بیشترین نقطه حادثه سازبافق از نظر برخورد با عابر پیاده میدان امامزاده است

دسته: عمومی
۴ دیدگاه
سه شنبه - ۲۷ فروردین ۱۳۹۲

رئیس پلیس راهوربافق با اشاره به این نکته که در ایام نوروز امسال هیچ حادثه جرحی و فوتی نداشتیم، گفت: در طرح نوروزی امسال از 26 اسفند تا 15 فرودین 92 خوشبختانه شاهد هیچ مورد تصادف جرحی و فوتی نبودیم.

IMG100_2426

مهدی زارع، با اشاره به آمار یک فوتی و جرحی در ایام طرح نوروزی سال 91،  ادامه داد: افزایش سطح فرهنگ و قانونمداری مردم  و همچنین تدابیر اتخاذ شده از سوی راهورناجا و بخصوص برخورد سخت گیرانه پلیس در ایام طرح نوروزی امسال با تخلفات حادثه ساز، از جمله علل کاهش تصادف در این ایام بود.

وی در خصوص حادثه منجر به فوت سال گذشته، افزود: سرعت سواری پراید منجر به واژگونی این خودرو شد و راننده نیز بدلیل نبستن کمربند ایمنی از این  سواری به بیرون پرت و دچار ضربه مغزی شده بود.

زارع در مقایسه آمار تصادف های جرحی و فوتی سال 90  با 91 نیز گفت: آمار فوت در صحنه سال 90 با 91 برابر بود و آمار فوت در بیمارستان در سال 91 نسبت به سال قبل رشد داشته است.

وی اضافه کرد:تصادف های جرحی در سال 91 نیز نسبت به سال 90 کاهش 17 درصدی داشت.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی بافق در خصوص بیشترین وسیله و معابر حادثه ساز در سال گذشته شهرستان، گفت: بیشترین وسیله حادثه ساز موتورسیکلت و بیشترین نقطه حادثه ساز از نظر برخورد با عابر پیاده میدان امامزاده و از لحاظ تصادف وسایل نقلیه به ترتیب؛ بلوار وحشی بافقی، بلوار انقلاب و  سپس خیابان های مهدیه و شیخ محمدتقی بدلیل عرض کم معبر بود.

مهدی زارع تصریح کرد: بلوار انقلاب با توجه به نصب سرعت گیر و آرام سازی این مسیر و ایجاد میدان در سه راهی باقر آباد شرایط مطلوبتری پیدا کرده  است.

وی با اشاره به مصوبه نرده کشی میدان امامزاده بافق، خاطر نشان کرد:  میدان امامزاده بدلیل اینکه عابرین از هرجایی می توانند وارد خیابان شوند  مشکل دارد و مصوبه ای نیز برای نرده کشی و محصور نمودن اطراف میدان امامزاده در شورای ترافیک مصوب گردیده که هنوز شهرداری اقدامی در این خصوص ننموده و ایمن سازی این میدان به هر طریق ممکن ضروری است.

زارع در خصوص نحوه ایجاد و نظارت بر نصب سرعت گیرهای سطح شهر، عنوان داشت: نصب سرعت گیر در سطح شهر با مصوبه شورای ترافیک و نصب یا ایجاد آن از سوی شهرداری انجام می شود.

 وی افزود: سرعت گیرهای پلاستیکی با استانداردهای مورد نیاز در کارخانه سازنده ساخته می شود ولی سرعت گیرهای معمولی  که با آسفالت ایجاد می شود ممکن است در زمان ساخت غیر استاندارد ساخته شود و یا به مرور زمان تخریب و غیر استاندارد گردد.

رئیس پلیس راهوربافق در زمینه محورها و نقاط دارای مشکل ترافیکی در سطح شهر، گفت: بلوارشهدا و آیت ا… میرغنی زاده که یک باند آسفالت شده و خودروها خلاف جهت حرکت می نمایند  و 3 راهی پیرمراد با بلوار امام جعفر صادق و نیز نبود کمربندی برای خودروهایی که از سمت نوق و سیریز وارد شهرستان شده و به اجبار باید وارد شهر شوند از جمله برخی نقاط مشکل ساز هستند.

وی در زمینه نصب چراغ قرمز در سطح معابر شهرستان، گفت: استفاده از چراغ قرمز یکی از بدترین گزینه هاست و ما در شورای ترافیک سعی کردیم چهار راه ها را با اصلاح و ایجاد میادین مناسب سازی کنیم.

مهدی زارع در زمینه محدوده فعالیت راهنمایی و رانندگی بافق و پلیس راه، خاطرنشان کرد: محدوده راهنمایی و رانندگی بافق از میدان غدیر و تا 3 راهی مبارکه بافق و خارج از آن محدوده پلیس راه است.

 رئیس پلیس راهور بافق یادآورشد: راهنمایی رانندگی بافق برای بیرون رفتن از  محدوده ذکر شده دستور فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان را نیاز دارد.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۹
برچسب ها:
دیدگاه ها
علیرضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ۱:۰۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

باسلام ازجناب سروان زارع وهمکاران عزیزشان درپلیس راهور تشکرمیکنم

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ۲:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

جناب آقای زارع بنده ضمن تشکر از زحمات جنابعالی وهمکارانتان خواهش میکنم به نکات زیر توجه بیشتری داشته باشید
1-عدم حضور بموقع مامورین در صحنه تصادف .بطوریکه بنده خودم در چند حادثه مدت زمانی در حدود یک ساعت را شاهد بودم
2-سستی در انجام وظیفه پرسنل مانند رسم کروکی مورد نیاز
3-قفل بودن درب راهنمایی ورانندگی از داخل وبرخور گاها نا مناسب با ارباب رجوع
4-با اینکه میدانم جاده باقر آباد خارج از محدوده راهور میباشد ولی خواهشا موضوع عریض نمودن آن در شورای ترافیک رامطرح کنید
5-با توجه به تغییر حق تقدم ودر نظر گرفتن عرض خیابان ،چهار راه خیابان عدالت نبش فنی وحرفه ای همچنان طبق قانون قبلی سرعت گیر ساخته شده لطفا پیگیری اصلاح آن را بفرمایید

روح ا... این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۷:۳۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام و خسته نباشی خدمت حضرتعالی , تقاطع خیابان وحشی بافقی با میدان شهدا از سمت امامزاده عبدا… روبروی فروشگاه عارف دست انداز دارد و حق تقدم هم با وسیله داخل میدان است ولی هیچ کس رعایت نمی کند . همچنین کوچه جنب همین خیابان از سمت شرکت تعاونی فرهنگیان که قسمتی از آن با دیوارهای سیمانی گرفته شده دید کافی ندارد و خیلی خطرناک است و حق تقدم رعایت نمی شود اگر امکان دارد فکری برای این دو مورد بشود.

شهروندبافقی این نظر توسط مدیر ارسال شده است. جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۲ - ۲:۴۴ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام:با توجه به اینکه خیابان وحشی دربعضی از روزهای خاص ومذهبی وزمان تشیع جنازه اموات بسته میشودعبور ومرور وسایل نقلیه از کوچه ها الاخصوص کوچه کنار بانک رفاه انجام میشود.متاسفانه تا خروجی این کوچه که ابتدای خیابان مهدیه میباشدعلاوه برکم عرض بودن،بعضی از افراد اقدام به پارک وسایلشان بطور ناصحیح وخلاف میباشد که نمونه ان نیسان ابی رنگ همیشه پارک شده درسه راه و پیچ،به طرف بیت العباس است که به دلیل به وجود اورنده چندین تصادف برای مردم شناخته شده است .لذااز اقای زارع خواهشمندیمم.ضمن بیان طرح اصلاحیه این کوچه در شورای ترافیک،نسبت به پارک وسایل خلاف در کوچه های مذکوراقدام نمایند.لازم به ذکر است تا کنون پیگیری وشکایات وتذکرات اهالی بی ثمر بوده است.موفق وپیروز باشید.