ارمغان تیم فوتبال آهن بافق تا امروز

دسته: مقالات , ورزشی
۵ دیدگاه
سه شنبه - ۸ اسفند ۱۳۹۱

IMG_1491معمولا وقتی واژه ورزش و ورشکار مطرح می شود اولین واژگانی که در ذهن تداعی می شود روحیه جوانمردی و اخلاق ورزشی است.سلامتی و تندرستی ،ایجاد روحیه نشاط و شادابی و تفریح سالمی که بتوان اوقات فراغت را با آن پر کرد از دیگر موضوعاتی است که با ورزش عجین شده است.کسب مدال و افتخار آفرینی برای یک شهر یا کشور هم از ارمغانهای نیک ورزش حرفه ای قلمداد   می شود.

در کنار این موارد مثبت که یاد شد و موارد بسیاری که در قلب ورزش نهفته، موضوعات منفی هم هست که از آسیبهای ورزش با معنای تام آن است که امروزه دارد به صورت جدی اصل این واژه هزاررنگ هزار رشته را مورد تهاجم و تخریب قرار می دهد.

امروزه متاسفانه این پول است که در ورزش کشور ما و شاید دیگر کشورها بیشترین نقش را بازی می کند تا جایی که دلالی ورزشی و بوجود آمدن برخی روزنامه های زرد ورزشی که برای تخریب افراد و باشگاهها سناریوهای از پیش تعیین شده دارند و با آمیختگی با سیاست چه بر سر یک رشته یا قهرمان ورزشی که نمی آورند!!!

باشگاه داری و تیمداری در رشته فوتبال با توجه به هیجانات آنی که برای ورزشکار و تماشاگر ایجاد می کند از آن آسیب پذیرترین رشته ورزشی را ساخته ،هرچند در ابتدای نام هر باشگاه واژه فرهنگی را بچسبانند تا در این پوشش این آسیبها نمایان نشود.

به عملکرد باشگاه فرهنگی ورزشی آهن بافق در چند ماه گذشته که با دراختیار گرفتن تیم تربیت یزد وارد مستطیل سبز توپ و تور شده است نگاهی بیاندازید-فارغ از نیات مثبت دست اندرکاران و انتقادات شدید مخالفان تیمداری بافق در لیگ دسته یک یا دو که ای کاش برای یک بار هم که شده موافقان و مخالفان این موضوع در مناظره ای رو در رو دلایل مخالفت و موافقت خود را به صورت صریح و شفاف بیان می کردند- ما حصل تیمداری بافق تاکنون چه بوده است؟ آسیب شناسی اینگونه فعالیتها می تواند چراغ راه مناسبی برای حرکت در مسیر رشد و توسعه همه جانبه شهری چون بافق باشد.

مسلما اگر در چند ماه گذشته ارمغان  تیمداری شرکت سنگ آهن مرکزی بافق موجب هرچه بهتر شناسانده شدن بافق با فرهنگ اصیلش در سطح کشور شده باشد،استعداد فرزندان این مرز و بوم در این رشته ورزشی شناسایی و بارور شده باشد،برگزاری بازیهای خانگی موجب حضور علاقه مندان به فوتبال در شهرستان از اقصی نقاط استان و کشور شده باشد،تیمداری موجب تعطیل شدن دیگر رشته های ورزشی نشده باشد،در کنار این تیمداری و به خاطر آن امکانات ورزشی همچون زمین چمن و ورزشگاه مناسب عاید همه جوانان و دوستداران ورزش شده باشد،نتایج بدست آمده موجب افتخار مردم بافق در داشتن تیم ورزشی شده و موجب مباهات باشد و مسائل مثبتی از این دست ، راه را درست رفته و می توان با خیال راحت به کار ادامه داد.

واما اگر هر موضوعی که مسائل بالا را نقض کند در این چند ماه گذشته بوقوع پیوسته باشد،هنگام تشویق تیم مورد علاقه اخلاق قربانی اراده افرادی شده باشد که به نوعی می خواهند از حریف کم نیاورند،نثار کردن الفاظ رکیک در زمان بازی آن هم از سوی لیدرهایی که می خواهند به نوعی تلافی کنند مجالی برای حضور آنها که با فرزندان خود به ورزشگاه آمده اند را ندهد،عده ای خاص از گرده تیم داری به نان و نوایی برسند و برایشان مهم نباشد چه بر سر افکار عمومی شهری که در محرومیتهای مختلف غوطه ور است می آید و مسائلی اینگونه، مسلما کجراهه ای را پیش گرفته ایم که باید در بازگشت به صراط مستقیمی که ورزش ارزشمند خواستار آن است ،تعجیل کنیم که فردا دیر است.

محمد علی قاسم زاده


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
تقی سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۷:۵۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چه کسی گفت بافق تیم می خواهد تا اینقدر پول بیت المال را به این افراد بدهند از گزارشگر ورزشی گرفته تا آقایانی که در تهران نشسته اندو…..

رضا سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به اقای تقی عرض کنم که بافق هم تیم می خواهدشمابینید چقدرتیم درکشوروحتی شهرهای کوچک که به لیگ برترهم رفته وباعث افتخارشهراست

سوسن سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

داشتن يك تيم خوب براي بافق لازم است
اما داشتن اخلاق ورزشي هم ضروري است
هيچ يك را نبايد فداي ديگري كرد

علی جلالی جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۸:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بنده متولد بافق وساکن تبریز هستم وخواستم بگویم همینکه اسم سنگ آهن بافق در اخبارهای ورزشی می اید خودش یک دنیاست

بافقی جمعه ۱۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تیمداری چقدر برای ورزشکاران بافقی وبهتر شدن زمینهای ورزشی وورزشگاه تختی فایده داشته است ای کاش ده درصد این پول های میلیاردی خرج جوانان بافقی می شد ولی افسوس که از ماست که بر ماست.