اتصال ریلی بافق، رفسنجان، كرمان و تهران، سیرجان، بندرعباس

دسته: عمومی
یک دیدگاه
چهارشنبه - ۹ اسفند ۱۳۹۱
 
نجاراستاندار كرمان خواستار اتصال ریلی محور های بافق، رفسنجان، كرمان و تهران، سیرجان، بندرعباس شد.

کرمان-ایلنا: علی الرغم محدودیت های اعتباری درخواست های استان مبنی بر توسعه صنعت ریلی تا جای امكان اجابت شده است.

به گزارش ایلنا: استاندار كرمان در آئین تحویل رام یک واگن های مسافری کارخانه واگن سازی شهرستان زرند با اشاره به حمل سخت جاده ای مواد معدنی از استان كرمان به بندرعباس خواستار اتصال ریلی محور های بافق، رفسنجان، كرمان و تهران، سیرجان، بندرعباس شد.

اسماعیل نجار استاندار كرمان در مراسم تحویل رام یک واگن های مسافری ساخت کارخانه واگن سازی شهرستان زرند با حضور صاحب محمدی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران،

راه اندازی راه آهن تهران، كرمان و زاهدان و تكمیل ریل و راه اندازی یك رام قطار از كرمان به زاهدان در سال گذشته را مواردی از درخواست های اجابت شده عنوان كرد و افزود: در پی درخواست استان مدیریت و واگذاری ایستگاه فهرج تا شوره گز و همچنین راه اندازی یك رام قطار اتوبوسی از كرمان به یزد و بالعكس نیز انجام شده است كه جای بسی تقدیر دارد.

نجار از افتتاح رسمی یك رام قطار كرمان از تهران در روز های آینده خبر داد و خاطر نشان كرد: البته این قطار هم اكنون در حال سرویس دهی به مسافران است.

وی با بیان اینكه اهمیت بحث حمل و نقل ریلی بر كسی پوشیده نیست، اظهار داشت: ایمن بودن، ارزان بودن و سوخت كمتر مصرف كردن، این نوع حمل ونقل را از سایر حمل و نقل های هوایی و جاده ای متمایز می سازد.

استاندار كرمان با اشاره به پهناور بودن استان كرمان و وسعت 183 هزار كیلومتری آن، گفت: این وسعت پهناور استان میطلبد كه در توسعه صنعت ریلی آن نیز اهتمام ویژه و بیشتری انجام شود.

وی با بیان اینكه حمل مواد معدنی توسط حمل و نقل جاده ای بسیار سخت و حادثه آفرین است، خواستار اتصال ریلی محور های بافق، رفسنجان، كرمان و تهران، سیرجان، بندرعباس در اسرع وقت توسط راه آهن جمهوری اسلامی ایران شد.

نجار با توجه به سرمایه گذاری عظیم استان در راستای مواد معدنی و احداث كارخانه های فولاد، تاكید كرد: اگر این اتصالات برقرار شود كار اساسی در جهت پیشرفت كشور و استان انجام می شود.

در پایان این مراسم توسط استاندار كرمان از مهرداد پاسیار مدیرکل راه آهن استان کرمان با اهداء لوح تقدیر به جهت اهتمام ویژه برای توسعه صنعت ریلی استان تقدیر شد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۲۴
برچسب ها:
دیدگاه ها
سید چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۴:۳۶ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

کاش یزد-بم و بالعکس هم یک قطار جداگانه داشت چون مسافر زیاد داره هم از بم و هم اززرند،بافق و یزد