برای اینکه بافق به یک قطب صنعتی و معدنی در کشور تبدیل شود به سه سال سکوت همراه با همدلی و صبر همه عزیزان نیاز داریم

دسته: عمومی
۲۰ دیدگاه
یکشنبه - ۲۵ فروردین ۱۳۹۲

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شرکت سنگ آهن مرکزی، جمعی از نخبگان شهرستان بافق، در جلسه ای به میزبانی شرکت سنگ آهن، پیرامون مسایل شهر و شرکت، با مدیرعامل آن به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این جلسه محمد جواد عسکری مدیرعامل شرکت سنگ آهن، طی سخنانی به مباحث و سوالات مطرح شده توسط حاضران پاسخ گفت.

وی در ابتدای سخنانش خاطر نشان کرد: ما بیش از ۴۰ سال تامین کننده اصلی خوراک ذوب آهن اصفهان بودیم و اکنون در صدد آن هستیم که روی زیرساختهای شهر کار کنیم تا آیندگان نگویند که سرمایه های خدادادی شهر را فروختند و برای بافق و بافقی کاری نکردند. بر این مبنا ۸ طرح اساسی را پایه ریزی کردیم که با همدلی و همفکری و فهم بالای همشهریان که جای تقدیر و تشکر هم دارد در سال ۹۱ توانستیم ۴ طرح بزرگ را که بیش از یکهزار میلیارد تومان سرمایه گذاری می طلبد به مرحله عقد قرارداد رسانده و شروع کار آنها را به پیمانکار ابلاغ کنیم. برای اینکه بافق به یک قطب صنعتی و معدنی در کشور تبدیل شود به سه سال سکوت همراه با  همدلی و صبر همه عزیزان نیاز داریم. در این راستا نیز یک طرح توسعه ۵ ساله را برنامه ریزی کردیم که بالغ بر ۲۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری خواهد داشت.

وی با مهم دانستن تخصص در پیشبرد اهداف توسعه شهر، خاطر نشان کرد: وقتی متخصص ماهر در شهر نداشته باشیم، مجبور می شویم از متخصصین و مهندسین غیر بومی استفاده کنیم و بدلیل اینکه شرایط اقلیمی و امکانات شهری ما مورد پسند همه نیست، دچار مشکل می شویم. از اینرو می طلبد که مسئولین شهر از قبیل آموزش و پرورش و  فنی و حرفه ای در پرورش افراد متخصص و کاردان در سطوح بالای تخصص عزم خود را جزم کنند تا نیاز ما به متخصصین از طریق افراد بومی مرتفع شود.

مدیرعامل شرکت ضمن بیان میزان و موارد کمک های شرکت به شهر، عنوان کرد : ما از ۴ نقطه نظر درمان، زیرساخت، مبلمان شهری و آموزش حتی بیشتر از حد انتظارات، کمک کرده ایم، اما شاهد تغییرات اساسی در شهر نبوده ایم و انتظار داریم مدیران و مسئولین شهر نیز از خود حرکتهای رو به جلویی نشان دهند. بعنوان مثال در سال ۹۱ بیش از ۱۷ میلیارد تومان نقدینگی را از طریق خرید موارد مورد نیاز شرکت، به بازار بافق تزریق کرده ایم اما شاهد تغییردر این زمینه از سوی مسئولین مربوطه و مغازه داران نبودیم. شهر باید از پوسته خود بیرون بیاید. اعتقاد ما این است که وابستگی به شرکت سنگ آهن باید قطع شود. شاید در آینده دچار چالشی شویم و نتوانیم مثل گذشته به شهر کمک کنیم. وابستگی باعث رکود در این مقطع خواهد شد. بنابراین انتظار می رود با این کمک ها، اشتغالزایی و حرکتهای توسعه ای در شهر ببینیم. باید از محل این تزریق، سرمایه گذاری کرده و رشته های مختلفی که مورد نیاز است را ایجاد کنیم تا در آینده که در طرح های خود به آنها نیاز داریم، از آنها استفاده کنیم. از طرفی بافق باید دچار یک تحول اساسی در تفکرات قومی ـ محله ای شود تا با بالابردن امنیت سرمایه گذاری، زمینه ورود سرمایه گذاران بومی و غیربومی در شهر فراهم شود.

وی ادامه داد: با سرمایه گذاری ۲۷۰۰ میلیارد تومان در شرکت سنگ آهن، باید مبلمان شهری و امکانات شهر، آموزش و پرورش متخصصین، بهداشت و درمان، نیز دچار تحول شود و این همت مدیران و مسئولین مربوطه را می طلبد.

وی اظهار داشت: در سال ۹۱ با همین نیروهای متخصص موجود در شرکت، توانستیم یازده لوح افتخار در زمینه های گوناگون را دریافت کنیم.

محمد جواد عسکری با بیان اینکه بیش از ۲۵ هزار نفر از جمعیت بافق به شرکت سنگ آهن متصلند اظهار داشت: انتظار ما این است مردم بافق، سنگ آهن را از خودشان بدانند تا بتوانیم مشکلات موجود را با همدلی و تعامل و همفکری حل کنیم. مطمئناً هر اقدامی در زمینه توسعه شهر، برای آیندگان ماندگار خواهد بود و بنام شخص خاصی رقم نمی خورد چه عسکری باشد چه نباشد.

مدیرعامل شرکت در زمینه پروژه گازرسانی نیز اظهار داشت: از آنجاییکه در تحریم بین المللی قرار داریم و اکثر طرح های عمرانی کشور دچار کمبود نقدینگی هستند، طرح گازرسانی به بافق نیز دچار همین مشکل شد. لذا برای رفع آن و نیاز کارخانه های جوار معدنی به گاز، در جلسه ای که با مسئولین مربوطه داشتیم پیشنهاد دادیم که حاضریم مقدار مصرف گاز و انشعاب گاز مورد نیاز سنگ آهن را برای دو سال، پیش خرید کنیم. بر مبنای این پیشنهاد، طرح گازرسانی به بافق جان تازه ای گرفت وانشاءا… با برنامه ریزی های صورت گرفته توسط مسئولین، زمستان امسال شاهد ورود گاز به بافق خواهیم بود.

عسکری در ادامه سخنانش توضیحات مبسوطی را در زمینه طرح های در دست اقدام شرکت، از قبیل کارخانه گندله سازی، آگلومراسیون، اصلاح خط، کارخانه دوم تولید کنسانتره، فاضلاب شهری، مساعدت در تسریع پروژه دوبانده کردن جاده بافق ـ یزد، مساعدت در زمینه های آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، هیئت های ورزشی شهر و … به حاضران ارائه داد.

گفتنی است در این جلسه دکتر آیت اللهی رئیس پزشکی قانونی بافق و دکتر لازمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بافق به پاس زحمات مدیرعامل شرکت، لوح تقدیر به وی اهدا نمودند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۵۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۱ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اقای مدیر عامل خیلی جوانهای بافق هنوز بیکارنند وغریبها سر کار

غربونت Ali این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سنگ اهن داره برای مردم کمرنگ میشود…

معلم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام و خسته نباشید خدمت اقای عسگری منظورشان را از سکوت نفهمیدم فکر می کنم در این چند سال اخیر از این کلاس ساکت و خواب آلود گاه گداری سر و صدایی برخاسته و این هم تقصیر مسولین بود که انها را از خواب ناز بیدار کردند وگر نه هیچ کلاسی به این سر به راهی و ارامی پیدا نخواهید کرد خیالتان راحت کارتان را بکنید فقط زیاد سر و صدا نکنید

soheil8 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سکوت خود بافق را نابود میکنیم!

جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۴:۵۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام جناب مدیر
خواهشمندم مسائل را شما روشن کنید و علت سکوت 3ساله را هم توضیح دهید در مواردی که عنوان کردید برای خیلی ها شفاف نیست ، در مورد کارخانه های آگلو مراسیون و گندله و خط دوم کنسانتره خوب مستقیم مربوط به شماست و آگلو مراسیونش را همه دارن به چشم میبینن ولی دو طرح دیگه هنوز در حد یه حرفه و مسائل شهری هم که به نظر من فاضلاب شهری که شما عنوان کردید فکر کنم در حد یه ایده باشه تا یه طرح در حال انجام ، ما هنوز جایی از شهر را ندیدیم که برای فاضلاب کلنگ خورده باشه ، ببخشید من اگر چه سکوت را در هیچ زمینه ای جایز نمیدانم ولی شفاف سازی میتواند مردم را به مسائل مورد نظر خوشبین کرددر ضمن اگه کسی نداند شما چه مقام و جایگاهی دارید و گفته های شما را بخواند به نظرش میآد که جنابعالی برای یه رقابت سخت کاندیدا شده اید و این صحبتهای شما همان در باغ سبزی است که همه کاندیداها نشان میدهند ، نمی خواهم از موضوع پرت شوم ولی یه جواب میخواهم برای متوقف شدن پارک بیشه در که اولش شما مصر به سرانجام رساندن آن بودید ولی به یک مرتبه متوقف و به فراموشی سپرده شد متشکرم

حسيني این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۸:۲۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اقاي عسكري عزيز شما هم با سكوت سر كار امديد؟چرا ماشين سنگ اهن را كه در اختيار استانداري است بر نمي گردانيد؟اينها هم شامل سكوت مي شود؟

همشهری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۹:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سکوت کردیم که الان غریبهاسرکارندوبافقی بیکار

رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۱ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

اگه شورای شهر قوی داشته باشیم به راحتی می توانیم شهرستان را به جایگاه اصلی برسانیم

قاسم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۸:۰۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

اگر اموزش و پرورش هزار نیروی متخصص و بومی تربیت کنه کار فقط برای افراد پارتی داروغریبه است کما اینکه تا حالا بوده

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۸:۲۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام همان طورکه فرمودندباهمدلی همفکری کارهاروبه جلوخواهدرفت.

بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۸:۵۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من خودم درآن جلسه بودم منظور مدیرعامل صبروشکیبایی مردم است تابتوان درسایه وحدت وهمفکری جهت توسعه وآبادانی شهر کارکردالبته دراوایل هم این صحبتهاشده بود واز مردم خواسته بودند که صبر راپیشه کنند چراکه نمی توان دریک مدت کوتاه درهمه زمینه هاکارکردناگفته نماند دردوره مدیریت ایشان کارهای فرهنگی ,کمکهای آموزشی ,تفریحی ,اقتصادی و…صورت گرفته است باید که خودمان راباورکنیم وبه همدیگرکمک کنیم

علي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۹:۰۰ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

من هم بابافقی موافقم چرامابافقی ها همیشه به دنبال بهانه تراشی هستیم توراخدابیایید به دست به دست مدیری ازجنس مردم که افتخارجانبازشیمیایی رادارد بدهیم که دست مساعدت وهمکاری راجهت پیشرفت شهردرازکرده بدهیم ایشون راهرکجا ببینید تعارف ندارم حتی برای سلام کردن هم پیشقدم هستند پس بیایید قدرشناس باشیم تابعدا پشیمان نشویم چراکه شاید بعداز ایشون مدیرغیربومی دیگری ….بیاید.

عليرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۹:۰۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

به یاددوران مهندس دهستانی باشیم که عده ای بهانه تراشی کردند وقدرندانستند پس شما رابه ارواح پاک شهدا قسم که بیایید مثل شهرستانهای دیگه باهم باشیم ومساعدت نماییم.

محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۹:۴۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام :جناب حاج محمد جواد عسکری خسته نباشید فقط می توانیم بگوییم خسته نباشیدخدا قوت

محمد رضا برزگری این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام: مدیر عامل خسته نباشید همدلی و همفکری و صبر مشکلات حل می شود یک شبه شهر آباد نمیشه اگر نگاهی به پیشرفت اردکان بیاندازید زیر ساختها از 15 سال پیش شروع شد و ادامه دارد و مردم قدر شناس مسئولین شهر خود هستند من خودم بافقی هستم اما ما بافقیها بی معرفتیم نمونه اش نظرات خوانندگان محترم با این طرز و تفکر که مشکل حل نمی شود؟

جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۲:۱۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام خدمت تمامي دوستان
اقاي برزگري چقدر شما ساده ايد با همين سكوتها بوده هركي پارتي داشته الان سركار هسته و بقيه بيكار هستند وجاي خود را به غريبه ها دادند الان حدود بيست الي سي نفر از پرسنلي كه در ادارات بافق كار ميكنند از سنگ آهن حقوق ميگيرند مگر ادارات بافق خودشان پول ندارند حقوق بدهند حتي وسايل شركت در اختيار مكانهايي هست كه اصلا ربطي به شركت ندارد

بومي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۲ - ۳:۰۷ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای عسکری خداقوت درپناه حق همیشه سربلندوپایدارباشید

رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ۸:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سکوت زیباست ولی به چه قیمتی … .

معلم این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام و احترام جناب آقایا خانم بافقی اگر منظور صبر و شکیبایی بوده که بافقی ها تا کنون صبور ترین مردم استان بودند همکاری دارم برای اولین بار برای دیدن ریگزار بافق به بافق سفر کرده بود می گفت با شنیدن وصف سنگ اهن و اهمیت ان در کشور و منطقه در انتظار دیدن شهری زیبا با تمامی امکانات برای داشتن یک زندگی معمولی برای شهروندان (گازو آب شرب )در شهر بودیم ولی چهره ی شهر را که دیدیم و نبود امکانات واقعا متاسف شدیم .این هم از یک غریبه…

بافقي این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۸:۴۸ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

قابل توجه که درسایت سنگ آهن وهفته نامه افق کویر متن اصلی صحبتهای مدیرعامل بدین صورت است که: به سه سال سکوت همراه باصبروهمدلی شماعزیزان نیاز است و…همچنین طبق کفته یکی ازنظرات شهرستانهای دیگرکه معدن ندارند وپیشرفت می کنند چه می کنند قاعدتا همت وهمدلی دارند درهمه زمینه هاکه نمی توان ازیک ارگان انتظارداشت.