دخیل عباس زارع زاده در لسیت امضاء کنندگان طرح محدودیت خبرنگاران!!!!

دسته: عمومی
۶ دیدگاه
چهارشنبه - ۹ اسفند ۱۳۹۱

 

براساس تبصره يك ماده يک اين طرح، تصويربرداري اعم از فيلم و عکس از جلسات مجلس فقط در يک ساعت شروع جلسات علني مجاز بوده و در موارد خاص با تشخيص رئيس جلسه اين مدت قابل افزايش است.

به گزارش «تابناک»، تصويربرداران صدا و سيما و مجلس شوراي اسلامي از اين حکم مستثني هستند. ازآنجايي که هدف اصلي اين ماده محدودکردن حضور عکاسان در صحن علني با مخالفت ساير نمايندگان نيز مواجه شد. البته کليات اين طرح موافقت و مخالفت‌هاي جدي نيز داشت.

ولی نقطه جالب که در این بین دیده می،شود اسامی برخی از نماینگان که از مضا کنندگان طرح نیز هستند ولی در صحن علنی مخالف این طرح صحبت مکنند است، نکته ای که امروز مهدی کوچک زاده مخالف اصلی این طرح نیز امروز به آن اشاره کرد و گفت:در تبصره طرح ارائه شده برای اصلاح آیین نامه داخلی مجلس درخصوص فعالیت عکاسان در مجلس تعدادی از دوستان امضا کرده اند اما اکنون آقای بائوج لاهوتی که از امضاکنندگان آن است، به عنوان مخالف نیز صحبت می کند.

نماینده مردم تهران افزود: من به عنوان متهم اصلی این طرح معرفی شده ام اما آقایان قادری و ندیمی که از امضاکنندگان این طرح هستند علیه آن مصاحبه می کنند.

وی خطاب به خبرنگاران گفت: ای خبرنگاران بدانید با چه کسانی طرف هستید! این چه فضایی است که در مجلس به وجود آمده است که امضاکنندگان طرح، مخالف آن صحبت می کنند.

حضور عکاسان و فیلمبرداران در مجلس تداوم می‌یابد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس پس از بحث و مذاکره چند ساعته پیرامون ماده یک این طرح که حضور تصویربرداران و عکاسان رسانه‌ها را محدود می‌کرد، در نهایت به این نتیجه رسیدند که تصویربرداران و عکاسان رسانه‌ها طبق روال جاری در مجلس حضور یابند.

بر اساس پیشنهاد کمیسیون تدوین آیین‌نامه قرار بود تصویربرداران و عکاسان رسانه‌ها به جز تصویربرداران و عکاسان صداوسیما و خانه ملت، فقط یک ساعت اول آغاز جلسه علنی مجلس اجازه داشته باشند در صحن علنی مجلس حضور یابند اما پس از ارائه پیشنهادات موافق نمایندگان مبنی بر تداوم حضور عکاسان و فیلمبرداران مجلس در نهایت به این نتیجه رسید که فیلمبرداران و عکاسان رسانه‌ها طبق روال جاری در مجلس حضور یافته وبه تهیه فیلم و عکس بپردازند.

بر اساس مصوبه مجلس، تصویربرداری اعم از فیلم و عکس از جلسات مجلس تداوم خواهد یافت.

از 217 نماینده حاضر در جلسه، 118 رای موافق، 45 رای مخالف و 13 رای ممتنع، اصل ماده یک طرح اصلاح موادی از آیین‌نامه داخلی مجلس از این طرح حذف شد.

به این ترتیب عکاسان و فیلمبرداران طبق روال فعلی در مجلس حضور خواهند یافت.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۱
برچسب ها:
دیدگاه ها
مخالف چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۲:۴۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

فکر کنم حق با امضا کنندگان طرح باشه آخه آقایون میخوان تو مجلس چرت بزنند

محمد رضا چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۶:۲۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقایان خبر نگار زمان استیضاح وزیر تعاون را یاد بیارید که آقای زارع زاده در حال خوش وبش با رئیس مجلس بود که شما انواع واقسام تفسیر ها را از زبان او بیان کردید و حالا او هم تلافی کرد. چیزی که عوض داره گله نداره داداش

حسن غلوم چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۱ - ۷:۰۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

در برخی موارد حق با نمایندگان است
اما این طرح یعنی محدویت کردن آزادی بیان و محدودیت اطلاع رسانی آزاد.

شمع بي زبان پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۱:۰۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

مطمئن باشيد هرچه رسانه هاي جمعي محدودتر بشوند فساد و خلاف بيشتر خواهد شد

حسین علی پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۰:۳۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اینجا دید نمایندگان نسبت به رسانه مشخص میشود

داداشی جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۹:۵۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

در بالا آمده : از ۲۱۷ نماینده حاضر در جلسه، ۱۱۸ رای موافق، ۴۵ رای مخالف و ۱۳ رای ممتنع، ،،،، 176=13+45+118 ،،، احتمالا با این آماری که شما دادید 41 نفر بقیه تا بشوند 217 نفر خواب بودند !! دقت کنید