قدرت اندیشه

دسته: عمومی
۳ دیدگاه
سه شنبه - ۸ اسفند ۱۳۹۱

بافقیها ، از زمانهای دور، مردمانی بااراده و اندیشمند بودند . بارها شجاعت و شهامت مردان بافق، سرمشق همسایگان قرار گرفته و در طول تاریخ باشکوهش ، پستی و بلندیهای بسیاری به چشم دیده است . گاه بر سرزمینهایی فرمان رانده و زمانی تحت امر دیگران زیسته. به پس پرده تاریخش که می نگریم، می بینیم زمانهایی متفاوت با روشهایی گوناگون بر نیاکان ما گذشته است. در برخی مواقع، قدرت اندیشه بالای مردمان ما ، موجب پیشرفت و شکوفائی شهر شده و گاهی ساده لوحی سرلوحه رفتار همشهریانمان گشته و آنچه امروز می بینیم، همان بدون استفاده ماندن قدرت اندیشه است. ای کاش که این سخن راستین حرکتی می داد به همه ما، تا با نگرشی جدید در مسائل و مشکلات اطرافمان کنکاش کنیم و با دیدی باز خود را از این ایستایی و رکود نجات دهیم .

امروزه، هیچ توجه ای به رخدادهای فرهنگی و اجتماعی که در شهرمان رخ می دهد نداریم و خود را با مسائل جزئی سرگرم می کنیم. انگار وظیفه ای نداریم. نمی دانم خسته نشده ایم از این همه تکرار و ایستایی! چرا با استفاده از اندیشه های نابی که هر روز با دلخوری و ناراحتی کوچ اختیار می کنند، این شهر را تکان نمی دهیم؟ چرا کنار          می نشینیم و منتظر می مانیم، دیگران کار کنند و ما نتیجه کارشان را بدون چون و چرا قبول نمائیم؟ باور کنید، همه ما حق داریم از ایستایی شهرمان شکایت داشته باشیم. بازخواست کنیم، طرح بدهیم و بافق را به زیباترین شهرها بدل نمائیم. اگر قدرت اندیشه را باور کنیم، می بینیم که بسیاری از مشکلات با فکر سالم و سازنده برطرف می شود. پیشرفت هر شهری به شجاعت و تکاپوی مردمانش بستگی دارد. بقاء سربلندی هر ملتی ، در آفرینندگی نیروی ” فکر و اندیشه خلاق ” آن سرزمین نهفته است. برنامه ریزیهای درست، قدرت اندیشه، یاری از خردمندان و آگاهان تحت مدیریت افراد شایسته و اعتقاد به اینکه هر کسی حق اظهار نظر و طرح شکایت دارد، می تواند بالندگی بافق زیبا را در پی داشته باشد. پس باور کنیم آنان که سکان هدایت شهر را در دست گرفته اند، در برابر هر کاری باید پاسخگو باشند و عادت کنند که با احترام به مردم، سخن آنها را گوش کنند و وظیفه خود بدانند که برنامه هایشان را بیان دارند و در هر چه بهتر انجام دادن وظایفشان دقیق باشند. به امید داشتن بافقی شکوفا و زیبا

عالیه نقیب الذاکرین بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
حسین مسرت سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۷:۵۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

گفتاری کوتاه و رسا وخوب بود که حتما باید مورد توجه قرار گیرد.

علی رضا سه شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۱:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

تا این لحظه که بنده این مطلب را مطالعه کردم بیش از 80 نفر این متن را خوانده اند بدون هیج نظرموافق یا مخالفی!!!(مشت نمونه خروار). البته یک نکته را هم بگویم مردم شهرم نجابت می کنند ولی مسئولین استان به حساب نفهمیدن می گذارند، این است درد ما.

رضا چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۹:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

از نشانه های تغییر در مردمان شهرستان و بیدار شدنشان همین نوشتن و خواندنهاست هر چند که نظری ندهند