لزوم حمایت از مدیرعامل بومی

دسته: عمومی
۱۰ دیدگاه
سه شنبه - ۲۷ فروردین ۱۳۹۲

همواره در طول اعصار مختلف، نگاه یک فرد به زادگاه خویش نگاهی آکنده از رونق بخشیدن و امید به دیار خود بوده است که این نوع نگاه در افراد غیر بومی به علت عدم وابستگی به خاک و دیار و تعلق خاطر وجودی کمتر دیده شده است. این نوع دیدگاه و تعلق خاطر به دیار ، از پایین ترین سطح جامعه تا بالاترین سطوح جامعه میتوان مشاهده نمود و معطوف به قشر خاصی نبوده است. گواه این مدعا ،میزان رای هایی است که مردم در انتخابات به فرزندان دیار خویش می دهند ، فرزندانی که چشم امید آنها محسوب می گردند.
اگر نگاهی کوتاه و گذرا به تغییرات شهرستان های استان بیندازیم ، شاید بتوان این تغییرات و روند رو به رشد را در چند سال اخیر در شهرستان ابرکوه به وضوح مشاهده کرد. شهری که بزرگانی چون مهندس فلاح زاده استاندار محترم و معزز و جناب آقای مهندس فرهمند نماینده محترم سابق مجلس شورای اسلامی را تقدیم جامعه ایران نمود. آری سخن ،اینچنین است.
درتاریخ 34 ساله شهرستان بافق پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، مدیران بومی و غیر بومی بسیار بر مسند مدیر عاملی سنگ آهن شهرستان بافق تکیه زده اند. اما بیشترین تغییرات مثبت برای مردم این شهر را میتوان در زمان مدیران عامل بومی جستجو کرد.
مدیر عاملینی که در تک تک سلول های وجودشان عشق به مردم این شهر رخنه کرده بود و برای سربلندی و رفاه مردم این دیار از هیچ کوششی دریغ نکردند. کارهای انجام شده توسط مدیران عامل بومی چون زنده یاد مهندس دهستانی و نیز دکتر یار احمدی از جمله این کارهاست،کارهایی که در تاریخ بافق ماندگار گردید. هرچند عده ای کوته اندیش و بدخواه این شهر و دیار ، بذر نفاق و تفرقه در سطح این شهر پاشیدندو با ایجاد فضای مسموم قصد داشتند به اهداف خود برسند ، عده ای که بر طبل تو خالی محله گرایی کوبیدند و با اصرار بر بزرگنمایی بر محله این عزیزان قصد در تخریب چهره آنان داشتند ، غافل از اینکه این عزیزان همه فرزندان بافقند، و همه سرمایه این دیار پاکندو نه فردی غیر بومی که شاید دلبستگی کمتری نسبت به این شهر داشته باشند.
اینک که فردی بومی مدیریت این مجموعه را به عهده گرفته است ، لازم است که همگی با تمام توان به حمایت از فرزندی از این دیار پاک بپردازیم ، مردی که اثرات جراحت های جنگ را همراه با دردهای ناشی از آن با خود به یدک میکشد. دردهایی که به خاطر امنیت امروز من وشما نصیبش شده است. آری باید فارغ از تمام حرف و حدیث ها ، ایشان را در راه رسیدن به پیشرفت و آبادانی بافق یاری دهیم .
به امید داشتن شهری سربلند و آباد

حجت فتاحی بافقی


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۳۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
soheil8 این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۷ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

آقای فتاحی تا کی سکوت و هیچ کاری برای بافق و بافقی نشود؟؟!!!

جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۹ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام
جناب فتاحی در اینکه هر شخص بومی به درد شهر و دیار خود بیش از جاهای دیگر میخورد شکی نیست و خدمات مرحوم مهندس دهستانی و دکتر یاراحمدی بر هیچکس پوشیده نیست و مردم دیارمان دعا گویشان هستند در مورد آقای عسکری هم همینطور است و مردم کار به این عناوین و القب که شما گفتید ندارند ولی مردم همشهری خود را دوست دارند و خود میفهمند که چه کسی برایشان کار میکند و چه کسی فقط شعار میدهد و بهتر است که ما هم از مدیران بومی درخواستهایی داشته باشیم که منافع جمعی در آن باشد نه فردی . متشکرم

delsoz این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۱:۵۶ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام مگر دکتر یاراحمدی بچه بافق و بومی نبود مگر ایشان جانباز نبود . رشته و تخصص ایشان معدن بود با وعده بافق بجایی نمیرسد . سال 91 بنا به گفته أقای عسکری 1500 نفر جذب میشن که خدا را شکر انجام شد که داخل سایت اعلام گردید . امید است سال 92 کارنجات جنب معدنی راه میفتد. و مشکلات حل میشود.

روح ا... این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۷:۴۳ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

حتما” همینطور است و این موارد در مدیران بومی مجموعه دیده شده , همه دلسوز بوده و با تمام وجود کار کرده اند, آقای عسکری با توجه به روحیات منحصر به فردش و روابط عمومی بالایش و روحیه جهادی با وجود مشکلات و موانع فراوان و با وجود بیماری با تمام وجود در حال کار می باشد و از همه چیزش مایه گذاشته است . و به نظر من رشته و تخصص زیاد مفید نیست , فکر باز , روحیه بالا و دلی چون شیر می خواهد که خدا را شکر در مدیر فعلی وجود دارد , انشاا… با همدلی و همراهی تمامی پرسنل و همشهریان موفق باشند.

جواد این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۹:۱۵ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

چي مي نويسيد؟راه وچاه را گم كدين اقاي فتاحي .

مسعود رنجبر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۹:۲۴ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

شما مطمئنید در تک تک سلولهایشان خدمت رخنه کرده.به نظر من مدیر چه بومی چه غیر بومی اگه به خاطر حفظ پستش حاضر نشه حرف حق را بزند یا حق کسی رابگیرد مفت نمی ارزدحالا تو شرکت باشه یا شهر

رستاخیز بافق این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۳:۲۲ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

سلام. اینک که به صورت نیمه رسمی دولت دکتر محمود احمدی نژاد به سر می رسد و منزلگاه آخر دولت دهم هم نزدیک تر می شود. خوب یا بد بودن مدیران عامل سنگ آهن مرکزی ایران در این دولت را باید در بوته نقد بگذاریم .باید از بزرگانی چون زنده یاد محمد حسین دهستانی بافقی و دکتر علیرضا یار احمدی بسیجی مخلص خدا و خدمتگزار این مردم نام ببریم که ای کاش می شد از وجودشان هنوز هم بهره برد. درباره مدیرعاملین غیر بومی چون مهندس احمدیه هم که سخن گفتن نیاز به بحث های فراوانی دارد زیرا مدیرعامل سابق و مدیر کنونی رییس سازمان ملی فولاد عملکردهای بد یا خوبش به هم آنچنان آمیخته است که نمی شود برتری نسبی در مورد خوب یا بد بودن آن تمییز داد.
اما جانباز گرامی جناب آقای مهندس جواد عسکری همکاری در تسریع روند واگذاری معدن ،آمار روزافزون بیکاران بومی و شاغل شدن افراد غیر بومی و … در تاریخ این شهر ثبت می گردد. برخی دیگر از مسایل هم میماند که جای بسیار بحث دارد و با امضا بسیاری از مردم این شهر به دست سازمان های بازرسی ، دفتر مقام معظم رهبری و … در مورد برخی عملکردهای دستگاه مربوطه جنابعالی می رسد.
برایتان آرزوی موفقیت روز افزون داریم.

ناشناس این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۳:۳۸ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

… خودی بعض… غیره

کارگر این نظر توسط مدیر ارسال شده است. چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۳:۴۹ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام
مطلب را خواندم هم خندیدم و هم به فکر فرو رفتم
البته فکر میکنم سنگ آهن بافق از معادنی است که زیر نظر وزارت معادن و فلزات نیست و مستقیم زیر نظر وزارت ارتباطات می باشد .
مثلا ارتباط بیمارستان … و کارخانه در حال احداث آگلومراسیون و یا سرپرست … و اعتراضات کارگری و یا ارتباطاتی که در گوشه گوشه این مجموعه به چشم می خورد پس هیچکس تنها نیست البته اگر …

مجید این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۲ ق.ظ پاسخ به دیدگاه

بیاید حرفهای ما قبل اسلام را کنار بگذاریم و از شعارهای بومی گرایی وقوم گرایی و…بپرهیزیم و عاقلانه فکر کنیم و به فکر فرهنگ سازی کنیم وبا شعار بافقی بهتر پیش برویم نه با جو سازی علیه غیر بومیها. در قرن بیست و یکم داریم زندگی می کنیم برادر