش ومعاونت فعلی فرمانداری تشکر می کنم.
ومن الله التوفیق

sol جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۸:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اینجانب نیز از طرف جمعی از جوانان … انتصاب جنابعالی را به عنوان معاونت فرمانداری تبریک می گوییم