راههای محبوبیت نزد خدا و خلق خدا

دسته: فرهنگی، هنری، مذهبی
یک دیدگاه
جمعه - ۲۳ فروردین ۱۳۹۲

گفتمان دینی با عنوان مهارت های زندگی و طلبگی با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکترمحمد حسن صدری کاشانی در حوزه علمیه الزهراء(س) خواهران بافق برگزار شد.

IMG_1554444444444

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه الزهراء(س) بافق؛ گفتمان دینی مهارت های زندگی طلبگی در حوزه علمیه الزهراء(س)برگزار شد.

حجت الاسلام کاشانی در این مراسم اظهار کرد : پی ریزی یک طلبه به صرف و نحو است و طلبه باید دروس پایه را جدی بگیرد.

وی افزود : صرف و نحو به منزله یک موتور برای ماشین است که با روشن شدن موتور سایر کارها را به حرکت در می آورد . کاشانی، ضمن اشاره به اهمیت درس صرف و نحو و فرّار بودن آن، گفت : یک طلبه باید در کلامش فصاحت و بلاغت داشته باشد و سخن فصیح و بلیغ بزند. وی در تشبیهی افزود : یک طلبه مانند پسته است هنگامی که دهانش را باز کرد می داند چیزی در وجودش است یا نه .

دکتر کاشانی با تجزیه و ترکیب آیه ای از قرآن به معنای دقیق دو کلمه تجزیه و ترکیب پرداخت و به اهمیت دو درس صرف و نحو در میان دروس حوزه اشاره کرد.

وی با بیان داستانی از پیامبر (ص) که مرد عرب بیابان گردی به ایشان مراجعه می کند و برای رفع حاجتهای خود راهکارهایی را می خواهد و پیامبر(ص) راههای زیر را بیان می کند : 1-برای محبوب خلق شدن : خادم مردم بودن ، خیرخواه بودن 2-محبوب خدا شدن : تقوا 3-زیاد شدن مال : زکات دادن مال 4-عمر طولانی کردن : صله رحم 5-سالم ماندن بدن : صدقه دادن 6-با پیامبر (ص) در بهشت همنشین شدن : سجده طولانی.

در پایان این نشست حجت الاسلام کاشانی به سوالات طلاب پاسخ داد .


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۷۲
برچسب ها:
دیدگاه ها
رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ۱:۴۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

بهترین راه نزدیکی به خدا خدمت به خلق و کار های عام المنفعه است.