راه آهن بافق از جایگاه ویژه ای در كشور برخوردار است

دسته: عمومی
۲ دیدگاه
یکشنبه - ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲

به گزارش روز یكشنبه ایرنا، ‘محمد دهقانپور’ در نخستین جلسه شورای اداری سال جدید افزود: همچنین روزانه نزدیك به 10 هزار مسافر از این محور گذر و از امكانات راه آهن استان یزد استفاده می كنند.

مدیركل راه آهن استان یزد خاطرنشان كرد: ایستگاه راه آهن بافق به دلیل اینكه برسر چهار راه ریلی و نیز محل اتصال چهار اداره كل قرار دارد ، از جایگاه ویژه ای در كشور برخوردار است.

وی همچنین به وجود معادن غنی به خصوص معدن سنگ آهن بافق اشاره كرد و افزود: این معادن اهمیت بافق را مضاعف و جایگاه این شهرستان را در كشور ارتقا داده است.

مدیركل راه آهن یزد تصریح كرد: در سال گذشته ، چهار میلیون و 400 هزار تن محموله سنگ آهن از معادن سنگ آهنِ زیرمجموعه شركت سنگ آهن مركزی ایران – بافق بارگیری شده است.

وی كه پس از افتتاح دنباله راه آهن معدن چغارت در این نشست شركت كرده بود، افزود: منطقه چغارت ، به عنوان بزرگترین نقطه شیب دار استان یزد مطرح است.

دهقانپور خاطرنشان كرد: همیشه این دغدغه وجود داشت كه لكوموتیوران ها ، نتوانند محموله ها را از این محل عبور دهند و به مقصد برسانند.

وی با بیان اینكه این پروژه در مدت بسیار كوتاهی از سوی شركت سنگ آهن مركزی بافق انجام شد، گفت: هم اكنون به لطف خدا با افتتاح این دنباله مانوری ، امنیت در مسیر مذكور حاكم شده است.

این مقام مسئول با اشاره به سهمیه بلیت مردم بافق در قطارهای مسافربری ، تصریح كرد: مردم این شهرستان برای عزیمت به مشهد مقدس ، می توانند از قطار كرمان – مشهد استفاده كنند.

مدیركل راه آهن یزد یادآور شد: استفاده مردم بافق از قطار كرمان – مشهد، مزایا و امكانات قطار مسافربری یزد – مشهد را داراست ضمن اینكه قیمت آن حداقل 10هزار تومان ارزان تر است.

فرماندار بافق هم در این نشست با قدردانی از مسئولان اداراتی كه در افتتاح دنباله مانوری راه آهن معدن چغارت شركت كردند، گفت: روسای ادارات این شهرستان به عنوان یك شخص حقیقی ، در ساعات غیراداری می توانند به فعالیت انتخاباتی بپردازند.

‘مهدی خاوری’ با بیان اینكه دور چهارم سفرهای استانی رئیس جمهور آغاز شده است ، گفت: طبق اعلام معاون برنامه ریزی استاندار یزد ، مسئولان ادارات می توانند پیشنهاداتی كه بار مالی نداشته و تنها به مجوز و یا مصوبه احتیاج دارند را به طور كتبی برای ارجاع به فرمانداری بافق ارسال كنند


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: ۶۷
برچسب ها:
دیدگاه ها
محمد رضا این نظر توسط مدیر ارسال شده است. یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱:۵۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

ما نمی دانیم قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را. اقای مدیر کل تعریف از موقعیت شاهراه ریلی کشور در بافق را می کند اما در عمل شاهد ان هستیم که روز به روز موقعیت ریلی بافق را چه عمداً و چه سهواً در بدترین شرایط قرار داده اند

علي رضا س ف ك این نظر توسط مدیر ارسال شده است. سه شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱:۳۳ ب.ظ پاسخ به دیدگاه

با سلام جناب آقاي مديركل شما از سهميه اختصاص يافته به بافق نگفتيد سروصدا قطارها مال ماست سهميه مال از ما بهترون چرا بايد طبس يكقطار خصوصي براي مشهد و يك قطار براي تهران داشته باشد و يك فرودگاه ايا اين چنين معادني دارد يا اينكه …