طبس، مرغ همای سعادت است، بر دوش هرکس بنشیند خوشبختی است

دسته: عمومی
۶ دیدگاه
جمعه - ۲۵ اسفند ۱۳۹۱

امام جمعه موقت طبس ضمن اظهار امیدواری برای پیروزی نهایی اسلام و فراگیر شدن امت واحده اسلامی در سراسر گیتی در آینده نزدیک، افزود: از دیدگاه قرآن بهترین امت، امتی است که امر به معروف و نهی از منکر کند.

“حجت‌الاسلام دکتر محمدجواد زنجانی طبسی” در بخشی از خطبه‌های این هفته نماز جمعه طبس به بیان عوامل پیشرفت و سقوط جوامع و امت‌ها از دیدگاه قرآن و حدیث‌ها پرداخت و اظهار داشت: رهبری انسان‌های شایسته و صالح، وحدت کلمه، انسجام و اتحاد، شایستگی نخبگان و توجه به ارزش‌های اخلاقی و انسانی، از مهمترین عوامل پیشرفت و ترقی امت‌هاست.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه به نمایان شدن آثار شکست و اضمحلال لیبرالیسم در دنیا و همچنین مسائل اخیر کشورهای منطقه اشاره کرد و یادآور شد: متأسفانه شاهد دخالت و توطئه‌های متعدد برخی کشورهای عربی منطقه از جمله عربستان و قطر در بحران کشور سوریه هستیم که امیدواریم این توطئه‌ها همچون گذشته با شکست مواجه شود و کار به‌جایی برسد که مردم سوریه خود نظام‌شان را حاکم کنند.

حجت‌الاسلام دکتر زنجانی طبسی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه طبس به بیان سخنانی درباره مصوبه اخیر دولت مبنی بر انتزاع طبس از استان یزد و الحاق این شهرستان به استان خراسان جنوبی و همچنین ارتقاء فرمانداری شهرستان طبس به فرمانداری ویژه پرداخت و اظهار داشت: از اوایل سال ۱۳۸۴ همه مردم با هر دیدگاه و نظری تصمیم گرفتند که خواسته‌های خود را از راه‌های قانونی و به شکل مسالمت‌آمیز به گوش مسئولان برسانند که از طریق نامه و حتی رفتن به مقابل ساختمان مجلس و وزارت کشور درخواست‌های خود را مطرح کردند.

خطیب جمعه موقت طبس افزود: کارشناسان با بررسی و تحلیل دقیق همه جوانب و در فضایی آرام تصمیم‌گیری کرده و در نهایت هیئت دولت طرح انتزاع طبس از استان یزد و الحاق این شهرستان به استان خراسان جنوبی و همچنین ارتقاء فرمانداری طبس به فرمانداری ویژه را تصویب کرد.

وی با بیان اینکه ارتقاء فرمانداری شهرستان طبس به فرمانداری ویژه آرزوی دیرینه مردم این شهرستان بوده است، یادآور شد: عدم تمرکز اداری، کاهش مراجعه مردم به مرکز استان، محرومیت‌زدایی، توزیع عادلانه منابع و بودجه و بسترسازی عملی برای توسعه شهرستان نیز از تأثیرها و اهداف تشکیل فرمانداری ویژه است.

زنجانی طبسی یکی از مهمترین خواسته‌های مردم شهرستان طبس را استقلال حوزه انتخابیه و اختصاص نماینده مستقل در مجلس برای مردم این شهرستان دانست و اظهار داشت: استقلال حوزه انتخابیه شهرستان طبس در دولت و همچنین در کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و در مرحله نهایی باید در صحن علنی مجلس نیز به تصویب نمایندگان برسد که از نماینده مردم طبس در مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم برای تصویب نهایی این موضوع پیگیری کند.

امام جمعه موقت طبس با بیان اینکه خاک و فضای طبس الهی و این شهرستان میقات الرضاست، ادامه داد: طبس مرغ همای سعادت است که بر دوش هر کس بنشیند او خوشبخت می‌شود و این مرغ سعادت را نمی‌شود در قفس کرد و به او آب و دانه و غذا نداد. هرکس نتواند این همای سعادت را بر شانه خود حفظ کند این مرغ از قفس خواهد پرید.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۳
برچسب ها:
دیدگاه ها
زبان دراز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۷:۰۰ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام,پس یزدی ها چقدر بدبخت بودند که نتوانستنداین همای سعادت رابردوش خود حمل کنند وسرانجام این همای سعادت از قفس مدیریت یزد پرید.ای کاش ما هم می توانستیم از قفس ها ان ها بپریم وبرویم.هرچندکه الان شایددیگه خیلی دیرباشد چون چیزی برایمان باقی نگذاشتندوهمه رابردند.ولی ماهی راهروقت از اب بگیری تازه است.زیادغصه نخورید اگر یزدی ها به این مرغ اب ودانه ندادند برای این است که هر مرغی که دورتر ازان ها باشد بایدضرر کند وان ها اب ودانه ها رافقط برای سوگلی های استان نگه داشتند.هیچ وقت یادمان نخواهدرفت که در دو سفر رییس جمهور به استان ,ان ها برای تحقیر مردم بافق یک بار رییس سازمان محیط زیست را فرستادندویک بار هم رییس سازمان تربیت بدنی را.چون یوز پلنگ ها برایشان مهم تر از مردم مظلوم بافق بودند.
ی ا ح ق

محمد حسین این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۲:۱۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای زبان خار دار این قدر ایه یاس نخون گریم می گیره

زبان دراز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۸:۴۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام,محمد حسین جان عزیز این ها ایه یاس نیست .این ها واقعیت هایی است که شما نمی خواهید بپذیرید.اگرهم گریه اتان گرفته به خاطر ایه های یاسی نیست که من ودیگران می خوانیم بلکه به خاطر سوء مدیریت هایی است که مارابه این جا کشانده.فکرمی کنی چرا این اقایان تازه به فکر گاز و جاده برای بافق افتادندچون از همین ایه های یاس می ترسند.ومهم ترین دلیلی که شهرمارابه این فلاکت کشانده این بوده که افرادی مثل شما هرچه برسرشان امده گفتند خوبه وجیک نزدندچون فکر می کردند که اقایان کارشان رادرست انجام می دهند.مطمئن باش اگر هیچی نگوییم وضعمان بدتر هم می شود.
ضمنا شما نباید از همه توقع داشته باشید که به به وچه چه کنند.اگر من ایه های یاس را می خوانم تو هم ایه های امید را بخوان وقضاوت رابه عهده مردم بگذار.
ی ا ح ق

س- حسینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱:۱۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر یزد و بخصوص اردکان نمی خواستند فقط از منابع سرشار طبس استفاده کنند و حتی تا جائیکه می خواستند مقدمات جابجایی مکانی ؛حادثه ابابیل ایران در صحرای طبس ؛ را به نام اردکان ثبت کنند و حوادث مسجد شکر را بوجود آورند چرا طبسی ها خوشحال نباشند که از قفس یزد پریدند!! کاش وحشی بافقی هم به زبان می آمد و می گفت:
دل نیست کبوتر که چوبرخاست نشیند از گوشه بامی که پریدیم پریدم

جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای محمد حسین اگرجواب داری بده .تازه گریم هم غلطه. گریه ام درست است.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱:۵۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

درست است