کار انتقال آب به استان یزد مختل شد

دسته: عمومی
۳۵ دیدگاه
یکشنبه - ۶ اسفند ۱۳۹۱

طی چند روز گذشته با حمله مردم اژه اصفهان به تاسیسات مراکز پمپاژ شماره ۲ و ۳ انتقال آب به یزد وآتش زدن تاسیسات انتقال آب،   .

از ساعت ۱۰ صبح روزجمعه، مردم اژه اصفهان با چراغ سبز مدیران استان اصفهان اقدام به حمله به تاسیسات انتقال آب به استان یزد نمودند و متاسفانه آتش نشانی منطقه نیز به بهانه عدم امنیت جانی هیچگونه کمکی برای اطفاء حریق ننمودند.

به دنبال عدم اقدام پیشگیرانه توسط مدیریت ارشد استان اصفهان در ادامه این تحرکات صبح امروز شنبه نیز مردم ازه و ارزنه به ایستگاه پمپاژ شماره ۴ یزد حمله ور شده و تاسیسات آن را به آتش کشیده و در طول مسیر نیز لوله های انتقال آب را تخریب نمودند .

به دنبال قطع شدن انتقال آب آشامیدنی به یزد اسدی مدیر آب و فاضلاب استان یزد طی نشست اظطراری با خبرنگاران استان اظهار داشت :سهمیه بندی آب آشامیدنی در شهر های اردکان ،میبد و یزد مرکز استان یزد حتمی و ظرف ۲۴ ساعت آینده اجرایی خواهد شد .

مهندس غفوری مدیر عامل آب منطقه ای استان یزد در ادامه افزود :متاسفانه در حملات صورت گرفته به تاسیسات انتقال آب استان بالای ۳۰ونیم میلیارد تومان خسارت به تاسیسات وارد شده است .

براساس اعلام مسئولین استان از صبح امروز در چندین نقطه از شهر های یزد ،اردکان و میبد تانکر های آب آشامیدنی جهت تامین آب مورد نیاز مردم مستقر شده است .

براساس همین گزارش در ۵۰ نقطه شهر یزد تانکر های تامین آب آشامیدنی برای مردم هر یزد مستقر خواهد شد .

معاونینی وزیر نیرو فردا به صورت ویژه به استان یزد سفر خواهند کرد تا از نزدیک ستاد بحران آب استان را مدیریت کنند .

گفتنی است طرح انتقال آب به استان یزد با هزینه میلیاردی که کلا توسط مردم استان تامین شده است در دولت هاشمی آغاز و تلاش ۱۰ ساله و تحمیل فشار اقتصادی تامین هزینه های اقتصادی به مردم استان یزد آب با استفاده از سرشاخه های کارون به استان منتقل شده است و با این حرکت اصفهانی ها اعتراض مردم استان بالا گرفته و در صورت عدم مدیریت اینگونه تحرکات یزدی ها به دنبال اقدامات تلافی جویانه می گردند که یکی از آن موارد ممانعت از انتقال سنگ آهن به اصفهان است .

 

استاندار یزد در خصوص مشکل آب استان یزد پیامی به شرح زیر صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم
به اطلاع مردم متدین و شریف استان یزد می رساند به علت مشکلاتی که به وسیله عده ای از متعرضین به شبکه آب انتقالی به استان یزد به وجود آمده است استان با محدودیت شدید در آب شرب و بهداشت مواجه گردیده است و در همین راستا تلاش مسئولین ذیربط در وزارت نیرو، استان های اصفهان و یزد جهت حل مشکل در جریان می باشد. که امیدواریم این مشکل هر چه زودتر با کمک مسئولین کشور و استان اصفهان مرتفع گردد. لذا از عموم مردم قدر شناس استان استدعا داریم صرفه جویی و مصرف در حد نیازهای ضروری را مد نظر قرار داده و تا رفع مشکل همکاری لازم بعمل آورند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
Ali _dar panah hagh یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۹:۴۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

یادمان باشد در مصرف اب صرفه جویی کنیم

ژاله یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چوب خدا صدا نداره…

علیزاده یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چرا نمی توانند با گفتگو و قواعد انسانی مسائل کشور و استان و شهر را حل کنند ، .
تعلل در این موارد اعتراضیاتی چون بافق و بهاباد و امروز اصفهان را رقم می زند و این چیزیست که قابل پیش بینی بوده و هست.

محمد یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من از اصفهانی ها این سوال رو دارم گاز شما از کجا تامین میشه ؟
نفت چی؟ بنزین چی؟ سنگ آهن چی؟و…

شهروند شرق اصفهانی یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

در جواب محمد باید بگم گاز نفت و بنزین که ملی است و هیچ کجا هم کسی به دلیل انتقال آن به جای دیگه از گرسنگی نمرده واگر این گاز به جای دیگر انتقال نمیافت وفقط دود حاصل از آتش زدن آن بود که مردم مناطق نفت خیز را اذیت میکرد حال آنکه مردم اصفهان در حاضرند در صورتی که مردم مناطق نفت خیز خودشان در هجوم سرما باشند گاز خود را قطع کنند و با سوزاندن هیزم زندگی کنند. در خصوص سنگ آهن هم به شما بگویم مردم شرق هیچ منفعتی از ذوب آهن اصفهان نمیبرند و این یک طرح ملی است و شما یزدی ها هستید که در صورت انتقال نیافتن سنگ آهن به ذوب آهن از کار بیکار میشوید حال آنکه مردم شرق اصفهان در صورت بسته شدن ذوب آهن به دلیل مصرف زیاد آب نفع خواهند کرد

علی یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

وقتی مردم بافق وبهاباد حق خواهی می کنند با باتون و گاز اشک اوور به انها حمله میکنند چیزی نیست حالا باید دمار از روزگار انها هم در بیاورند ایا به نظر شما این کار را می کنند .حالا همه به هم نه

محمد یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

در جواب محمد:
منم از اهالی شرق اصفهان هستم و زمان شکستن لوله هم نظاره گرش بودم.

نفت و گاز و … جای خود داره و همه ازش استفاده می کنند.
اولا طبق طومار 73 درصد این اب برای کشاورزی بوده. صنعت ایجاد شده, یزد اب نداشته و … همه اینها درست. اما باید سهم کشاورزی اصفهان رو صفر کنند و اب رو بفرستند برای کشاورزی یزد? عادلانه تفسیمش میکردن.

دوما: احداث همه زیر بناها با پول همین مردم بوده پس الان حق ابه دارند.
مثل سهام یک کارخونه س. خودت راضی هستی سهامی از کارخونه ای داشته باشی, فردا صبح که پا شدی بهت بگن, سهام بی سهام, ما دادیم به همسایه ات. همینه که هست.

جای نگرانی نیست.
این کشاورزا حدود دو ماهه تجمع کردند و کسی توجهی نکرد. الان بیانه دادن و برای دفتر رهبر و حوزه علمیه و … فرستادن که اگه تا فردا دوشنبه حل نشد همه انتقال اب به همه جا رو فطع می کنن . از یزد هم شروع می کنند.
شوخی بردار هم نیست. همین کشاورزا پارسال با وجود پلیس و اشک اور و …. با تراکتورها تا تو شهر اصفهان اومدن.

علی یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۱:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

فقط بلدند مردم بافق و بهاباد را به خاطر حق خواهی بزنند چرا چون حقشان را اصفهانیا میخورند بابا راه باج خواهی را ببندید

ورزنه ای یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای اسماعیلی معاون محترم استاندار اصفهان! یادتان هست دوسال قبل در جمع مردم شهرستان ورزنه چه قول هایی به آنها دادید؟ احداث کارخانه و ایجاد شغل چه شد؟ ارتقاء بخش بن رود به شهرستان و استقرار فرمانداری در شهر ورزنه چه شد؟ احداث بیمارستان چه شد؟ آیا فکر نمیکنید این اقدامات اخیر به خاطر خلف وعده های شماست؟

شرق اصفهان یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۳:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

حاشا به مسئولین استان اصفهان..به چه قیمتی می خوانند تولیدات ذوب آهن رو اضافه کنند ..به قیمت بدبختی و بیچارگی پانصد هزار نفر از مردم شرق اصفهان

  ناشناس چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۲:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  در جواب مردم شرق اصفهان. این نوع رفتار، خسارت زدن به اموال ملی وبه نوعی اقدام علیه امنیت ملی، کاری که باعث کینه توزی مردم دوشهر نسبت به هم شده است. هرج و مرج طلبی و …. مرام مردم یزد نیست این نوع مرد بودن ارزانی خودتان. آفرین به این فرهنگتان

مردم شرق اصفهان یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۳:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

شما یزدی ها هم مرد باشیدو جلو انتقال سنگ آهنو بگیرید که عامل بدبختی خیلی از مردم شده .ما که مرد بودیم شما را نمی دونم .البته هیچ کس حاضر نیست هم وطنانمون تو یزد سختی بکشند اما وقتی کسی به داد این مردم نمیرسه خودشون دست به کار شدند.

نگین یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۳:۴۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا که تاسف می خورم از درک پایین بعضی از افراد
پس اینا چه فرقی با یزید و دار و دستش دارن
اونا هم آب رو قطع کردن

مهدی یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۷:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقایان اصفهانی در استان یزد هم شهرستانی به اسم بافق قراردارد که بسیار معدن خیز است از انواع معادن سنگ آهن گرفته تا معدن سنگ سرب وروی وسنگهای تزیینی. در حدود 50سال است که اصفهان شهرستان بافق را استثمار کرده وباعث آبادانی اصفهان شده و مسئولان استان یزد به خصوص شهرستان اردکان با تغییرات مرزهای جغرافیایی چشم طمع به معادن غنی این شهرستان دارند تا در جهت آبادانی دیگر شهرستانها هزینه کنند. و مظلوم ترین شهرستانهای کشور بافق است .

یزدی یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۹:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در محرم برا امام حسین گریه نکنید برای خودتان گریه کنید که بالغ بر 30 میلیارد تومان به اموال بیت المال آسیب رساندید و روی یزیدیان را سفید کردید. فرق شما با یزیدیان چیست ؟

محمد یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

مسئولین یزد یه کم به خودبیایند از ظلمی که در حق مردم بهاباد می کنند من متحیرم که چطور جواب خدا را خواهند داد البته خدا جای حقی نشسته است

دانشجو دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۰۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ما که از کشاورزان اصفهان حمایت می کنیم چون:
. مثل ما مظلوم ومستضعف واقع شده اند
. ما هیچ نفعی از آب زاینده رود نداریم
. آب شرب ما شورترین آب استان است گواه آن مسافرین ودانشجویانی است که به اینجا آمده اند
. تنها طرح دهه فجر در بافق افتتاح آب شیرین کن است
. اردکانیها باید یقه چاک کنند که فولادهای بیشمارشان می خوابد نه ما
. مزه آب شور را بچشید (صرفا جهت حس همدردی با مردم شریف بافق)

ناشناس دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۸:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

متاسفانه نمیدونم پلیس ضد شورش و نیروی انتظامی کجا بودند . اگر می خواستند میتونستند دمار از روزگار آنهائی که این کار رو کردند در بیاورند و قطعا هم آنها شناسائی شده و در آینده نزدیک دستگیر و به سزای اعمالشون می رسند .

یزدی دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۹:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه کسانی که فکر میکنند با توقف انتقال سنگ آهن به اصفهان یزدی ها دچار بیکاری میشوند
اولا اینکه خیلی از کشورهای خارجی از جمله چین عاشق سنگ آهن یزد میباشند و یکی از مشتریان مهم سنگ آهن می باشد. مشکلی نیست در یزد اینقدر مواد معدنی(از جمله آهن، زغال سنگ، روی، مس، طلا،…) یافت می شود که می توانیم با فروش آنها به کشورهای خارجی بهترین آب را برای مردم یزد خریداری کرد.
دوماً اینکه آبی که به یزد می آید از سرچشمه های کوهرنگ گرفته شده و تا جایی که ما میدانیم کوهرنگ جزو استان چهار محال بختیاری میباشد و هیچ ربطی به اصفهان نداره و فقط مسیر انتقالش از اصفهان عبور میکند.

جلیل دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام قبل هرچیز بگویم مقصر اصلی مسئولان هستند که به مشکلات کشاورزان رسیدگی نکردند ولی این نبایست باعث شود که کشاورزان هم دست به چنین کارهایی بزنند و آب را روی مردم قطع کنن اگر خیلی میخواستند کاری بکنن حقشان را از مسئولین اصفهان میگرفتند درصورتی که آبی که به یزد منتقل میشود فقط 4درصد از آب کوهرنگ است پس آن 96درصد آب کجا میرود و خسارت 30میلیادری که زدن هم از بیت المال خرج میشود جوابش را چه کسی باید بدهد به امیدروزی که مسدولین بیشتر به فکر مشکلات مردم باشند تا چنین حوادثی رخ ندهد چون همه ماایرانی هستیم و باید به فکر هم باشیم نه اینکه گروکشی کنیم

به اهالی شرق اصفهان دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

فقط 90 درصد این آب برای شرب بوده و کمتراز 10 درصد برای مصارف صنعتی استفاده می شه و برای کشاورزی هم اصلا از این آب استفاده نمی کنند

- دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۲:۲۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
استاندار محترم يزد گفته كه خوراك صنعت اصفهان از يزد تامين ميشه. برداشت من اينه كه مي تونيم اون را قطع كنيم. پيشنهاد من اينه كه ما حاضريم سند اين صنعت ملي رو را شش دانگ به نام يزدي ها بزنيم و كارخونه را هم به اوجا منتقل كنيم. معدن و كارخونه مال شما و آب منطقه شرق هم واسه خودشون.
البته منظور من اين نيست كه مردم عزيز و دوست داشتني و خون گرم يزد آب نخورند. من بعنوان يك شهروند منطقه شرق خوشحال مي شم لب تشنه مردم خوب يزد را از آب گوارا سيراب كنم. اما مسئولين استان(هر دو استان دود به حلق ما مي ريزند و آب از لب ما مي گيرند.
نان ما هم از آّب بدست مياد. هم آب و هم نون را از سفره ما قطع كردند. بي كار شديم. مردم دچار بيماري هاي اعصاب و روان شدند. و . …
مردم يزد دوستتان داريم. خيلي زياد. اميدواريم اينطوري برخي مسئولين بفهمند كه چقدر نمي فهمند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  مهدی پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  شما چه حق آبه ای دارید درصورتی که آب از استان شما نیست خداییش هم اصفهان و هم یزد اولا ممنون چهارمحال و بختیاری باشند و دوما اگر حق آبه ای هم باشد برای استان چهارمحال و بختیاری است نه اصفهان

زیاری دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقایون یزدی این آب حق آبه ی ماست میدونید یعنی چی ؟ یعنی یه قانون بین المللی که حتی با تغییر حکومت هم سر جاشه و عوض نمیشه و حتی چنگیز مغول به اون پایبند بوده . یعنی پول توی جیب شما که اگرچه سرمایه ی ملیه ولی دلیل نمیشه که من بدون اجازه اونو از تو جیبتون بردارم . برادرا فرق زیادیه بین حق آبه و حق آهن و نفت و… . فکرشو بکنین اگه با رودهای نیل و دجله و فرات و … هم چنین رفتار مبتدیانه ای بشه چه شیر تو شیری میشه ؟ مثلا برای دجله بین ترکیه و عراق جنگ میشه و بعد از اون بین مناطق داخلی هر یک از این کشورها . باباجونم طبیعت زاینده رود رو به ما ارزانی داده چرا شما میخواید به زور اون رو از ما بگیرید و یا بدیدش به شهرکردیا . به خدا دود خشکی زاینده رود توی چشم خود یزدیا میره چون با خشکیدن باتلاق گاوخونی گردو غبارش به زودی مهمون خود یزدیا میشه . یزدیا …پدراشون نیستند اگه بازم بذارند سنگ آهن بیاد اصفهان چون اینجوری ذوب آهن هم تعطیل میشه و یکی دیگه از غاصبین حق آبه ما کشاورزا به چه کنم چه کنم میفته

بافقی سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۷:۵۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کشاورزان عزیزاصفهانی های دمتان گرم.خدا را شکر کنید … مثل … یزد نیست وگرنه ظرف مدت 2 ساعت شما رو شورشی می خواند و یگان ویژه را بطرف شما روانه میکرد.قضیه اردیبهشت بافق را بپرسید ببینید چگونه … یزد به قصد سرکوبی ما بافقی هایی که بدنبال حق از دست رفته 40 ساله مان بودیم یگان ویژه را فرستاد و زن و مرد کوچک و بزرگ را … البته مردم بافق کم نیاوردند و جواب دندانشکنی به او دادند که هنوز جرات نمیکنه اسم بافق را بیاورد.بعدش هم !!!!!!!!!!!!!!!!

محمود سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۸:۰۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

در جواب نگین :نمیشه زود و عجولانه قضاوت کرد و انگ یزیدی چسباند .وقتی آب کشاورزی اصفهان را به یزد میفرستند و کشاورز بیچاره را بیکار و وعده سرخرمن احداث کارخانه میدن وکشاورز باید جلو زن و فرزندش خجالت بکشه یا به دنبال خرید و فروش مواد بره هر عقل سلیمی میگه بلند شو و فریاد دادخواهی بزن و هیهات مناالذله برآور.و ناگفته نمونه یزد آب فراوان داره و بنا نیست یزدیها تشنگی بخورند و مسئولان آب استان نبایستی چاههارا از چرخه خارج میکردند مثل آب و فاضلاب بافق که همیشه چاهها را در حالت آماده باش قرار دادند تا در مواقع اضطرار وارد چرخه کنند.

محمد سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۷:۳۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعا دمشون گرم خیلی باحالن آب کوهرنگم رو زدن به نام خودشون البته این از مردم اصفهان بعید نیست تو زرنگی شهره عام و خاصن 30 میلیارد حق مردم یزد رو نابود کردن هیچکسم هیچی نگفت حالا اگر تو یزد مردم این کارو میکردن بیچارشون میکردن واقعا دم مسئولان یزدی گردم که اینقدر برای مردمشون احترام قائل هستند و به مردم قانعشون احترام نمیذارن

مهران چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۵:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آب مال کوهرنگ چهارمحال بختیاری هست که فقط مسیر انتقالش از استان اصفهان بوده این یاغی ها چند وقت پیش هم تجهیزات پمپاژ آب را توی چهارمحال بختیاری نابود کردن . توجه کنید توی چهارمحال بختیاری . این اصفهانی های به استانهای همسایه شون به عنوان مستعمره نگاه می کنند.

  علی پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۴:۱۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

  اصلا هم اینجور نیست! مطمئن باشید شما یزدی ها از تشنگی نمیمیرید!! ولی کشاورزای ما میمیرن! کاری جز کشاورزی ندارن!
  در ضمن بیشتر آبی که از اصفهان به یزد میاد صرف فولاد یزد میشه
  نه خورد و خوراک!!

عباس شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۱ - ۱:۰۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر کلیه استخراج معادن اهن ما که بالغ بر هشت معدن هست.فرصتی ایجاد شود که مامراحل ذوب اهن ونورد سازیه ان داخل استان انجام بگیرد وکلیه فرصتهای شغلی مستقیم وغیر مستقیم برای خودمان تامین گردد.ماراضی هستیم اب باکیفیت پاینتر مصرف کنیم واز فرصتهای شغلی که بدست میاید نهات استفاده رابکنیم.واستان اصفهان هم بااستفاده از ابی که متعلق به خودش نیست به کشت شلغم گوجه سیب زمینی بپردازد اگر واقعا برایش سرمایه وارز اوری دارد!

سيد شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۱ - ۸:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

واقعاكه چوب خداصدانداره،مدتي پيش مردم شهيدپروربهابادبراي دادخواهي آب ازدست رفته خودازجابلندشدندوفرياددادخواهي زدندبعضي ازمسئولان به آنهاشورشي گفتندوشبانه يگان ويژه به خانه آنهاريختندوآنهاراجلوروي ناموسشان دستگيركردندوبردندحالامسئولان يزدبفهمندبي آبي يعني چه بدنيس

هادی شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۱ - ۲:۲۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

دوستان یزدی باید بکم که فقط اب اصفهان به یزد فرستاده نمیشه .شما اینجا ضرر خوردین و من به شما حق میدم . ولی پدر من شغل اولش کشاورزی هست . و هر روز به ما وعده میدن که اب وصل میشه . و الان 5 سال گذشته و هنوز اب وصل نشده . به استان های یزد . کرمان . سیستان و بلوچستان . کرمان شاه . و چند استان دیگه هم داره اب زاینده رود ارسال میشه . اگه به اندازه ای ارسال میشود که به ما هم ضرر نزنه . ما راضی بویم . ولی…………..

مینا دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۱ - ۳:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

این اب حق کشاورزان ورزنه هم هست

اژیه شهر سلمان فارسی جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۳:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تاسفانه برخی مردم شرق اصفهان را بی رحم و غارتگر می دانند در صورتی جزو مظلوم ترین مردم هستند
شما مردم یزد به خاطر قطع شدن اب طول این چند روز کل کشور رو بهم ریختید حالا ما که چند سال آب نداریم چیکار کنیم؟

ناشناس یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

به نطرمن آبی که میگن ازاصفهان میادبه یزدوبافق(البته یزدیهاآب خنکی خوردندتاحالاولی مابافقیهافقط اسمش روداشتیم)به هرحال هیچ ربطی به اصفهانیهانداردمثل این می مونه که جاده ای ازیک شهرردبشه به شهردیگه ای برسه ولی مردم شهراولی بگن جاده مال ماست وشماحق ردشدن راندارید.آب زاینده رودازسرچشمه های بختیاری وشهرکردی میاد(غیورمردان خوبی هم دارد)البته خوشکسالی هست.زاینده رودآب میخوادولی ربطی به قطع کردن آب به سمت یزدوبافق راندارد-درپایان اگروصل شدمابافقیهاراهم بی نصیب نذارند.به خدامامردمان بی آزاری هستیم.