نگاهی به نشست پنجم مجمع هم اندیشی توسعه بافق از زاویه ای دیگر

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
یکشنبه - 4 فروردین 1392

پنجمین نشست مجمع هم اندیشی توسعه بافق در دومین روز از سال جدید ۹۲ در حالی در دانشگاه علمی کاربردی تازه تازه انتقال یافته به مکان جدید برگزار شد که هنوز بوی بهار و تازگی از ساختمان سلف سرویس آن و نقص سیستم صوتی به چشم می آمد و باعث خللی هرچند قابل اغماض در همان ابتدای جلسه شد.
در ابتدای این نشست که با همکاری شرکت معادن فسفات بافق برگزار شد مجدد بر سیاست راهبردی مجمع هم اندیش توسعه بافق؛ و سیاسی نبودن و عدم وابستگی آن به طیف های مختلف سیاسی کشور تاکید شد و محمدعلی پورفلاح دبیر اجرایی عنوان نمود: مجمع هم اندیشی توسعه بافق تنها با هدف توسعه متوازن بافق در بخش های مختلف با حضور اعضایی شکل می گیرد که هرکدام در جایگاه اداری و فعالیت سازمانی خویش دارای سلایق گوناگونی می باشند که با هدف اجماع فکری و ارائه ایده های نوین گردهم می آیند تا در عزم راسخ خویش برای رهایی بافق از وضعیت فعلی و رسیدن به پیشرفت و توسعه همه جانبه تلاش نمایند.
در ادامه نشست پنجم مجمع؛ مهدی دهقان خاوری که از ابتدای فصل زمستان گذشته به فرمانداری بافق آمده است و مسئولیت این نهاد اجرایی را با ایده ” بافق ۱۴۰۴ ” برعهده گرفته است با اشاره به نامگذاری سال ۹۲ از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام حماسه سیاسی ؛ حماسه اقتصادی دو اتفاق مهم را برای بافق در سال جدید برشمرد و افزود: پس از انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی در خرداد ماه جاری می بایست صاحبان فکر و اندیشه در تلاش برای تدوین و اجرایی نمودن برنامه های راهبردی و عملیاتی بافق ۱۴۰۴ باشند و از همه صاحبان ایده و خلاقیت خواست تا به یاری و پشتیبانی فرمانداری بافق بیایند.
فرماندار بافق در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به اینکه موسم انتخابات زمان مناسبی برای گرفتن تعهد اجرایی از نامزدهای تایید صلاحیت شده ریاست جمهوری است افزود: روسای ستادهای انتخاباتی کاندایدهای ریاست جمهوری می بایست به اتفاق نظر هم مرامنامه ای را تنظیم نمایند که بتوان از قبل آن فردی را که با انتخاب مردم به ریاست جمهوری کشور میرسد ملزم به انجام درخواست های مردمی و تحقق بخشیدن به وعده های انتخاباتی در شهر بافق نمود.
سخنران اصلی این نشست؛ دکتر محمود نوری شادکام بود که با مبحث توسعه اجتماعی از دیدگاه سلامت عمومی جامعه؛ بصورت مفصل در این زمینه به ایراد سخن پرداخت. وی سلامت اجتماعی را تنها نداشتن بیماری یا ناتوانی جسمانی افراد ندانست و افزود سلامت جامعه از منظر سلامت جسمی؛ روانی و اجتماعی مهم است.
وی مشکلات سلامت در استان یزد را در عدم پایبندی به معیارهای سلامت عمومی جامعه عنوان نمود و متذکر گردید وضعیت تخصیص منابع در بخش سلامت به گونه ای دقیقا برعکس است که سهم هزینه پرداخت شده به بخش درمان چه از سوی دولت و چه از سوی مردم ؛ به مراتب بیشتر از سهم هزینه های پیشگیرانه و آموزشی است.
وی مهم ترین عوامل تهدید کننده سلامت در استان یزد را فشار خون ؛ قند و چربی بالا ؛ اضافه وزن ؛ دخانیات و مصرف کم سبزیجات و میوه برشمرد و گفت: مهمترین چالش های درمانی در بافق فقدان متخصصین مورد نیاز در بخشهای روانپزشکی، چشم پزشکی و قلب و عروق است وبافق از کمبود تجهیزات و امکانات بیمارستانی در مضیقه می باشد. وی پیشنهاد نمود در صورت همکاری شرکت سنگ آهن می توان اجرای دی کلینیک و پلی کلینیک تأمین اجتماعی را پیگیری نمود تا بخش قابل توجهی از بیماران در مراکز درمانی بافق به نتایج قابل قبول درمان دسترسی آسان داشته باشند.
در ادامه حاج محمد تشکری که هم اکنون ریاست تامین اجتماعی بافق را به عهده دارد هرچند با جملاتی به ارائه گزارشی از وضعبت درمانی بافق در گذشته و حال پرداخت لیکن از عدم حصول نتیجه کافی در راه اندازی پلی کلینیک تأمین اجتماعی گلایه ها نمود و خواستار همکاری بیشتر سازمان ها و ادارات در این زمینه شد .
در ادامه؛ امام جمعه محترم بافق با تسلیت ایام فاطمیه ؛ طی بیاناتی از اعضای مجمع هم اندیشی توسعه بافق درخواست نمود با فعال نمودن کمیته های تخصصی در بخش های مختلف و عضویت موثر افراد در این کمیته ها به گونه ای برنامه ریزی شود تا دفتری با امکانات اداری در تهران ایجاد شود و مسئولی جهت هماهنگی و پیگیری مصوبات این مجمع به کارگرفته شود.
در پایان نشست پنجم ، اعضای کارگروه های چهار گانه که قبلا به عضویت کمیته های مرتبط درآمده بودند به شور و مشورت نشستند و با بیان نظرات و دیدگاههای خویش ؛ برنامه عملیاتی کمیته های متبوع خویش را در دستور کار قرار دادند.
شایان ذکر است مجمع هم اندیشی بافق از تیرماه ۹۱ با حضور نخبگان و صاحبان ایده تشکیل شده و قبل از این چهار نشست آن در مکان های مختلف در سطح شهر برگزار شده است.
در نشست پنجم با همزمانی عید نوزورز هرچند اکثریت قریب به اتفاق اعضا حضور داشتند لیکن به پیشنهاد مجمع آن مقرر شد با توزیع فرم برای جلسات آتی از افرادی دیگری نیز دعوت شود که دل در گرو آبادانی و توسعه بافق دارند و می خواهند با ارایه ایده های عملیاتی خویش نقش بسزایی در توسعه همه جانبه بافق ایفا نمایند.
احمد برزگری بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۴۰
برچسب ها:
دیدگاه ها
س - حسینی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 4 فروردین 1392 - 3:49 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با تبریک سال نو به همه فردائیان بافق و تسلیت ایام شهادت ام ابیها(س)
مجمع هم اندیشی نیاز امروز و فردای بافق است که بخوبی و شایستگی قدم به میدان گذاشته است.فقط مواظب باشد منش و روش سیاستی برگزاری جلسات مجمع را حفظ نمائید و نگذارید جلسات مجمع مکانی؛ برای ارائه عملکرد فصلی و گزارش کار مسئولین اجرایی در حضور روسای بافق تبدیل شود.
مجمع اگر وارد کار اجرایی شود فاتحه آن خوانده است. سعی نمائید از این آسیب عملی بدور باشید و تنها بعنوان اتاق فکر عمل کنید هرچند مسئولین اجرایی نیز حضورشان الزامیست.
پیشنهاد می شود جدای از احترام به بزرگان و دعوت شایسته از صاحبان اندیشه بافقی غیر مقیم در شهرستان و استان ؛ کمیته ای نیز ویژه جوانان و ارائه نظرات بکر و دست نخورده این عزیزان تشکیل شود تا حضور موٍثر خویش را در توسعه و هم اندیشی سازندگی بافق بیازمایند.جوانان نیز نیاز به تمرین خودباوری و آمادگی برای پذیرفتن مسئولیت دارند.میدان دادن واعتماد کردن لازمه خود باوری این عزیزان است.

زبان دراز این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه 4 فروردین 1392 - 6:21 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

هنوز ما می خواهیم در اینده برای شهرمان افق طراحی کنیم.لابد چندین سال بعد هم ان را اجرا کنیم.وقتی که دیگر نه سنگ اهنی وجوددارد ونه پولی در بساط است.
اما این که فرماندار گفتند از رییس جمهور اینده مطالباتمان را بخواهیم بیشتر در حد یک شوخی است.مگر همین مردم بیشترین رای را به رییس جمهور فعلی ندادند.ولی در اتفاقات اردیبهشت که بیشترین ظلم وستم وناجوانمردی در حق این مردم بیچاره کردند را مگر کسی جواب داد.یعنی رییس جمهور این قدر بعدها بیکار است که به خواسته های ما توجه کند.
فقط مسئولان باید با جسارت و شجاعت و بدون رودربایستی حق مردم را بگیرند و فکر نکنند که این جامعه حق را بحق دار می دهد.ازاین ساده اندیشی دست بردارندو بدانند که چیزی به نام عدالت و حق وجودندارد که به کسی بدهندو هرکس اتش زیر کُلُو خودش می کند .از خواب بیدار شوید.

سعيد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه‌شنبه 6 فروردین 1392 - 8:32 ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
اين مجمع وقتي با شركت رجال سياسي و مذهبي (فرماندار و امام جمعه و …) تشكيل مي شود ناخوداگاه سياسي است. اگر توسعه بافق مد نظر است كه فرماندار و امام جمعه و … در جايگاه خودشون بايد تلاش كنن و اونايي كه هنر و استعدادي و زمينه اش رو دارن ولي جايگاهي در مديريت بافق ندارند بايد در اين مجمع باشند مثلا كارشناسان نخبه و روشنفكر ادارات و …

بهار... این نظر توسط مدیر ارسال شده است. پنج‌شنبه 8 فروردین 1392 - 9:15 ق.ظ پاسخ به دیدگاه

ایااین جلسات دست اوردمثبتی هم داشته؟ چطورجلسه تشکیل میشه مشکلات شهررسیدگی نمیشه .مرزجغرافیایی شهرستان جابجامیشه ولی ازاین
جلسات بخاری بلندنمیشه…