پیگیری عوامل تخریب خط انتقال آب به استان یزد از سوی نمایندگان استان

دسته: عمومی
۶ دیدگاه
سه شنبه - ۸ اسفند ۱۳۹۱

به گزارش دفترنماینده مردم ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین دخیل عباس زارعزاده از پیگیری عوامل تخریب خط انتقال آب به استان یزد در نامه‌ای به رئیس جمهور خبر داد.
وی افزود: از مجمع نمایندگان استان یزد در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار پیگیری عوامل تخریب خط انتقال آب به استان یزد شدیم و از استاندار اصفهان خواستیم تا نسبت به ترمیم و تامین امنیت خطوط انتقال آب اقدامات لازم را به عمل آورد.

متن نامه به شرح ذیل است:

با صلوات بر محمد و آل محمد(ص) و با احترام به استحضار می‌رساند در روز جمعه ۴ اسفند‌ ماه، در منطقه سیان و قارنه استان اصفهان عده‌ای با تحریک برخی از عناصر پشت صحنه و با تامین امکانات از قبیل تجهیزات، تراکتور، بیل مکانیکی و لودر، به صورت هماهنگ به حوضچه‌های ۲۰۳ کیلومتر و ۲۵۰ کیلومتر تجاوز و نسبت به تخریب شیر‌آلات برش خطوط انتقال آب اقدام کردند. همچنین در جوار روستای زیار به مخزن قارنه وارد شدند و ضمن تخریب تاسیسات، ساختمان آن را نیز به آتش کشیدند.

مجدا در تاریخ ۵ اسفند نیز با هجوم به خط انتقال، ایستگاه‌های پمپاژ شماره ۳ و ۴ مورد حمله متجاوزان قرار گرفت که منجر به تخریب ساختمان و الکتروموتور‌ها و آتش کشیدن محل شد.

نتیجه این اقدامات ویرانگر، قطع آب شرب و بهداشتی استان یزد را در پی داشته است و در حال حاضر ۱۳ شهر استان با بحران مواجه گردیده که اعتراضات مردم را به دنبال داشته است و لازم به توضیح است که نیرو‌های انتظامی‌از این اقدام مطلع بوده و تنها نظاره‌گر وقوع جرم بوده‌اند.

بنابراین استدعا داریم دستور فرمایید:

– استاندار اصفهان در اسرع وقت نسبت به ترمیم و تامین امنیت خطوط انتقال آب اقدامات لازم را به عمل آورد

– نهاد‌های امنیتی و انتظامی‌عوامل و مجرمان اصلی و پشت صحنه را شناسایی و تحویل مراجع قضایی نمایند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
منتقد سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

کاش نامه ای هم برای مناطق جدا شده از بافق می نوشتند دی 19 چاه گز و……………..

مير سليماني بافقي سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقاي زارع زاده
اخيرا تعدادي از سكوت كنندگان به ظلم وتبعيض به قلمرو ومردم شهرستان دارالشجاعه بافق از سر استيصال به ياد معادن بافق افتاده و براي وصل آب بافق نداي گرو كشي بوسيله معادن بافق را سر داده اند.جنابعالي ،جوكار واستاندار يزد جملاتي را در اين راستا بر زبان رانده ايد.چراروزي كه معادن بافق را مي بردند وكارخانه هاي فولادش را در ميبد واردكان مي ساختند وپالايشگاهش را در زادگاه استاندار جايابي مي كردند و گمرگش را در زادگاه شما آوردند چنين بانگ مسلماني سر نداديد؟وقتي عوارض طرح كوثر در انتقال آب براي يزد را زودتر از عوارض شهرداري بافق ومستقيما از حساب شركت چغارت برداشت مي كردند و از مردم بافق هم عوارض مي گرفتند ولي هيچ سهميه اي به براي بافق در نظر نگرفتند اقايان كه مصدر امور ديگري بودندروزه سكوت گرفته بودند؟چرا جوكار تا بحال سنگ آهن بافق را نمي شناخته وحالا ياد آن افتاده است؟چرا شماها در زمان جدايي چادرملو،بردن گمرك به زادگاهتان،دست اندازي به چاه گز وآريز وانوماليهاي شمالي همه مرده بوديد وحالا كه گير كرده ايد ياد گوشتهاي قرباني افتاديد؟ واقعا وااسفا از اين مسلماني .ياد فرداي قيامتتان هم در اين دنيا و نيز آن دنياي لاهوت وملكوت باشيد كه آنجا ديگر عذري براي سكوتها،لبخند هاي زيركانه وپيچاندنهاي جناحي براي حفظ صندلي قدرت ومديريت وجود نداشته و پيچ سخت صراط مستقيم را فقط عمل صالح وتقواي الهي بيمه مي كند وبس. مردم با فرهنگ،فرهيخته،بينادل و انديشمند بافق ويزد تمامي حركتهاي پازل سياستگذاريهاي استان در گذشته در حافظه تارخي خود صيانت كرده وهيچگاه از خاطره تاريخ پاك نخواهد شد. مردم فرهيخته و سرآمد دارالشجاعه بافق همچون هميشه تاريخ مددرسان و يار وغمخوار مردم شريف شهر يزد بوده وخواهند بود وپا بپاي آنها براي احقاق حق طبيعيشان دوندگي خواهند كرد ولي حساب مسئولان كند كار وغافل را در دادگاه تاريخ جدا محاسبه خواهند كرد. “والعاقبه للمتقين”

بي غم سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱:۰۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقاي زارعزاده فكر كرديد مردم اصفهان هم مردم بافق و بهاباد هستند كه پليس ضد شورش كوچك و بزرگشون را بزند نابود كند و هيچ حامي هم نداشته باشند

رضايي سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱:۰۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اداره امور مملكت تدبير مي خواهد با باتوم به دست گرفتن به جايي نمي رسيد

دفتر ارتباط مردمی سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۷:۲۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت برادر محترم میر سلیمانی بافقی : اگر امکان پذیر است در دفتر ارتباط مردمی جهت بررسی و روشن شدن موارد ی که بیان نموده اید خدمت برسیم. با تشکر

شمع بي زبان سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۱:۱۵ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

احسنت بر شاعر خوش ذوق و نويسنده چيره دست شهرمان
جناب اقاي مير سليماني