الغدیر و شاهدان و ایثارگران بافقی

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
بدون دیدگاه
یکشنبه - ۱۳ اسفند ۱۳۹۱

طرح-جلد-الغديريان

برای ما یزدیها که تا چند وقتی پس از شروع جنگ تحمیلی تیپ و لشگری به نام مردان خویش نداشتیم که در پاسخ به ندای  پیر جماران و دفاع از سرزمین اسلامی با دشمن غدار بجنگیم ؛ الغدیر؛ مانوس ترین و افتخار آمیزترین واژه ایست که با عنوان تیپ آن را شناختیم و رشد کردیم و اینک به شایستگی آن می بالیم.

حقیر هرچند در دوران دفاع مقدس تنها؛ به دلیل شرایط سنی ؛ نمی توانست در صحنه های جبهه حق علیه باطل حضور یابد، لیکن با داشتن روح پرسشگر و جستجوگر نوجوانی خویش ؛ مدام خبرهای جبهه را می شنید و تحلیل ها را پی می گرفت تا اینک که همه آن خاطرات13-14 سالگی خویش را ؛ در الغدیریان یزد می بینید.

فصلنامه ” الغدیریان ” که توسط اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان یزد بصورت فصلنامه و به تعداد شهدای استان در تیراژ 4000 نسخه منتشرمی شود در فصل های مختلف خویش نشانه هایی از رویش و زایش روح خود باوری و اعتماد بنفس را در جامعه می آفریند و خوانندگان خویش را با بردن به حال و هوای دفاع مقدس و تجدید خاطرات آن روزها  به این نقطه می رساند که ما هنوز مرد جنگیم و مرد لحظه های سخت و طاقت فرسا.

 هرچند که بفرموده رهبر معظم انقلاب شرایط امروز جامعه ما شرایط شعب ابی طالب نیست و برنامه اقتصادی ما بر مبنای اقتصاد مقاومتی است.

با الهام از نوشته های این فصلنامه ؛ نیرو و قدرت ملت ایران در برابر توطئه های خبیثانه دشمن نه تنها کاهش نیافته بلکه روز به روز بر اعتقاد مردم ایران به بالندگی و سرفرازی نظام اسلامیمان و پیشرفت ایران مقتدر تحت زعامت عالیقدر رهبر معظم انقلاب افزونتر شده و در این راه  امریکا را و همه ایادی خوار و ذلیلش را زیر پا می نهیم و شر وسوسه شیاطین را  با توکل به نیروی لایزال الهی به خودشادن بر میگردانیم.

و اما؛ آنچه که در شماره های مختلف این فصلنامه جای خالی آن احساس می شود اینستکه خواننده بافقی در بین سطرهای آن می گردد  تا نام سرداران بافقی را بیش از پیش ببیند و یاد و خاطره رشادتها و جوانمردیها و دست نوشته های شهیدان و جانبازان بافقی را در دفاع مقدس زنده نماید. باوجود آنکه یادی از شهدای بافق و تصاویر آنها می شود لیکن نوشته های ایثارگران بافقی  کمرنگتر از سایر همرزمانشان در شهرهای دیگر استان است.

شایسته است اینک که ” الغدیریان ” سند مکتوب افتخارآفرینی استان در دفاع مقدس است سپاه پاسداران بافق و نیروهای بسیجی های آن ؛ جدای از ذکر خاطرات تعالی بخش در شبهای با خاطره ؛ دست به قلم برده و بنویسند آنچه را تاکنون ننوشته اند و بگویند آنچه را که کمتر گفته اند تا فرزندان بافقی نیز مانند نویسنده از خاطرات برادران و پدرانشان محظوظ گردند و راهشان را از بین همین سخنان ارزشمند بیابند.

احمد برزگری بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۰
برچسب ها: